přejít na hlavní menu přejít na kontextové menu

Jazykové pobyty v Irsku

Nabídka škol a kurzů

Kaplan International Languages

Dublin

 

Kaplan je celosvětový lídr v jazykovém vzdělávání s mnoha školami nejen v Evropě, ale i v Severní Americe, s širokou nabídkou kurzů pro dospělé, profesionály i seniory.

kurzy pro dospělé kurzy pro manažery kurzy pro učitele

Centre of English Studies

Dublin

 

Rodinná škola v centru Dublinu, která nabídne dlouholetou tradici, malý počet studentů ve skupinách a více než přijatelné ceny.

kurzy pro dospělé kurzy pro juniory kurzy pro manažery kurzy pro učitele

Cork English College

Cork

 

Rodinná škola v malebném přístavním Corku na jihu Irska, která se pyšní dlouhou historií a širokou nabídkou kurzů pro dospělé i juniory.

kurzy pro dospělé kurzy pro juniory kurzy pro manažery kurzy pro učitele

Irsko

Jazykový pobyt Irsko

Nekonečné zelené pláně, keltská historie, irská hudba, den svatého Patrika – ano, vítejte v Irsku, zemi, která je skvělým místem pro kurzy angličtiny, zároveň ale v lokalitě, která je z pohledu jazykových pobytů často přehlížená. A to je velká škoda!

Cenová nabídka   Objednat konzultaci  Recenze studentů
Nepřehlédněte: Levné kurzy v zahraničí - akční nabídky

Proč Irsko pro kurzy angličtiny?

Irsko je ideální destinací pro studium angličtiny z mnoha důvodů. Jedním z nich je relativní blízkost a výborná dostupnost. Důležitým aspektem pak je to, že angličtina je v Irsku jedním ze dvou úředních jazyků. Druhým je irština, nicméně nemusíte se ničeho obávat, naprostá většina obyvatel hovoří převážně anglicky a je jim výborně rozumět. Navíc Irové jsou velmi vstřícný a přátelský národ. Irsko je pak krásnou zemí s dech beroucí přírodou, pro kterou je typická zelená kopcovitá krajina. Podnebí je mírné, bez velkých teplotních výkyvů, a kultura opravdu bohatá. Vždyť Den svatého Patrika zná snad každý.

Cena jazykového pobytu v Irsku

Odhad nákladů na jazykový pobyt v Irsku zahrnuje několik položek, z nichž nejvýznamnější je cena samotného studia. Irsko nepatří mezi nejlevnější evropské destinace pro studium, avšak jeho výuka je vysoce kvalitní. Kromě ceny kurzu je třeba zohlednit také cenu letenky. V případě evropských destinací bývají ceny letenek zpravidla nižší, což může snížit celkové výdaje na studijní pobyt.

Průměrné náklady na jazykový pobyt v Irsku pro děti a juniory zahrnují studium, ubytování a stravu. Pro období 14 dnů stojí pobyt v hostitelské rodině (homestay) cca 45 tisíc Kč, zatímco rezidence vyjde na cca 65 tisíc Kč. Pro období jednoho měsíce činí náklady na homestay cca 80 tisíc Kč a na rezidenci cca 120 tisíc Kč. Tyto ceny nezahrnují letenky, které stojí přibližně 7000 Kč do Corku nebo 9000 Kč do Dublinu.

Průměrné náklady na jazykový pobyt v Irsku pro dospělé zahrnují studium, ubytování a stravu (polopenzi). Pro období 14 dnů stojí pobyt v hostitelské rodině (homestay) cca 30 tisíc Kč, zatímco pro období jednoho měsíce činí náklady na homestay cca 55 tisíc Kč. Ceny nezahrnují letenky, které stojí přibližně 7000 Kč do Corku nebo 9000 Kč do Dublinu.

Životní náklady v Irsku

 

Cena potravin oproti ČR Cena nájmu oproti ČR
o 40 % vyšší o 120 % vyšší

Cena obousměrné letenky do Irska

Průměrná cena obousměrné letenky z Prahy do Irska během sezóny je přibližně 7000 Kč do Corku a 9000 Kč do Dublinu. Je důležité si uvědomit, že letenky jsou výhodnější, když se koupí s dostatečným předstihem. V rámci evropských destinací jsou ceny letenek do 10 000 Kč, kromě Velké Británie, která bývá dražší.

