přejít na hlavní menu přejít na kontextové menu

USA

Dobrý den, tak už jsem týden doma v Česku a konečně jsem si našla čas, abych vám napsala e-mail. Celý můj zrekapitulovaný pobyt najdete na mém blogu zde. Nejprve bych vám a vaší agentuře chtěla moc poděkovat. Díky vám jsem si splnila sen, ve který jsem doufala čtyři roky. A čekání stálo za to! Bez vás by to ale nešlo. Vždy jste byli velmi ochotní a aktivní ve všech situacích. Agenturu rozhodně doporučím dál a snad jednou i mladší ségra vyrazí do světa právě přes vás. Také musím pochválit americkou agenturu, která byla naprosto skvělá a velmi mi pomohla hlavně na konci v krizové situaci v hostitelské rodině. Rodinu jsem změnila ještě ten týden, kdy jsem všechny problémy nahlásila. Moc děkuji. Celý rok v USA byl něco naprosto neuvěřitelného. Zažila jsem první Halloween, Thanksgiving a další americké svátky. Byla jsem součástí školních sportovních týmů a klubů, psala a fotila pro školní ročenku a dokonce byla nominována na královnu “Homecoming dance” a závěrečného “Promu”. A hlavně jsem odmaturovala a úspěšně zakončila rok na střední škole v USA! Angličtina se mi neskutečně zlepšila a dopředu jsem si ani v nejmenším nedokázala představit, kolik nových věcí jsem se během 10 měsíců v Americe naučila. Nejen, že jsme poznala novou a naprosto jinou kulturu, procestovala kus světa a poznala nespočet nových lidí, kteří zůstanou po mém boku do konce života, ať už jsou v USA, Mexiku či Brazílii. Ale také jsem se naučila milion věcí o mně samotné. Osamostatnila jsem se, ujasnila si své cíle a neskutečně dospěla. Můj život se obrátil vzhůru nohama a já za to jsem neskutečně vděčná. Byl to naprosto dokonalý rok! Moc děkuji Studyline a všem sebevědomě doporučuji.

Eva Krejcárková

Chtěla jsem Vás pozdravit z Wisconsinu a poděkovat za všechny služby vaší agentury. Nemohla jsem si totiž představit svůj exchange rok líp, než jaká je skutečnost. Ze začátku všechno nebylo úplně nejlepší, upřímně, bylo to těžší, než jsem si představovala. Lidi na škole, která má více než 2100 studentů, moc nedbají, že přibyl jeden další student, a tak jsem si připadala dost neviditelná. Naštěstí moje host rodina je naprosto úžasná, a tak jsme společně všechny problémy překonali. Místo tancování jsem se začala věnovat skokům do vody a už jsem zažila spoustu typicky amerických svátků jako Labor day, Halloween, Thanksgiving a Vánoce. Moje americké Vánoce byly úžasné. Dostala jsem spoustu dárků a to nejen od svojí host rodiny, ale i od babiček, dědečků, tetiček a podobně. Opravdu jsem si připadala jako člen rodiny. Na svojí škole jsem nakonec našla i spoustu kamarádů, takže teď už můžu říct, že mi Neenah High School bude určitě příští rok chybět. Dneska jsem měla poslední den prvního semestru, takže se přesouvám do druhé poloviny pobytu. Už za první pololetí jsem toho zažila tolik. Byla jsem hned první týden v Mall of America v Minnesotě, viděla jsem jedno z Velkých jezer, byla jsem lyžovat (bohužel Wisconsin moc hor nemá :D), byla jsem v Madisonu, Milwaukee, viděla jsem americkou svatbu a spoustu dalšího. Ani si teď na všechno nevzpomenu. Mám i hrozně moc plánů na druhé pololetí. S rodinkou pojedeme v březnu na výlet do Arizony a do Chicaga. Zažiju Graduation, prom. senior trip, další dva jiný školní tance. Je toho na plánu strašně moc a já jsem opravdu šťastná, že tohle můžu zažít. Jako bonus k tomuto roku dostanu ještě opravdovou americkou maturitu. V USA má každá škola jiný počet předmětů na den. Já jsem měla každý den sedm vyučovacích hodin se sedmi předměty (a půl hodiny na oběd - celkově škola byla od 7:50 do 3:20). Na tyto předměty jsem chodila celý první semestr a ve druhém semestru jsem měla jiných sedm předmětů. Maturita, jak jí známe z ČR v USA není. Studenti musí nasbírat dostatečný počet kreditů (povinných i nepovinných), aby mohli získat High School Diploma - žádná ústní zkouška není. V případě exchange studentů tedy hodně záleží na tom, kolik kreditů americká škola uzná z české školy. Já jsem si nakonec musela vybrat i předměty třeba s 2. ročníkem, abych získala povinný kredit ze speech a podobně. Jestli chce exchange student získat maturitu v USA, je nutné, aby se na tom se školou domluvil ještě před začátkem školního roku, aby se podle toho naplánoval rozvrh a na konci se nezjistilo, že kreditů není nedostatek (ten kreditový systém je obdoba toho, co známe z VŠ v ČR). Vaší agenturu chválím kudy chodím. Na facebooku je skupina exchange studentů z Česka a Slovenska, tak jsem Vás tam doporučovala. Jedna holčina mi pak psala, že u Vás má podepsanou smlouvu. Ještě jednou chci za všechno hrozně moc poděkovat.

