přejít na hlavní menu

France Langue

Paříž, Nice, Biarritz, Bordeaux, Martinique

Jazykové školy s dlouholetou tradicí, v atraktivních lokalitách a s širokou nabídkou kurzů. Spojte studium se sportem, módou, poznáváním francouzské kuchyně nebo ochutnáváním vína.

kurzy pro dospělé kurzy pro juniory kurzy pro manažery kurzy pro učitele

Max. / prům. počet studentů ve škole:

Paříž: 400 / 220

Nice: 180 / 90

Biarritz: 150 / 90

Bordeaux: 100 / 60

Max. / prům. počet studentů ve třídě:

12 / 10

Minimální věk:

 dospělí: 17 let
junioři: 14 - 17 let

Národnostní složení studentů:

Paříž: 36% Evropa, 28% Jižní Amerika, 18% Asie,  3% Severní Amerika, 15% Ostatní 
Nice: 53% Evropa, 14% Jižní Amerika, 5% Severní Amerika, 4% Asie, 24% Ostatní
Biarritz: 80% Evropa, 5% Severní Amerika, 4% Jižní Amerika, 1% Asie, 10% Ostatní
Bordeaux: 74% Evropa, 3% Severní Amerika, 2% Jižní Amerika, 1% Asie, 20% Ostatní

Zastoupení ČR:

2%

Vybavení školy:

prostorné a klimatizované učebny, kavárna, společenská místnost, multimediální centrum s počítači, internet zdarma, venkovní terasa (Bordeaux)

Přednosti školy:

tradice, kvalita, atraktivní lokality, široká nabídka kurzů, bohatý mimoškolní program, možnost spojení studia s dalšími aktivitami, autentické výukové materiály (noviny, časopisy, videa)

Délka lekce:

45 minut

Úvod

France Langue patří mezi školy s dlouhou tradicí. V Paříží byla škola založena v roce 1976 a o 18 let později v roce 1994 otevřelo France Langue školu také v Nice. Další centra se nachází v Biarritz a Bordeaux. Nově má škola svoji pobočku také na ostrově Martinique uprostřed Karibiku. Během svého působení přivítala France Langue tisíce studentů z více než 100 zemí světa. Hodiny vedou kvalifikovaní lektoři, kteří mají s výukou francouzštiny pro cizince bohaté zkušenosti.

Lokalita

Paříž - škola sídlí poblíž Champs Elyseés na náměstí Victora Huga, jen kousek od Eifellovy věže. Nice - škola sídlí v historickém centru Nice, jen 15 minut chůze od pláže a pouhých 5 minut k vlakové stanici. Biarritz leží na pobřeží Atlantského oceánu nedaleko španělských hranic. Je vyhlášenou evropskou surfařskou destinací. Škola, která je otevřená od května do září, se nachází v rezidenční čtvrti asi 20 minut od centra města a od pláže. Kromě kurzů pro dospělé zde probíhají i letní juniorské kurzy. Bordeax je městem vína, kultury a unikátní architektury, což přispělo k jeho zapsání do seznamu UNESCO. Školu najdete přímo v centru v blízkosti obchůdků, kaváren, restaurací a také tramvajových a autobusových zastávek. Martinique - je ostrov náležící Francii v oblasti Karibiku, proslulý svými plážemi, tyrkysovým mořem a celoročně příjemnými teplotami. Na ostrově si můžete vychutnat francouzskou i karibskou kulturu a je také ideálním místem pro potápění nebo třeba k procházkám po krásné ostrovní přírodě. Škola se nachází v centru hlavního města Fort de France v blízkosti přístavu a tedy i moře.

Kurzy a ubytování

France Langue nabízí kurzy obecné francouzštiny ve třech intenzitách, a to General French (20 lekcí / týden), Intensive French (26 lekcí / týden) a Super Intensive French (30 lekcí / týden). V Paříži a Nice kurzy probíhají v ranních (út - pá) nebo odpoledních (po - pá) hodinách a studenti se dozví až na místě, která varianta se jich bude týkat. Rozřazování studentů do skupin probíhá na základě výsledků vstupního testu. Pro dlouhodobější pobyty je určen kurz Academic semester v délce 12 nebo 24 týdnů. Pro zájemce o studium na univerzitě je vhodný kurz French for Academic Purposes. Dále se zde můžete připravovat na zkoušky DELF a DALF nebo navštěvovat kurz Business French. Kurzy francouzštiny je možné kombinovat se Specialised lessons, které se zaměřují na studenty vybranou problematiku (konverzace, psaní, poslech, gramatika). Pro zájemce o individuální výuku jsou určeny kurzy One to one. Učitelé mají možnost absolvovat kurz Teacher Training, který trvá 2 týdny. Škola nabízí řadu kurzů, kde můžete spojit studium se zábavou. V Paříži, městě módy, jde o dvoutýdenní kurz French + Fashion, díky kterému získáte přehled o nejnovějších trendech a zároveň si sami řadu věcí vyzkoušíte. Dále zde můžete navštěvovat kurz French + Perfume, kde se dozvíte vše o parfémech, jejich výrobě a zkusíte si i nějaký vyrobit. Pro milovníky vína je určen týdenní kurz French + Wine v Bordeaux. Zájemci o francouzskou kuchyni a vaření mohou zvolit kurz French + Cooking v Paříži, Nice nebo Biarritz. Pro sportovní nadšence je určen kurz French + Tennis a French + Fitness v Nice, French + Golf nebo Surfing v Biarritz a také French + Kitesurfing nebo Diving na ostrově Martinique. Pokud chcete poznat Francouzskou riviéru v Nice, Bordeaux a okolí nebo Basque region a město Biarritz, tak zvolte kurz French + Discovery of the Region. Ve městě Biarritz a Nice probíhají juniorské kurzy Junior Course Homestay nebo Residence, které taktéž nabízí bohaté sportovní vyžití. V ceně je vždy výuka, ubytování v hostitelské rodině nebo residenci s plnou penzí, sportovní aktivity, večerní aktivity a zpáteční transfer z místního letiště. Pokud jde o sportovní aktivity, mohou junioři vybírat ze dvou variant v obou městech. V Biarritz Surfing (4 lekce týdně s instruktorem) nebo Multi-actvities (4 lekce týdně, každý den jiný sport pod dohledem instruktora - rafting, golf, jízda na koni, horolezectví, atd.) a v Nice Tennis (5 lekcí týdně) nebo také Multi-activities. Ubytování pro dospělé zajišťuje škola v hostitelských rodinách či rezidencích. V Biarritz a Bordeaux mají studenti k ubytovaní v hostitelských rodinách transfer zdarma.

France Langue
© 1999 - 2016 STUDYLINE s.r.o. - studium v zahraničí, Uhelný trh 9, 110 00 Praha 1, tel.: 224 233 428, e-mail: info@studyline.cz