přejít na hlavní menu
France Langue

France Langue

Paříž, Nice, Biarritz, Bordeaux, Lyon

Jazykové školy s dlouholetou tradicí pod hlavičkou mezinárodní organizace IH najdete v atraktivních lokalitách a s širokou nabídkou kurzů. Spojte studium se sportem, módou, poznáváním francouzské kuchyně nebo ochutnáváním vína.

kurzy pro dospělé kurzy pro manažery kurzy pro seniory kurzy pro učitele

Max. / prům. počet studentů ve škole:

Paříž: 400 / 220

Nice: 180 / 90

Biarritz: 150 / 90

Bordeaux: 100 / 60

Lyon: 50 / 35

Max. / prům. počet studentů ve třídě:

12 / 10

Minimální věk:

Dospělí: 17 let

Národnostní složení studentů:

Paříž: 36% Evropa, 28% Jižní Amerika, 18% Asie,  3% Severní Amerika, 15% Ostatní 
Nice: 53% Evropa, 14% Jižní Amerika, 5% Severní Amerika, 4% Asie, 24% Ostatní
Biarritz: 80% Evropa, 5% Severní Amerika, 4% Jižní Amerika, 1% Asie, 10% Ostatní
Bordeaux: 74% Evropa, 3% Severní Amerika, 2% Jižní Amerika, 1% Asie, 20% Ostatní

Zastoupení ČR:

2%

Vybavení školy:

prostorné a klimatizované učebny, kavárna, společenská místnost, multimediální centrum s počítači, přístup k internetu zdarma, venkovní terasa (v Bordeaux)

Přednosti školy:

tradice, kvalita, atraktivní lokality, široká nabídka kurzů, bohatý mimoškolní program, možnost spojení studia s dalšími aktivitami, autentické výukové materiály (noviny, časopisy, videa)

Délka lekce:

45 minut

Úvod

France Langue patří mezi školy s dlouholetou tradicí. Pobočka v Paříži byla založena již v roce 1976 a o 18 let později, v roce 1994, otevřelo France Langue svou školu také v Nice. Další centra se nachází v Biarritz, Bordeaux a Lyonu. Během svého působení přivítala France Langue již tisíce studentů z více než 100 zemí světa. Hodiny zde vedou kvalifikovaní lektoři, kteří mají s výukou francouzštiny pro cizince bohaté zkušenosti. Od roku 2023 škola vstupuje pod hlavičkou mezinárodní organizace International House.

Lokalita

Škola v Paříži je situována v Latinské čtvrti a z jejích oken si můžete užít fantastický výhled na katedrálu Notre-Dame. Jen pár kroků odtud se nachází Pantheon, Sorbonna a Lucemburské zahrady. S touto univerzitní částí města je spojena řada umělců a myslitelů jako Balzac, Sartre, Jacques Prévert nebo Serge Gainsbourg. Výuka probíhá v chráněné historické budově hned vedle typického pařížského parku. 

Školu v Nice si díky jedinečnému středomořskému podnebí můžete užít v létě i v zimě. Nachází se na okraji slavné čtvrti Liberation-Borriglione v typickém venkovském provensálském domě. Studentům je zde k dispozici sedm zrekonstruovaných učeben, multumediální centrum s počítači, samozřejmostí je přístup k bezdrátovému internetu a dpočinout si můžete v příjemné zahradě. 

Biarritz leží na pobřeží Atlantského oceánu nedaleko španělských hranic. Je to vyhlášená evropská surfařská destinace. Škola se nachází v rezidenční čtvrti v typickém baskickém městském domě, asi 20 minut od centra města a pouhých 10 minut od pláže. Studenti zde mají přístup do společných prostor - kuchyně, obývacího pokoje a relaxační zóny .

Bordeaux je městem vína, kultury a unikátní architektury, což přispělo k jeho zapsání do seznamu UNESCO. Škola má 9 učeben, krásný salónek a krásnou soukromou zahradu. Najdete ji přímo v centru v blízkosti obchodů, náměstí Place de Quinconces a náměstí Place Gambetta, kde si můžete pochutnat na místních delikatesách v mnoha restauracích. Rychle dostupné jsou také tramvajové a autobusové zastávky veřejné dopravy.

Lyon je příjemné město a skvělé místo k životu. Je velmi živé a je ideálním místem pro spojení výuky francouzštiny s kulturními objevy. Škola se nachází v budově Musée des Beaux-arts, v krásném vzdělávacím prostředí, jen pár minut od nádherného náměstí Place Bellecour. Studenti zde využívají čtyř velkých, světlých, vybavených učeben a studentského salónku. Lyon zde nabídne pro každého něco - kulturu, historii, nejautentičtější gastronomii země nebo noční život a bary. 

Kurzy a ubytování

France Langue nabízí kurzy obecné francouzštiny ve třech intenzitách, a to General French (20 lekcí / týden), Intensive French (26 lekcí / týden) a Super Intensive French (30 lekcí / týden). Pro zájemce o individuální výuku jsou určeny lekce One to one. Učitelé mají možnost absolvovat kurz Teacher Training, který trvá 2 týdny. Škola nabízí řadu kurzů, kde můžete spojit studium se zábavou. V Paříži, městě módy, jde o dvoutýdenní kurz French + Fashion, díky kterému získáte přehled o nejnovějších trendech a zároveň si sami řadu věcí vyzkoušíte. Dále zde můžete navštěvovat kurz French + Perfume, kde se dozvíte vše o parfémech a zkusíte si i nějaký vyrobit. Pro milovníky vína je určen týdenní kurz French + Wine v Bordeaux. Zájemci o francouzskou kuchyni a vaření mohou zvolit kurz French + Cooking. Pro sportovní nadšence jsou určeny kurzy French + Tennis, French + Fitness, French + Golf nebo Surfing. Pokud chcete poznat Francouzskou riviéru v Nice, zvolte kurz French + Discovery of the Region

Ubytování škola zajišťuje v hostitelských rodinách či školních rezidencích. 

© 1999 - 2023 STUDYLINE s.r.o.