přejít na hlavní menu přejít na kontextové menu

Jazykové pobyty v USA

Nabídka škol a kurzů

Kaplan International Languages

Boston, Chicago, Los Angeles, New York, Santa Barbara, San Francisco, Seattle

 

Kaplan je celosvětový lídr v jazykovém vzdělávání s mnoha školami nejen v Severní Americe, ale i v Evropě, s širokou nabídkou kurzů pro dospělé, profesionály i seniory.

kurzy pro dospělé kurzy pro manažery

European Centre

Boston, New York, San Francisco, San Diego, Los Angeles

 

EC je mezinárodní síť jazykových škol s pobočkami po celém světě včetně Spojených států. Jejich moderní a inovativní přístup k výuce zajišťuje inspirativní prostředí pro studium angličtiny. Vybírat lze z široké nabídky kurzů pro dospělé i juniory.

kurzy pro dospělé kurzy pro juniory kurzy pro manažery

Open Hearts Language Academy

Miami, Orlando, Boca Raton

 

Moderní americká škola na Floridě nabízí široké spektrum jazykových kurzů. Vybrat si navíc můžete mezi třemi atraktivními destinacemi - Miami, Orlando nebo Boca Raton.

kurzy pro dospělé

Oxford House

Boston, Miami, New York

 

Studujte na škole v Bostonu, New Yorku nebo Miami a vybírejte z široké nabídky kurzů za bezkonkurenční ceny.

kurzy pro dospělé kurzy pro juniory

ILSC Language Schools

Chicago, Cincinnati, Cleveland, Houston, Los Angeles, Melbourne, Nashville, New York, Philadelphia, San Francisco, St. Paul, St. Petersburg, Tampa

 

Jazyková centra umístěná v kampusech vysokých škol a univerzit po celých Spojených státech. Studujte angličtinu a užijte si jedinečný zážitek z amerického univerzitního života.

kurzy pro dospělé

USA

Jazykový pobyt v USA

Nákupy v New Yorku, havaj na Havaji nebo návštěva míst, která mnozí znají jen z filmů. Jazykový pobyt v USA není jen o studiu, ale především o zážitcích. Vydejte se na pobyt za oceán a prožijte na vlastní kůži svůj americký sen! V Bostonu, San Francisku, v Miami...

Cenová nabídka   Objednat konzultaci  Recenze studentů
Nepřehlédněte: Levné kurzy v zahraničí - akční nabídky

Proč na kurz angličtiny do USA?

Spojené státy americké jsou ideální destinací pro milovníky rušného a aktivního životního stylu. Studujte angličtinu v některém ze slavných velkoměst a ve volném čase se vydejte třeba do národního parku nebo na pobřeží. Vzhledem ke vzdálenosti destinace doporučujeme především delší pobyty.

Spojené státy navíc patří, pokud jde o vzdělání, k absolutní světové špičce. Stačí vzpomenout na názvy slavných amerických univerzit. A právě ty volí studenti z celého světa, kteří chtějí dosáhnout mezinárodně uznávaného vzdělání. Nemusíte se bát ani studia ve velkých městech. Utéct z nich třeba na víkend do některého z národních parků, nebo za potápěním či lyžováním, je snadnější, než si myslíte.

Cena jazykového pobytu v USA

Náklady na jazykový pobyt v USA jsou vyšší ve srovnání s jinými destinacemi, jako je Kanada nebo Velká Británie. USA však nabízí širokou škálu možností a vysokou kvalitu vzdělání. Cena za studium je prioritní informací pro zájemce, ačkoliv je také důležité počítat s náklady na ubytování a letenku. Letenka do USA je podstatně dražší než do evropských destinací, což je dáno větší vzdáleností. Proto cena letenky tvoří vyšší podíl z celkových nákladů na jazykový pobyt.

Průměrné náklady na jazykový pobyt v USA pro děti a juniory zahrnují studium, ubytování a stravu. Pro období 14 dnů v rezidenci činí cena přibližně 100 tisíc Kč, zatímco pro měsíc je to zhruba 180 tisíc Kč. Cena zahrnuje vše kromě obousměrné letenky, která stojí 25 000 Kč na východní pobřeží a 30 000 Kč na západní pobřeží. 

