přejít na hlavní menu přejít na kontextové menu

Jazykové kurzy pro manažery

Jazykové kurzy pro manažery pořádají jazykové školy po celém světě. Zvolit můžete jazykový pobyt v Austrálii, stejně tak ale jazykový kurz ve Velké Británii nebo na Maltě. Jako účastník manažerského kurzu se obvykle dočkáte nadstandardního osobního přístupu, ale i vyšší intenzity lekcí, které jsou více specializované a sestavené podle vašich přání a potřeb.

Kdo a proč vyráží na manažerské kurzy?

V době, kdy je obchod globální záležitostí, je znalost cizích jazyků nezbytná. A uvědomují si to i majitelé firem. Na manažerských kurzech se pak objevují ti, kteří stojí v první linii při komunikaci s klientem, obchodníci, jejichž cílem je naučit se v cizím jazyce přesvědčivě komunikovat, ale i vedoucí týmů, kteří musejí prezentovat výsledky zahraničnímu vedení a další.

Účastníci manažerských kurzů jsou obvykle vyššího než studentského věku, výrazně motivovaní a ochotní si za nadstandardní přístup jazykové školy připlatit. Zatímco „běžní“ studenti ocení velké množství mimoškolních aktivit, manažeři se velmi často chtějí soustředit čistě jen na studium.

Mimochodem, podobné zaměření kurzů jako mají manažerské kurzy, tedy větší intenzitu, specializaci, klid a nadstandardní přístup, oceňují i další lidé ve věku 30+, ať už jsou to učitelé, lektoři nebo třeba bankéři. I jim školy vycházejí vstříc, ať už speciálními kurzy nebo nastavením věkové hranice. Existují tak například kurzy 30+ a další.

Výběr lokality a školy – klid a nadstandardní zázemí

Účastníci kurzů pro manažery obvykle vyrážejí na kratší pobyty na dva až čtyři týdny. Proto k nejpopulárnějším destinacím patří ty evropské. Na rozdíl od juniorů a středoškoláků, kteří chtějí být v centru dění, volí tito studenti menší města, kde mají klid, zároveň ale například možnost kvalitního sportovního vyžití.

Populární jsou proto jazykové kurzy ve Velké Británii, konkrétně univerzitní města Cambridge, Oxford, ale i Londýn nebo Brighton. Za manažerským studiem se létá i na Maltu, konkrétně do destinací St. Julian’s, St. Paul´s Bay a Gozo. Ze vzdálenějších destinací jsou populární Spojené státy, konkrétně destinace Fort Lauderdale, Miami, L.A., ale i Washington nebo Honolulu.

Jazykové školy, které nabízejí tento typ kurzů, často mají specializovaná „manažerská“ centra, oddělená od zbytku školy. Typické jsou pro ně nejen nadstandardní vybavení a zázemí, ale i klidné prostředí, často se společenskou místností, kde může probíhat ve volných chvílích networking.

Kurzy minigroup nebo individuální a se zaměřením na business

Nejčastějším typem „manažerských“ kurzů jsou takzvané minigroup kurzy, u kterých je studijní skupina s maximálně šesti účastníky. Ty se pak velmi často kombinují ještě s individuálními One to One lekcemi, kdy jsou spolu na hodině „jen“ lektor a student. Zatímco minigroup napomáhají rozvoji komunikace a zbavují ostychu z mluvení před cizími lidmi, One to One lekce slouží k prohloubení specializace a k odstranění chyb.

Stále populárnější minigroup kurzy nabízejí například:

  • Jazykové školy LAL – konkrétně pobočky v USA (Boston, Fort Lauderdale), ve Velké Británii (Londýn, Torbay) a na Maltě.
  • Jazyková škola European Centre na Maltě v městě St. Julian´s.
  • Jazyková škola BELS na maltském ostrově Gozo.
  • Jazyková škola Liden & Denz pak v Moskvě a Petrohrad nabízí minigroup pro studium ruštiny.

Zaměření individuálních kurzů vychází z potřeb studenta. Ty škola obvykle zjišťuje pomocí analýzy potřeb a vstupního testu hned na začátku kurzu. Obvykle se jedná o klasickou obecnou angličtinu v kombinaci s obchodní angličtinou. Studenti si rozšiřují slovní zásobu, osvojují principy prezentace, studují obchodní písemnou i mluvenou komunikaci.

Jen minimum studentů z řad manažerů pak volí klasické skupinové kurzy. Pokud je volí, tak většinou v kombinaci s One to One lekcemi.

Ubytování – nadstandardní a často v hotelu

Studentské rezidence? To není nic pro manažery. Nejčastější formou ubytování je samostatný pokoj s vlastní koupelnou a toaletou v hostitelské rodině. Zvláště u kratších pobytů je pak obvyklou alternativou kvalitní hotel. V případě, že má za účastníkem dorazit v závěru kurzu i rodina, jsme schopní pro něj zajistit celý apartmán.

Rodinná varianta, kdy studuje nejen manažer, ale i jeho manželka i děti, a jde o propojení studia s dovolenou, se označuje jako „family package“ a nabízejí ji školy LAL v USA, GSE a BELS na Maltě a jazyková škola IH Nice na Francouzské riviéře. Další možnou a populární alternativou je propojení jazykového kurzu se sportem, velmi často s golfem, tenisem, potápěním…

Další možnosti

Víme, že naši klienti z řad manažerů vyžadují nadstandardní péči a osobní přístup. Ostatně, na těchto pilířích stavíme vztah se všemi zájemci o studium v zahraničí.

Kromě pomoci s výběrem lokality, školy a kurzu zajistíme i letenky podle vašeho přání nejen pro vás, ale i pro rodinu, pomůžeme vám se zařízením víz, postaráme se o administrativu před odletem a pomocnou ruku vám v případě jakýchkoli potíží podáme i v průběhu pobytu. Chcete vědět víc? Kontaktujte nás!

 

© 1999 - 2023 STUDYLINE s.r.o.