přejít na hlavní menu přejít na kontextové menu

Jazykové pobyty na Maltě

Nabídka škol a kurzů

European Centre

St. Julian´s

 

Škola v srdci St. Julians s širokou nabídkou jazykových kurzů pro juniory, dospělé, seniory i profesionály. Velmi populární jsou kurzy pro studenty od 30 let.

kurzy pro dospělé kurzy pro juniory kurzy pro manažery kurzy pro seniory

Sprachcaffe Languages Plus

St. Julian´s

 

V komplexu školy se nachází bazén, zahrada, restaurace a volejbalové hřiště, to vše jen pár minut chůze od centra letoviska St. Julians. V nabídce najdete kurzy pro dospělé i oblíbené a cenově dostupné letní programy pro juniory.

kurzy pro dospělé kurzy pro juniory kurzy pro učitele

Institut of English Language Studies

Sliema

 

Moderní jazyková škola s širokou nabídkou kurzů pro všechny věkové kategorie a ubytováním v rezidenci poblíž školy.

kurzy pro dospělé kurzy pro juniory kurzy pro manažery kurzy pro učitele

BELS

St. Paul´s Bay, Gozo

 

BELS je škola rodinného typu s pobočkami v St. Paul´s Bay a na ostrově Gozo. Tyto destinace ocení hlavně starší studenti a nebo ti, kteří upřednostňují klidnější lokality poblíž pláží.

kurzy pro dospělé kurzy pro juniory kurzy pro manažery kurzy pro seniory kurzy pro učitele

Malta

Jazykový pobyt na Maltě

Krásné podnebí, kosmopolitní atmosféra, snadná dostupnost – není divu, že nejlepší evropskou destinací pro letní kurzy angličtiny je právě Malta. Tento ostrov ve Středozemním moři s dlouhou historií je dnes synonymem nejen pro letní dovolenou, ale i pro populární jazykové pobyty.

Cenová nabídka   Objednat konzultaci  Recenze studentů
Nepřehlédněte: Levné kurzy v zahraničí - akční nabídky

Proč jsou jazykové kurzy na Maltě tak oblíbené?

Na Maltě můžete studovat celoročně, po větší část roku potom v téměř letním počasí. Vychutnat si tu můžete hřejivé slunce, moře a krásné pláže. Koupat se lze většinou od dubna do října, někdy dokonce i déle. Je to fascinující ostrov s jedinečnou atmosférou, obklopený křišťálově čirým mořem a posetý mnoha památkami. Malta je navíc z Česka výborně dostupná a nabízí i výhodné ceny kurzů a nízké náklady během pobytu.

Angličtina je jedním ze dvou úředních jazyků a téměř všichni místní obyvatelé anglicky hovoří. Na jazykových školách pak působí spousta rodilých mluvčích, kteří se sem přistěhovali z Británie. I proto se na Maltě jižanský temperament mísí s britskou kulturou a dává tak vzniknout kouzelné atmosféře.

Cena jazykového pobytu v Maltě

Jazykový pobyt na Maltě je jednou z nejlevnějších možností studia v porovnání s jinými evropskými i mimoevropskými destinacemi. Celkové náklady zahrnují nejen cenu samotného kurzu, ale také ubytování, stravu a letenku, která je díky blízkosti této destinace levnější. Výsledkem je dostupnější možnost studia pro zájemce o jazykové vzdělávání.

Průměrné náklady na jazykový pobyt na Maltě pro děti a juniory zahrnují studium, ubytování a stravu. Pro období 14 dnů je cena přibližně 40 tisíc Kč při ubytování v hostitelské rodině a 50 tisíc Kč v rezidenci. Pro měsíční pobyt jsou náklady přibližně 80 tisíc Kč při ubytování v hostitelské rodině a 90 tisíc Kč v rezidenci. Cena studia neobsahuje náklady na letenku, které jsou přibližně 8 tisíc Kč.

Průměrné náklady na jazykový pobyt na Maltě pro dospělé zahrnují studium, ubytování a stravu (polopenzi). Pro období 14 dnů je cena přibližně 35 tisíc Kč při ubytování v hostitelské rodině. Pro měsíční pobyt jsou náklady přibližně 60 tisíc Kč při ubytování v hostitelské rodině. Cena studia neobsahuje náklady na letenku, které jsou přibližně 8 tisíc Kč.

Životní náklady v Maltě

Cena potravin oproti ČR Cena nájmu oproti ČR
o 20 % vyšší o 20 % vyšší

Cena obousměrné letenky na Maltu

Průměrná cena obousměrné letenky z Prahy do Malty v sezoně je přibližně 10 000 Kč. Je důležité mít na paměti, že letenky jsou výhodnější, když se koupí dříve. Letenka představuje nezbytnou položku z celkové ceny pobytu, ačkoliv v případě evropských destinací nebývá letenka tak podstatnou položkou. Cena letenky do evropských destinací se pohybuje zhruba do 10 000 Kč.