Průměrné náklady na jazykový pobyt v USA pro dospělé zahrnují studium, ubytování a stravu (polopenzi). Pro období 14 dnů v hostitelské rodině je cena přibližně 40 tisíc Kč, zatímco pro měsíc je to kolem 73 tisíc Kč. Cena zahrnuje vše kromě obousměrné letenky, která stojí 25 000 Kč na východní pobřeží a 30 000 Kč na západní pobřeží.

Životní náklady v USA

Cena potravin oproti ČR Cena nájmu oproti ČR
o 50 % vyšší o 100 % vyšší

Cena obousměrné letenky do USA

Průměrná cena obousměrné letenky z Prahy do USA v sezoně je významnou položkou z celkové ceny pobytu. Cena letenky na východní pobřeží USA činí přibližně 25 000 Kč, zatímco na západní pobřeží je to zhruba 30 000 Kč. Cena letenky do USA je přibližně třikrát dražší než do evropských metropolí. Cena letenky do USA je přibližně stejně drahá jako letenka do Kanady.

Jakou vybrat jazykovou školu?

Je pouze na Vás, jestli si v USA vyberete školu v centru velkého města, nebo spíše v klidnější oblasti. Vybírat můžete i podle nabízených kurzů, velikosti školy nebo podle toho, kolik během studia chcete potkávat studentů z Česka. Pomoci vám může stručná charakteristika:

 • Kaplan International Languages je škola s pobočkami v osmi anglicky mluvících zemích, která má mimořádnou kvalitu a propracovaný systém výuky včetně vlastních učebnic. V USA najdete několik poboček, obvykle v atraktivních lokalitách v centrech významných měst. V nabídce jsou klasické kurzy ve třech intenzitách, studovat zde ale můžete i akademickou nebo obchodní angličtinu, nebo se připravovat na mezinárodní jazykové zkoušky. Také zde můžete strávit celý akademický semestr nebo rok - škola tuto možnost nabízí za zvýhodněné ceny!
 • European Centre je další z velkých hráčů mezi jazykovými školami. Pobočky obvykle najdete v moderních a skvěle vybavených budovách v těch nejatraktivnějších lokalitách. EC nabízí kurzy pro dospělé i programy pro juniory. Kurz akademické angličtiny, který zde můžete absolvovat, Vám navíc může pomoci při přijetí na univerzitu v USA.
 • Opean Hearts Language Academy sídlí na slunné Floridě. Studentům tak nabízí možnost trávení volného času na pláži, a to nejenom na slavné Miami Beach. Pobočku v Miami najdete v luxusním hotelovém komplexu Four Ambassadors a na místě se nachází nejen třídy, ale i ubytovací zázemí. Klienti si díky tomu mohou užít bazén, spa, posilovnu, restauraci, bar a nádherný výhled na moře.
 • Oxford House je akreditovaná organizace, která se věnuje výuce angličtiny již mnoho let a působí v několika zemích světa. V USA najdete její pobočky v Bostonu, Miami a New Yorku. Studovat tady samozřejmě můžete obecnou angličtinu, ale škola vás dokáže připravit i k mezinárodním jazykovým zkouškám nebo prohloubí vaše znalosti obchodní angličtiny. 
 • ILSC Language Schools poskytuje unikátní příležitost studovat angličtinu přímo v kampusech vysokých škol a univerzit po celých Spojených státech. Zažijete tak výuku v moderním zázemí a v akademické atmosféře významných amerických univerzit. Může to být pro vás úspěšný start na anglicky mluvící vysoké škole kdekoliv po světě i nezapomenutelný zážitek na celý život.

Jakou vybrat lokalitu?

300 milionů obyvatel v 50 státech a jednom federálním distriktu. Spojené státy jsou světovou supervelmocí, a to nejen na poli ekonomiky. Díky své obrovské rozloze leží USA v několika podnebných pásmech. Severní část území leží v mírném pásmu, chladnějším a vlhčím, než je Evropa. Jižní část USA leží v pásu subtropickém a oblast Mexického zálivu, Havaje a Floridy spadá do pásu tropického.

Východ USA

New York, Boston, Philadelhipa, Washington – to jsou města, kam můžete vyrazit za studiem na východním pobřeží. Z Evropy je tato část USA snáz dostupná a vyrazit sem na kurz angličtiny můžete de facto celoročně.