Klára Spurná

Můj roční pobyt v Americe se rychle blíží ke konci a samozřejmě, že si často v hlavě promítám jednotlivé momenty z průběhu celého roku. A stejně tak hodnotím celé rozhodnutí jako takové. Moje zkušenosti a fotky z pobytu můžete najít na mém blogu zde. Jela jsem na rok do cizí země, protože jsem se chtěla zlepšit v angličtině a poznat jiné prostředí, kousek světa. Získala jsem ale nakonec mnohem víc. Samozřejmě, že jsem se zlepšila v jazyce, škola mě donutila rozumět například i slangu a nářečím. Poznala jsem mnoho lidí z různých kultur, což byla myslím největší změna oproti Česku. Zažila jsem jiný způsob vzdělávání a celkově středoškolského života, což pomůže člověku vidět vzdělávání z většího nadhledu. Stala jsem se součástí rodiny, kterou teď skutečně považuji za svoji, a myslím, že už zůstaneme přáteli na celý život. Mnoho mi toho ukázali, mnohému mě naučili a velmi mi tady pomohli. S rodinou jsem měla možnost navštívit zajímavá města, ale i přírodu Ameriky. Žila jsem s nimi zkrátka jejich každodenní život. A to myslím člověku o kultuře řekne nejvíce. Díky pobytu se také dívám jinak na svět a jeho velikost. Je velký rozdíl pozorovat svět z domova a poznat život jinde ve světě na vlastní kůži. Roční pobyt v cizině z vás neudělá světa znalce, ale pomůže trošku otevřít oči. Udělá svět tak nějak bližším a představitelnějším. Dále si také vážím toho, jak moc jsem poznala sama sebe. Našla jsem své slabiny a problémové rysy, stejně tak jsem si více uvědomila, kdo jsem, co mám ráda, jaké mám představy a názory. Poznala jsem, co z domova mi neuvěřitelně chybí, a nebo co se mi naopak zalíbilo z Ameriky a chtěla bych to přenést do svého života zpět v Česku. Budu si ještě více vážit mého vlastního domova, mého vlastního života v Česku, mé rodiny a mých přátel. Musím říct, že kdybych měla potkat mou o rok mladší já, určitě bych ji přesvědčovala, ať do toho jde. Ne proto, že bych věděla, že se bude celý rok jen bavit a smát, ale proto, že bych věděla, že se mnohému naučí, získá přátele a vzpomínky, na které nikdy nezapomene.