Podle čeho vybrat jazykovou školu?

Především podle Vašich preferencí. Pro někoho je důležitá lokalita, jiný zase řeší velikost školy, počet studentů nebo jejich věk. Často o výběru jazykové školy v Irsku rozhoduje i počet Čechů na škole nebo výhody a aktivity, které škola nabízí. Všechny tyto parametry najdete v detailech jednotlivých škol. Tady je jejich stručná charakteristika:

  • Kaplan International Languages je mezinárodní škola s desítkami poboček v osmi anglicky mluvících zemích. Škola v Dublinu se může pochlubit širokou nabídkou kurzů pro dospělé, která dokáže uspokojit i náročnou firemní klientelu a manažery. Jejich základní kurzy kombinují obecnou angličtinu s volitelnými lekcemi a unikátním interaktivním programem K+. Záleží jen na Vás, jakou intezitu výuky zvolíte.
  • Centre of English Studies je rodinná škola střední velikosti, která v Irsku vznikla a dnes má mnoho poboček i ve Velké Británii. Škola poskytuje opravdu kvalitní výuku, o čemž svědčí především to, že řada studentů se na CES opakovaně vrací. Nabídka školy zahrnuje nejen kurzy pro dospělé, ale i juniorské programy pro děti a mládež do 17 let. Junioři pak mohou kurz angličtiny dokonce spojit s rugby.
  • Cork English College najdete v Corku, přístavním městě na jižním pobřeží Irska. Jedná se o menší rodinnou školu s přátelskou atmosférou, která nabízí velké množství kurzů pro dospělé, vč. přípravy na jazykové zkoušky nebo učitelské metodologie. Mladší studenti do 19 let pak mohou využít i juniorské jazykové programy, které lze spojit také s rugby nebo s jízdou na koni.

Kam v Irsku na jazykový pobyt?

Můžete vybírat konkrétní školu, ale můžete se rozhodovat i podle lokality, ve které se škola nachází. Už jsme zmiňovali, že Irsko je krásná země, a každá jeho část má svá specifika.

  • Západní Irsko - zde najdete krásnou divokou přírodu a výhledy na oceán, a to nejen ze slavných Cliffs of Moher. Je to zároveň oblast, kde se nejvíce udržují irské tradice a kultura. Nejlepším místem pro studium v západním Irsku je univerzitní město Galway, které je i kulturním centrem celé země.
  • Východní Irsko - to je především Dublin. I zde je typická velká pohostinnost, a pokud Vás láká především poznávání irských památek, tady si díky velkému množství starých hradů přijdete na své. Ideálním místem pro studium je metropole Dublin (KaplanCES). V místních hospůdkách a barech si pak můžete ve svém volném čase za poslechu irské hudby vychutnat pravé irské pivo nebo třeba šálek kávy.
  • Jižní Irsko - je to pravé pro Vás, pokud hledáte větší klid. Žije zde méně lidí a také zde najdete divokou přírodu. Nejkrásnější částí je hrabství Kerry, kde můžete navštívit národní park Killarney nebo poloostrov Dingle. Za studiem potom vyrazte do Corku (CEC), druhého největšího města v Irsku, kde jsou skvělé podmínky po celý rok.

Akční nabídky kurzů angličtiny

Naše partnerské jazykové školy v Irsku pro nás pravidelně připravují akční nabídky a zvýhodněné ceny kurzů. Přihlaste se k odběru novinek na úvodní stránce našeho webu, nebo sledujte sekci akční nabídky jazykových kurzů - žádná z nich Vám tak neuteče!

Chcete do Irska za studiem? Ozvěte se nám

Sestavíme pro Vás cenovou nabídku vybraného jazykového pobytu. Stačí, když nám pošlete email, zavoláte telefonem nebo nám napíšete přes chat přímo zde na webu. Rádi se s Vámi setkáme i osobně – v některé z našich kanceláří v Praze a Brně. Všechna důležitá čísla a adresy najdete v sekci kontakty.

© 1999 - 2024 STUDYLINE s.r.o.