Výběr jazykové školy

Cena kurzů je důležitým, nikoli však jediným důvodem, proč si vybrat Maltu pro svůj jazykový pobyt. Kvalita místních jazykových škol je velmi vysoká a my Vám nabízíme stručný popis některých z nich:

  • European Centre je mezinárodní škola nacházející se kousek od uměle vytvořené písečné pláže v letovisku St. Julian´s. Patří mezi největší a nejuznávanější školy na Maltě. Nabídka kurzů je opravdu široká, najdete zde kurzy pro děti, mládež, dospělé, manažery i seniory. Navíc můžete zvolit studium v klasické nebo mini skupině.
  • Sprachcaffe Languages Plus je ideální volbou pro juniory, kterým škola nabízí juniorské programy během letních prázdnin. Škola je unikátní díky svému vlastnímu kampusu poblíž centra St. Julian´s, a studenti tak najdou vše na jednom místě - třídy pro výuku, rezidenci k ubytování, restauraci s příznivými cenami a velký plavecký bazén, který je mezi všemi studenty velmi populární.
  • Institut of English Language Studies sídlí v přístavní Sliemě, jen 6 km od hlavního města Valletty. Škola uspokojí především náročnou klientelu, díky nabídce opravdu kvalitních kurzů angličtiny a vysokému standardu ubytování v tříhvězdičkové školní rezidenci. I zde mohou studenti vybírat mezi klasickou třídou nebo mini skupinou. 
  • BELS jsou dvě menší školy rodinného typu v St. Paul´s Bay a na ostrově Gozo. Studium zde je vhodné pro všechny klienty, kteří hledají větší klid v severní části Malty. Starším studentům pak doporučujeme především školu na Gozu, která sídlí v tradičním maltském domě, kompletně zrekonstruovaném do podoby moderní školy s venkovní terasou, zahradou a bazénem.

Výběr studia dle lokality

Záleží, zda preferujete klid, nebo naopak oceníte studium v centru dění. Rušnějšími městy jsou letoviska St. Julian´s a Sliema. Podstatně klidnějšími místy ke studiu jsou St.Paul´s Bay a ostrov Gozo.

  • Sliema a St. Julian´s - Sliema (IELS) je největším turistickým střediskem Malty. Ze všech maltských měst má nejvíce obyvatel a největší obchodní ruch. Je to vibrující a vzrušující moderní město s množstvím obchodů, barů, restaurací a hotelů. Může se také pochlubit jednou z nejhezčích přímořských promenád s výhledem na moře a okolí. Na severu se ke Sliemě připojuje oblíbené letovisko St. Julian´s (EC, Sprachcaffe) s písečnou pláží ve čtvrti Paceville, která nabízí bujarý noční život s řadou barů, diskoték a klubů.
  • St. Paul´s Bay (BELS) na severu ostrova je druhým turistickým střediskem Malty. Jedná se o pobřežní rybářské město s mnoha kavárnami a hospůdkami, kde můžete zapomenout na čas se všemi všedními starostmi a plně se ponořit do ráje středomoří. Záliv, kde se město nachází, je vzdálený asi 15 km od Valletty a patří k nejhezčím turistickým oblastem na ostrově. Zároveň jsou odsud blízko nejkrásnější písečné pláže na severu Malty.
  • Gozo - Pokud hledáte ke studiu především klid, zvolte pobyt na blízkém ostrově Gozo (BELS). Menší a méně rušný ostrov než Malta je snadno dostupný místním trajektem. Pyšní se kopcovitou krajinou, krásnými plážemi, památkami a malebnými uličkami starobylých měst.

Akční nabídky jazykových kurzů

Naše partnerské školy pravidelně připravují na Maltě akční nabídky a zvýhodněné ceny kurzů. Nechcete, aby Vám některá z nich utekla? Přihlaste se k odběru novinek na homepage nebo sledujte stránku akční nabídky kurzů v zahraničí.

Chcete angličtinu studovat na Maltě? Ozvěte se nám

Líbí se Vám představa, že strávíte několik týdnů studiem angličtiny na slunné Maltě? Dejte nám o sobě vědět! Sestavíme pro Vás přehled celkové ceny jazykového pobytu, který si vyberete, a se vším Vám rádi poradíme. Ozvat se nám můžete emailem, telefonicky nebo zde přes online chat. Případně Vás rádi uvítáme i na osobní schůzce v našich kancelářích v Praze a Brně. Vše potřebné najdete na stránce kontakty.

Kdy vyrazit na pobyt? Informace o podnebí

Jak již bylo řečeno, angličtinu lze na Maltě studovat celoročně. Pokud si ale chcete užít slunce a pobyt na místních plážích, vyjeďte na Maltu od dubna do října. Stálý vánek a přítomnost moře přispívají k tomu, že i v těch nejparnějších měsících je pobyt na Maltě nejen snesitelný, ale i velmi příjemný.

Nejtepleji je na Maltě v červenci a srpnu, kdy teplota vzduchu v průměru stoupá ke třiceti stupňům Celsia a voda má jen o málo méně. „Nejchladněji“ je na Maltě od prosince do února. I v tyto měsíce se ale denní teploty pohybují okolo patnácti stupňů nad nulou.

Měsíc Teplota vzduchu

max. °C   min. °C
Měsíc Teplota vzduchu

max. °C      min. °C
leden 15,1 9,5 červenec 30,2 21,2
únor 15,3 9,3 srpen 30,6 21,8
březen 16,5 10,2 září 27,8 20,4
duben 18,8 11,9 říjen 23,8 17,2
květen 23,1 15,1 listopad 20,0 13,9
červen 27,4 18,6 prosinec 16,6 11,1
© 1999 - 2024 STUDYLINE s.r.o.