přejít na hlavní menu přejít na kontextové menu

Střední školy v zahraničí

Studium na střední škole v zahraničí: ideální start kariéry vašeho dítěte

Program studijních pobytů na s.š. v zahraničí má dlouholetou tradici a v současnosti jde o jeden z nejpopulárnějších studijních programů po celém světě. Tohoto programu se každoročně účastní tisíce středoškoláků z celého světa, kteří díky němu absolvují až roční školní rok a získají tak neocenitelné zkušenosti, které jim pomohou ve studiu na vysoké škole a především v jejich budoucí kariéře.

Zahraniční studenti studují na střední škole společně se studenty místními, mají stejné osnovy a předměty jako místní studenti, jejich studijní výsledky jsou hodnoceny stejně jako u ostatních studentů a žijí v hostitelských rodinách nebo ve studentských rezidencích. Díky tomu se stávají součástí života v dané zemi a mají možnost poznat kulturu a zvyky této země velmi zblízka.

Studenti si tak mohou nejenom zlepšit a rozšířit své znalosti a vědomosti, ale zároveň se osamostatnit, získat řadu nezapomenutelných zážitků a udělat správný krok pro svou úspěšnou profesní budoucnost.

Dejte vašemu dítěti šanci na lepší vzdělání a kariéru. Kontaktujte nás ještě dnesjsme připraveni vybrat pro vaše potomky nejvhodnější studijní středoškolský pobyt na míru.

Podmínky studia:

 • věk 13 až 19 let (v závislosti na podmínkách jednotlivých zemí a škol)
 • zájem a možnost strávit trimestr, semestr nebo celý školní rok na střední škole 
 • velmi slušná úroveň cizího jazyka vybrané země
 • dobré studijní výsledky
 • zájem poznat životní styl v cizí zemi a získat nové přátele v zahraničí
 • samostatnost, komunikativnost, otevřenost, přizpůsobivost

Máte zájem o studium na střední škole v zahraničí?

Objednejte si konzultaci, na které vás vyslechneme, vysvětlíme vám detaily o vámi poptávaném pobytu, zodpovíme všechny otázky a navrhneme nejlepší řešení.

Objednat konzultaci Recenze studentů  Přihláška ke studiu

V zahraničí nebudete sami: k pomoci je vám studentský koordinátor

Máte-li obavy z jakýchkoliv problémů, které mohou během dlouhého pobytu na střední škole nastat, pak vás můžeme uklidnit. Po celou dobu je totiž studentům k dispozici jejich koordinátor, který dohlíží na bezproblémový pobyt. Studenti se na svého koordinátora mohou kdykoliv obrátit s jakýmkoliv problémem či dotazem, který se týká jejich života či studia.

Koordinátoři navštěvují studenty nejméně jednou měsíčně, kontrolují průběh pobytu a studia svých svěřenců a zasílají rodičům zprávy o studijních výsledcích jejich dětí. Všichni koordinátoři jsou pečlivě vybíráni a mají bohaté zkušenosti se zahraničními studenty. Mnoho z nich prošlo nějakým výměnným zahraničním programem a všichni musí mít pedagogické vzdělání.

Studentům jsou kromě koordinátora k dispozici také zaměstnanci zahraniční střední školy. Každý student po svém příletu obdrží studentský průkaz s telefonními kontakty na linku pomoci organizátora programu, která funguje 24 hodin denně, 7 dní v týdnu.

O vaše ratolesti je tak vždy skvěle postaráno. Pokud máte dotazy k zajištění studia, pak nás neváhejte kdykoli kontaktovat.

Typy středních škol

Studenti si mohou vybrat studium na státní, církevní nebo soukromé střední škole v zahraničí. Každý typ školy má své výhody. Obecně platí, že státní střední školy jsou cenově dostupnější, ale nelze si zvolit lokalitu školy a student se musí přizpůsobit běžnému školnímu programu.

Studenti jsou do škol umisťováni na základě jejich věku, zájmů, zaměření a studovaných oborů. V rámci možností je přihlíženo také k preferencím studenta.