 • New York – město, které nikdy nespí. A město, které patří k nejatraktivnějším destinacím planety pro jazykové kurzy angličtiny. V New Yorku je přes pět a půl tisíce mrakodrapů a v ulicích prý zní asi 170 jazyků. Kromě mrakodrapů jsou symbolem města žluté taxíky, nikdy neutichající ruch náměstí Times Square, socha Svobody nebo třeba Broadway. K návštěvě lákají i Metropolitní muzeum nebo Muzeum moderního umění, divadelní sály na Broadwayi, ale i legendární Empire State Building a Central Park.
 • Boston – to je studium angličtiny v metropoli vzdělanosti. Stačí vzpomenout na legendární Harvard, M.I.T. a Bostonskou universitu. Boston umožňuje propojit kurzy angličtiny s poznáváním a nabízí pestrou škálu fascinujících míst, která stojí za návštěvu. Projděte se například po “Cestě svobody”, kudy kráčel výbor nezávislosti USA, navštivte Lexington, Concord, Plymouth nebo Salem nechvalně proslulý čarodějnickými procesy. Případně Boston Public Garden, kde se můžete projet na známých Swan Boats.
 • Philadelphia – to je město, které v sobě nese bohaté historické dědictví USA. Přímo zde byla podepsána Deklarace nezávislosti a Ústava Spojených států amerických. Pro milovníky umění je zde umělecká scéna v čele se slavnou galerií Philadelphia Museum of Art a další významné pamětihodnosti.

Středozápad USA

Rozlehlý region spojující různorodé státy s bohatou historií, kulturním dědictvím a nádhernou přírodou. Napříč státy, jako jsou Illinois, Wisconsin, Minnesota, Iowa, Missouri a další, najdete nezapomenutelné přírodní scenérie i moderní architekturu.

 • Chicago - významná metropole nacházející se u břehů Velkých jezer. Město je kreativním centrem s bohatou kulturní scénou, navštívit zde můžete umělecká muzea, divadla, jazzové kluby a další kulturní instituce. Např. Art Institute of Chicago patří k největším a nejprestižnějším uměleckým muzeím na světě. Chicago je zároveň ekonomickým centrem s globálním významem, kterému dominuje obchodní čtvrť Loop. Chicago je také známé svou gastronomickou scénou, ochutnat zde můžete místní klasické pokrmy jako je deep-dish pizza a chicago-style hot dog. 
 • Cleveland - město se vyznačuje industriálním dědictvím, kulturními zajímavostmi a vynikajícím sportem. Navštívit zde můžete významné kulturní instituce jako je Cleveland Museum of Art, které patří k nejprestižnějším v zemi, a Rock and Roll Hall of Fame, která připomíná historii rockové hudby. Cleveland si užijí i všichni sportovní fanoušky, protože je domovem týmů Cleveland Cavaliers v basketbale, Cleveland Browns v americkém fotbale a Cleveland Indians v baseballu. Místní sportovní areny a stadiony jsou centrem vzrušujícího sportovního dění.
 • Cincinnati - město, které se rozkládá na březích řeky Ohio. S bohatým průmyslovým dědictvím a jedinečnou atmosférou nabízí Cincinnati pestrou směs zajímavostí. Historická čtvrť Over-the-Rhine je známá svou architekturou v novorománském a italském stylu a je domovem mnoha butiků, kaváren a uměleckých galerií. Cincinnati je rovněž spojeno se sportem - místní tým Cincinnati Reds patří k nejstarším v profesionálním baseballu, a stadion Great American Ball Park přináší nezapomenutelné zážitky všem fanouškům.
 • Nashville – to je město hudby, které leží v srdci státu Tennessee. S přezdívkou "Music City" je známé pro svou bohatou hudební scénu, ale nabízí také mnoho dalších atrakcí a zážitků. Hlavní pozornost přitahuje historická čtvrť Broadway, kde se nachází nepřeberné množství honky-tonk barů a hudebních klubů. Tato oblast pulzuje energií country, blues a rockové hudby, až do pozdních nočních hodin. Gastronomie v Nashvillu zahrnuje kulinářské speciality jako je "hot chicken" a jižanská kuchyně, která láká návštěvníky na výjimečné chuťové dobrodružství.
 • St. Paul - hlavní město státu Minnesota, významná metropole nacházející se na březích řeky Mississippi. Spolu s Minneapolis tvoří tzv. Twin Cities, nabízející rozmanité kulturní, historické a rekreační zážitky. Katedrála svatého Pavla je významným symbolem města a impozantní stavbou. Město je také domovem různých kulturních institucí, jako např. Guthrie Theater, které patří k předním divadelním scénám ve Spojených státech. 

