přejít na hlavní menu přejít na kontextové menu

Základní informace o studiu univerzity v USA

V USA můžete získat diplom z nejprestižnějších univerzit světa. Harvard, Yale nebo Berkeley, to jsou jména univerzit, které zná celý svět. Opravdu kvalitní vzdělání ale můžete získat i na méně známých vysokých školách. Ze studia v USA si odnesete nezapomenutelné zážitky a neocenitelné zkušenosti, které vás budou provázet po zbytek života. Spojené státy proto stále zůstávají preferovaným cílem studentů, kteří hledají především kvalitu vzdělání.

V USA existuje více než 4 000 vysokých škol a univerzit, které nabízejí přes 250 hlavních studijních oborů. Jak tedy vybrat tu nejvhodnější školu? Od toho jsme tu my, odborníci na studijní pobyty v zahraničí. Sestavíme nabídku ušitou přímo na míru každému zájemci o studium na univerzitě v zahraničí.

Harvard University

Základní rozdělení univerzit v USA

Při hledání školy se setkáte s pojmy College a University. Ty jsou v americkém prostředí zaměnitelné a znamenají totéž: Tedy čtyřleté studium zakončené bakalářským titulem Bachelor degree.

Existuje několik typů čtyřletých univerzit, včetně veřejných, soukromých, uměleckých a tzv. Ivy League, což je označení pro 8 nejprestižnějších soukromých univerzit na severovýchodě USA: Harvard University, Columbia University, Princeton University, Yale University, University of Pennsylvania, Brown University, Dartmouth College a Cornell University.

Všechny soukromé univerzity se spoléhají na soukromé dárce a školné. Studium na nich je tedy dražší. Veřejné univerzity financuje stát a velmi často mají na opravdu vysoké úrovni vlastní výzkum. Ten jim následně pomáhá s financováním jejich provozu.

Ivy League, aneb když chcete studovat na škole, která má vysoký „USA university ranking“

Pro náročné klienty, kteří chtějí usilovat o studium na univerzitě z Ivy League nebo Top 100 University, zajistíme podání přihlášky a přijetí ke studiu. Nezaručíme vám přijetí a stipendium na konkrétní školu, ale garantujeme přijetí alespoň na 1 školu z Ivy League. Stipendium nicméně u těchto škol nečekejte, náklady na studium si budete muset hradit sami.

Stipendium vám dokážeme zajistit na velmi dobře hodnocených státních i soukromých univerzitách. Napříč Spojenými státy jich je zhruba 250. Provedeme vás výběrem vysoké školy, přijímacím procesem, přípravou doporučujících dopisů, sepsáním eseje, závěrečnou kontrolou přihlášky i přípravou na přijímací pohovor.

Komunitní vysoké školy = studium vysoké školy v USA levněji

Je pro vás důležitá především cena? Pak pro vás máme širokou nabídku tzv. komunitních vysokých škol, které nabízejí dvouleté studium. Je to uznávaná varianta vysokoškolského studia. Navíc jde o nákladově velmi efektivní cestu.

Komunitní vysoké školy jsou primárně veřejné instituce, například městské vysoké školy, které se zaměřují na různá osvědčení, diplomy a přidružené tituly. Po absolvování komunitní školy studenti často pokračují ve studiu na univerzitě, aby získali bakalářský titul. Platí tady rovnice 2 roky Community College + 2 roky University = plnohodnotný čtyřletý Bachelor Degree.

Na některých školách si dokonce můžete najít práci přímo v kampusu a vydělávat si při studiu (až 20 hodin týdně). Cena školního roku na Community College začíná na 15 900 dolarech. Zahrnuje školné, ubytování, stravování a zdravotní pojištění. Většina komunitních škol nenabízí ubytování ve vlastním kampusu.

Student úspěšně zakončuje studium na vysoké škole

Podmínky pro uchazeče

Abyste mohli žádat o studium vysoké školy v USA, musíte splnit základní podmínky:

 • Ukončené, nebo právě dokončované středoškolské vzdělání s maturitou
 • Průměr známek za poslední 4 roky maximálně 2,5
 • Velmi dobrá znalost angličtiny - doložená výsledkem zkoušky TOEFL, nebo IELTS

Doporučuje se i zkouška SAT nebo ACT. Což jsou standardizované testy obecných znalostí, které se používají při přijímacích zkouškách na americké vysoké školy.

Jaký bude další postup?

S námi získáte přístup k více než 200 akademickým oborům a 300 univerzitám po celých Spojených státech. Poskytneme vám kompletní poradenství. Od přihlášky až po samotnou cestu:

 1. Nejdříve vyplníte předběžnou přihlášku a odešlete ji s přehledem studijních výsledků a zprávou o zkoušce z angličtiny (TOEFL nebo IELTS).
 2. Přihlášku vyhodnotíme a pošleme vám informace, zda máte nárok na stipendium.
 3. Pokud ano, zaplatíte poplatek za podání přihlášky ve výši 250 dolarů.
 4. Vyberete si z nabídky 5 až 10 vysokých škol a jejich stipendií, které vám doporučíme.
 5. Zaplatíte zálohu 2 500 dolarů, abyste potvrdili svoji přihlášku a zajistili si stipendium.

My vám následně pomůžeme s hledáním ubytování, vyřízením víza nebo rezervací letenek. Zkrátka, na nic z toho nebudete sami.

Kolik vás bude studium na univerzitě v USA stát?

Studium vysoké školy v USA není levná záležitost. Na druhou stranu vám tato investice otvírá dveře k budoucím atraktivním příležitostem, ať už pracovním, cestovatelským nebo osobním.

 • Poplatek 250 dolarů za podání přihlášky. Zahrnuje naši práci při odeslání profilu studenta, vyjednání stipendia a zaručení finální částky stipendia.
 • Záloha 2 500 dolarů. Tu vám následně odečteme z celkové ceny, která bude uvedená v dopise o stipendiu.
 • Minimálně 15 900 dolarů. Tolik stojí jeden rok studia na vysoké škole v USA po odečtení stipendia. Celková cena zahrnuje školné na jeden akademický rok, základní ubytování a stravu na akademické půdě, zajištění stipendia a místa v kampusu, poštovní poplatky a zpracování podkladů pro žádost o studentské vízum I-20. V seznamu garantovaných stipendií vždy najdete i další dražší školy. Finální rozhodnutí a výběr školy je pouze na vás.

Ptáte se, zda máte nárok na stipendium i v dalších letech? Každá škola má svá vlastní kritéria, která najdete v oficiálním dopise o přidělení stipendia. Stipendium se obvykle automaticky obnoví na další akademický rok, když máte dobré známky. Některé univerzity pak vyžadují, abyste žili na akademické půdě.

V ceně pobytu pak nejsou zahrnuté tyto náklady a poplatky: Zdravotní pojištění, učebnice, studijní materiály,  etenky, náklady na cestování, osobní výdaje a členství v rámci specializovaných aktivit nebo klubů (spolky, atletické týmy atd.).

Zvažujete studium na některé z univerzit v USA? Ozvěte se nám a společně vymyslíme cestu, jak na studium na některé z univerzit. A pokud byste raději někam blíž, podívejte se na možnosti studia univerzity ve Velké Británii.

© 1999 - 2024 STUDYLINE s.r.o.