Abychom vám usnadnili výběr a rozhodování, uvádíme dále některé základní charakteristiky státních a soukromých středních škol:

Státní střední školy v zahraničí    Soukromé střední školy v zahraničí
 • Jsou plně nebo z velké části financovány vládou dané země, která zároveň dohlíží na kvalitu výuky a vybavení.
 • Nižší náklady na studium.
 • Dobré vybavení.
 • Široká nabídka předmětů a mimoškolních aktivit.
 • Ubytování v místních hostitelských rodinách (State / Public Day Schools) nebo ve školních rezidencích umístěných v areálu školy (State / Public Boarding Schools).
 • Většinou jde o smíšené školy.
 • Některé školy nevyžadují uniformu.
 • Školy s náboženským vyznáním i bez něj (církevní školy přijímají studenty jakéhokoliv vyznání).
 • Nezískávají od vlády dané země žádnou nebo pouze minimální finanční podporu, ale vláda dohlíží na kvalitu výuky (uděluje akreditace).
 • Výborná akademická úroveň, často prestižní školy s dlouhou tradicí.
 • Nejmodernější vybavení.
 • Nízký počet studentů ve třídě a osobní přístup vyučujícího.
 • Široká nabídka předmětů a mimoškolních aktivit.
 • Velké procento absolventů studuje na prestižních univerzitách po celém světě.
 • Školy smíšené, dívčí, chlapecké.
 • Ubytování v místních hostitelských rodinách (Private Day Schools) nebo v rezidencích umístěných v areálu školy (Private Boarding Schools).
 • Všechny školy vyžadují uniformu.
 • Školy s náboženským vyznáním i bez něj (církevní školy přijímají studenty jakéhokoliv vyznání).

Ubytování při studiu

Hostitelská rodina

Každá hostitelská rodina je vždy pečlivě vybírána, důsledně prověřována a kontrolována, aby bylo stoprocentně zaručeno, že se bude student v cizí zemi cítit bezpečně a bude si připadat „jako doma“. Všechny hostitelské rodiny se snaží uvést „svého“ studenta do života v dané zemi, seznámit ho s tamními zvyky a ulehčit mu adaptaci na prostředí daleko od domova a vlastní rodiny.

Hostitelskou rodinou se může stát i rodina s jedním rodičem nebo bez dětí. Ubytování v hostitelské rodině zahrnuje i stravu, obyvkle polopenzi ve všední dny a plnou penzi o víkendu. Studenti se po dobu pobytu stávají plnohodnotnými členy hostitelské rodiny a je od nich očekáváno, že se budou účastnit většiny rodinných aktivit.

Na státních středních školách v USA a Německu studenti bydlí v hostitelských rodinách, které studenty ubytovávají dobrovolně, bez nároku na finanční odměnu, což ale v žádném případě nesnižuje kvality těchto rodin. Naopak to atraktivitu studia na střední škole v USA a Německu zvyšuje, protože se tím velmi snižují náklady na pobyt.

Studentská rezidence (Boarding Schools)

V tomto případě jsou zahraniční studenti ubytováni ve školních rezidencích, které jsou často přímo v areálu školy nebo v její těsné blízkosti. Ubytování zahrnuje plnou penzi.

Nevýhodou je omezení kontaktu na uzavřenou skupinu studentů. Ubytování ve školní rezidenci doporučujeme pro starší, komunikativní a otevřené studenty, kteří nemají problémy s adaptací v novém prostředí

Pokud si nevíte rady s výběrem typu ubytování, popř. máte další dotazy, pak se na nás neváhejte obrátit. Velice rádi zodpovíme vaše dotazy ohledně studia v zahraničí.

Objednat konzultaci Recenze studentů  Přihláška ke studiu

Postup vyřizování pobytu na střední škole

Nemějte žádné obavy. Pokud vám přijde celá procedura potřebná pro vyřízení studia na zahraniční střední škole příliš složitá, pak vás můžeme ujistit, že s naší pomocí to pro vás bude hračka. Máme dlouholeté zkušenosti, tudíž vám můžeme vždy poradit to nejlepší řešení.

Projděte si postup v jednotlivých jasných bodech:

 1. Konzultace v naší kanceláři
  Celé vyřizování pobytu na střední škole v zahraničí začíná informační schůzkou v naší kanceláři, na které vám  vysvětlíme detaily o vámi poptávaném pobytu, postup vyřizování a odpovíme na vaše dotazy. Láká vás studovat půl roku nebo celý rok v zahraničí a potřebujete více informací? Zvládnete odloučení od rodiny a pobyt v zahraničí? Vše zjistíte na konlutaci v naší kanceláři. Domluvte si s námi konzultaci zdarma.
 2. Interview
  Při osobním interview v naší kanceláři budeme zjišťovat, zda splňujete (respektive vaše dítě splňuje) základní podmínky pro přijetí do programu, vaši představu o pobytu a motivaci k účasti v programu. Součástí úvodního interview je i zjištění úrovně vašich jazykových schopností včetně vyplnění jazykového testu (u angličtiny je to ELTIS test s výsledkem minimálně 220 bodů). Na této schůzce vám rovněž předáme balíček přihlašovacích formulářů a informací, jaké další dokumenty musíte k přihlášce doložit.
 3. Vyplnění formulářů, akceptace do programu, zaplacení zálohy
  Po přijetí přihlašovacích formulářů a ostatních dokumentů vám vystavíme zálohovou fakturu na úhradu první splátky programu (jedná se o nevratný deposit, který závisí na délce programu a zemi). Vaše vyplněné přihlašovací formuláře spolu s dokladem o zaplacení zálohy zašleme naší partnerské organizaci, která je zkontroluje a případně si vyžádá jejich doplnění. Pokud jsou všechny formuláře a dokumenty v pořádku, budete oficiálně akceptováni do programu.
 4. Doplatek ceny programu, vyřízení víza
  Po akceptaci do programu vám vystavíme fakturu na doplatek zbytku ceny programu. Po přijetí doplatku naším partnerem v zahraničí pro vás obdržíme všechny potřebné oficiální dokumenty k žádosti o vízum (pokud se jedná o zemi s vízovou povinností). S vyřízením vízové žádosti vám samozřejmě pomůžeme a celou žádost o vízum detailně zkontrolujeme.
 5. Informace o škole a rodině
  Náš partner vám zašle potvrzení o přijetí ke studiu a informace o škole, do které jste byli umístěni (začátek školního roku, místo a název školy atd.) Obdržíte rovněž informace o hostitelské rodině, ve které budete bydlet. Rodinu je potřeba bezprostředně po obdržení informací kontaktovat a komunikovat s ní až do vašeho odjezdu. Výměnou informací ještě před odletem máte velkou příležitost být alespoň částečně připraveni na život v rodině.
 6. Vyřízení letenky a pojištění
  Zajistíme vám letenky do místa vašeho studia, zařídíme cestovní pojištění, vystavíme mezinárodní studentskou průkazku a ještě před odletem vám poskytneme balíček informací se zajímavými a praktickými radami a informacemi například o bankovních účtech, elektřině, počasí, cestování atp.
 7. Přílet do vybrané země
  Na letišti vás bude čekat hostitelská rodina a/nebo zástupce naší partnerské organizace a dopraví vás do místa vašeho pobytu. Před začátkem školy je také organizován tzv. „orientation meeting“ pro nové studenty, kde budete informováni o životě v daném místě, požadavcích školy, volbě předmětů atd. Tuto schůzku již zajišťují zástupci naší partnerské organizace.

Důležité upozornění!

Během pobytu v zahraničí se zavazujete k dodržování určitých pravidel chování. V případě závažného porušení těchto pravidel, může být váš pobyt ukončen bez nároku na náhradu poplatku za program.

Základní pravidla:

 • Zákaz kouření ve všech školních prostorách a v hostitelských rodinách.
 • Zákaz konzumace a nákupu alkoholu a drog.
 • Zákaz užívání, prodávání a přechovávání drog nebo nepředepsaných léků.
 • Zákaz stopování.
 • Nesmíte opustit školu nebo mít absenci bez omluvenky od hostitelské rodiny.
 • Nesmíte cestovat mimo místo bydliště bez povolení hostitelské rodiny a vašich rodičů.
 • Nesmíte být přes noc mimo hostitelskou rodinu bez jejího povolení a bez povolení od vašich rodičů.
 • Z důvodu bezpečnosti nesmíte řídit motorová vozidla i v případě, že máte řidičský průkaz.
 • Ve školách je během vyučování nutné vypínat mobilní telefon.¨

Nastartujte skvělou životní i profesní kariéru vašich potomků. Tato rozumná investice se jim několikanásobně vrátí. Neotálejte však dlouho, abychom včas stihli vyřídit veškeré náležitosti. Proto nás kontaktujte ještě dnes  a odjeďte studovat vaši vysněnou prestižní střední školu do zahraničí!

Vyberte si zemi, ze které budete vybírat střední školu:

Objednat konzultaci Recenze studentů  Přihláška ke studiu

 

© 1999 - 2024 STUDYLINE s.r.o.