Západ USA

Grand Canyon, Údolí smrti, Monument Valley. Lákají vás spíš národní parky a krásná příroda? Vydejte se na západní pobřeží! I tady ale najdete velká města, kde je možné studovat celoročně. Kromě níže zmíněných San Franciska, San Diega a L.A. jsou to ještě Santa Barbara a Seattle.

 • San Francisco – město na západním pobřeží proslavené ikonickým mostem Golden Gate Bridge a příkrými ulicemi. Spolu s městy Berkeley a Oakland tvoří šestimilionovou aglomeraci, významnou dopravní křižovatku a námořní centrálu pro celou Kalifornii. Určitě se tu musíte projet lanovou tramvají, prohlédnout si Alcatraz, slavné náměstí Union Square s mnoha butiky a šperkařskými krámky a navštívit Čínskou čtvrť nebo přístavní molo Pier 42, kde se vyhřívají lachtani.
 • Los Angeles – město filmu! A také druhé největší město celých Států. V centru nazývaném Downtown naleznete řadu mrakodrapů, ostatní zástavbu ale většinou tvoří rodinné domy. Tepnou města je Wilshire Boulevard a symbolem nápis Hollywood nad městem. Mimochodem, věděli jste, že šlo původně o reklamu na prodej domů? Dál od centra ale leží i další zajímavé oblasti – Costa Mesa a Torrance s atraktivními plážemi nebo Newport a Huntington Beach s ideálními podmínkami pro vodní sporty a luxusními nákupními středisky. Navštívit můžete i slavnou čtvrť Beverly Hills, projít se po pláži v Santa Monice nebo si půjčit kolo a projet Venice Beach.
 • San Diego – pláže a populární zoo, to jsou dva hlavní turistické taháky. Stejně jako L.A. leží v Kalifornii kousek od mexických hranic a vyrazit sem můžete po celý rok. V San Diegu se můžete procházet kolem mořského břehu po promenádě, která vznikla ze starého přístavu, anebo zavítat do Balboa Parku s koloniální španělskou architekturou. A až zatoužíte po dobrém jídle nebo pití, zajděte si do historické čtvrti Gaslamp Quarter, kde je spousta barů a restaurací.
 • Santa Barbara – to je kouzelné kalifornské město, které se nachází na pobřeží Tichého oceánu. Město oplývá středomořským klimatem a nádhernými plážemi. Jedním z nejcharakterističtějších míst je Stearns Wharf – slavné dřevěné molo, kde si můžete užít výhledy na moře a ochutnat místní speciality.
 • Seattle - město, které je z jedné strany obklopeno horami a z druhé Tichým oceánem. Seattle je známý svou hudební scénou, zejména v oblasti grunge rocku. Pike Place Market, jedno z nejstarších tržišť v USA, nabízí nejen čerstvé potraviny, ale i umělecké díla a místní atmosféru. Město je také slavné pro svou kávovou kulturu, a kavárny jako Starbucks nebo malé nezávislé kavárny lákají návštěvníky na skvělou kávu a relaxaci.

Jih USA

Ráj pro milovníky teplého počasí a moře. Volný čas při studiu si tu můžete krátit odpočinkem na plážích, sportem nebo nákupy. Ideální je sem na kurz vyrazit na podzim a prodloužit si léto. A místa, kam se nejčastěji jezdí na jazykový pobyt angličtiny? Miami, Orlando nebo třeba Houston.

 • Miami – písečné pláže, moře a celoroční „dovolenková“ atmosféra. Miami leží na Floridě a je ekonomickým a kulturním centrem regionu. V blízkosti města se nachází dva národní parky - Everglades a Biscayne, kde můžete, pokud vás omrzí nekonečné slunění a koupání, obdivovat přírodní krásy.
 • Orlando - město se proslavilo především díky svým zábavním a tematickým parkům, ale nabízí i mnoho dalších atrakcí. Walt Disney World Resort, Universal Orlando Resort a SeaWorld Orlando jsou tři hlavní tematické parky, které přitahují miliony návštěvníků každý rok. Orlando disponuje také bohatou nabídkou golfových hřišť, obchodních center, restaurací a nočního života. 
 • Boca Raton – luxusní město na jihovýchodním pobřeží Floridy s přepychovými rezidenčními čtvrtěmi, krásnými plážemi a kvalitním životním stylem. Místní pláže lákají na svěží oceánské vody, bílý písek a rekreační aktivity. Město má také svůj vlastní přístav pro jachty, což podtrhuje jeho elegantní atmosféru.
 • Tampa – to je slunečné město na západním pobřeží Floridy, kde skvěle zkombinujete pohodu plážového života s kulturou a moderním životním stylem. Město hostí různé festivaly, koncerty a jiné kulturní události po celý rok. Raymond James Stadium je častým místem konání těchto akcí, ale hlavně domovem fotbalového týmu Tampa Bay Buccaneers. Obchodní čtvrť Channelside Bay Plaza je skvým místem pro nákupy, večeře a noční život. 
 • St. Petersburg - je další oblíbenou turistickou destinací na slunné Floridě. S nádhernými plážemi jako Clearwater Beach nebo St. Pete Beach nabízí ideální prostředí pro odpočinek a vodní zábavu. Centrální Avenue oplývá butiky, kavárnami a uměleckými galeriemi a milovníky moderního umění zaujme zejména Muzeum Salvadora Dalího, které je domovem největší sbírky jeho děl mimo Španělsko.
 • Melbourne – je pohodové město na východním pobřeží Floridy. S rozsáhlým pobřežím Atlantického oceánu a blízkostí Kennedyho vesmírného střediska nabízí unikátní kombinaci zážitků. Přírodní rezervace Turkey Creek Sanctuary poskytuje příležitost k pěší turistice a pozorování ptáků v jejich přirozeném prostředí. Restaurace podél řeky Indian River Lagoon zase nabízejí skvělý gastronomický zážitek i nádherné výhledy na vodu.
 • Houston - jedno z největších měst ve Spojených státech, texaská metropole Houston, která mimo jiné sehrála klíčovou roli v historii kosmických letů. V místním Space Center Houston se nachází NASA a Mission Control Center. Město je ale také bohaté na kulturní nabídku. Kulturní čtvrť Museum District je centrem pro milovníky umění a historie. Místní gastronomie je odrazem rozmanité komunity, nabízí autentická texaská barbecue i speciality z celého světa.

Víza – bez nich na kurz nevyrazíte

Pokud cestujete do USA za studiem a váš jazykový pobyt nepřesáhne v USA 90 dnů, můžete využít bezvízový program s elektronickou cestovní registrací ESTA. V tomto případě ale musíte mít pas s biometrickými prvky. Pro kurz delší než 90 dnů nebo v případě, že jeho intenzita je 18 a více hodin týdně, musíte zažádat o studentské vízum F1. Počítejte pak s náklady za SEVIS Fee USD 350 a za studentské vízum F1 USD 185.

S čímkoli, co se týká víz do USA ale i víz pro další oblíbená místa pro zahraniční jazykové kurzy, vám rádi poradíme v některé z našich kanceláří v Praze a, Brně.

Studujte výhodněji – díky akčním nabídkám

Naše partnerské školy nám pravidelně zasílají zvýhodněné nabídky, díky kterým jsou kurzy angličtiny v USA ještě výhodnější. Zaregistrujte se k odběru novinek na naší homepage nebo pravidelně sledujte akce na našem webu a žádná z nich vám neuteče!

Ozvěte se nám, rádi vám poradíme

Nevíte si s něčím rady? Nevíte, jakou vybrat školu? Nebo vás zajímá finální cena vámi vybraného jazykového kurzu? Ozvěte se nám a společně vše vyřešíme! Naše kotakty najdete na stránce kontakty. Pro detailní informace a sestavení cenové nabídky přijměte pozvání ke schůzce v našich kancelářích v Praze a Brně.

© 1999 - 2024 STUDYLINE s.r.o.