Veronika Chvostová

Vážený pane Tykale, chtěla bych Vám touto cestou poděkovat za DOKONALÉ zprostředkování Programu High School v USA pro našeho syna. Syn už je po roce pobytu v Lansingu zpátky doma plný nadšení, dojmů, nových zážitků a zkušeností a každopádně vybaven jazykovými znalostmi, o které šlo především... Před první návštěvou Vaší agentury jsem také navštívila několik dalších společností zabývajících se jazykovými pobyty pro studenty, ale většinou jsem nedostala informace úplné, někdy byly odpovědi docela zavádějící, a u jedné konkurenční brněnské agentury jsem na několik mých klíčových otázek ani odpovědi neobdržela... Už od prvního kontaktu s brněnskou pobočkou Vaší agentury jsem byla velice mile překvapená rychlostí komunikace a obdržením všech potřebných informací. I když jsme se pro studijní pobyt v USA rozhodli až na poslední chvíli, což bylo v březnu těsně před uzávěrkou přihlášek do programu, díky velké ochotě a pomoci slečny Kuncové z brněnské pobočky, jsme vše potřebné vyřídili během několika dní. Přihlášku jsme odeslali v termínu a syn byl během 3 dnů zařazen do programu, a v srpnu odlétal na roční pobyt do USA. Skvělá práce! (Možná stojí za zmínku, že synovi bylo při odletu do USA čerstvých 16 let a v červnu dokončil povinnou školní docházku, to jen jako tip nebo motivace pro ostatní rodiče... ;-)) Během celého synova pobytu v USA bylo vše v naprostém pořádku a ze strany agentury jsme byli pravidelně informováni o studijních výsledcích. Prostě to celé od začátku až do konce nemělo žádnou chybu...:-D Ještě jednou Vám tímto děkuji za perfektní práci a Vaší agenturu vřele doporučuji každému, kdo má o studijní pobyt v zahraničí zájem. Jste vážně profesionálové ve svém oboru! S ústou

Andrea Molinová

Jako studentka 2. ročníku střední školy jsem se rozhodla na půl roku odcestovat do USA a vyzkoušet jiný školní systém. Díky Studyline jsem objevila The Knox School, střední školu na Long Islandu jen kousek od New York City. Zatím jsem s pobytem naprosto spokojena, jak s prostředím ve kterém se nacházím tak i s předměty které zde studuji. Díky širokému výběru předmětů jsem si mohla vybrat studium divadelního umění, robotiky, francouzštiny (a mnoho dalších…) a ve svém volném čase se věnuji veslování, ale škola nabízí ještě mnohem více volnočasových aktivit. Ubytování je čisté, prostorné a připomíná domov. Celkově se mi pobyt moc líbí a těším se až něco podobného vyzkouším při studiu na univerzitě.  

Tereza Weissová

Svůj pobyt hodnotím velmi pozitivně. Tenhle rok byl plný skvělých zážitků a nových zkušeností, kterých si nesmírně cením a myslím, že mi budou v budoucnu velmi užitečné. Našla jsem si tu spoustu kamarádů a doufám, že s nimi zůstanu v kontaktu i poté, co tady můj pobyt skončí. Jednou z nejlepších věcí tady v Americe jsou pro mě středoškolské sporty. Vždycky jsem si přála být součástí středoškolského týmu. To se mi tady povedlo a moc jsem si to užila. A teď jsem zrovna uprostřed tenisové sezóny. Hraju čtyřhru, což je taky něco, co jsem si nikdy předtím nevyzkoušela. Kromě každodenních zkušeností ve škole, potkávání se s novými lidmi, jsem taky mohla navštívit spoustu zajímavých míst. Kromě Detroitu jsem s mojí host mum navštívila Floridu, včetně Universal Studios v Orlandu. Během jarního volna jsme si s dalšími dvěma studenty a jejich host tátou udělali road trip a navštívili Niagarské vodopády, New York, Pholadelphii, Baltimore a Washington DC. Výměnný pobyt bych doporučila každému, kdo má zájem poznat nové lidi, je otevřený novým kulturám a jiné mentalitě.

Alexandra Czerneková

Zdravím vás po delší době, s Mariannou je všechno v pořádku a program v rodině i ve škole si užívá. Rodina v Kansasu ji přijala skvěle a vzájemně si myslím velmi "sedli". Jsem v kontaktu s její americkou mámou a vše je v pohodě. Ve škole nemá Marianna žádné zásadní problémy, výuku stíhá, i když se ale musí připravovat i doma. Pokud by Vás zajímaly detaily z pobytu, podívejte se na její blog.  S pozdravem,

Richard Hulík

Minulý týden a víkend jsme se osobně seznámili s rodiči, kteří se v Arizoně starají o naši Věrku. Přijeli na několikatýdenní pobyt do Evropy, tak se nám podařilo se během jejich pobytu v Praze sejít a hlavně se vzájemně seznámit. Bylo to pro nás velmi významné a důležité setkání a víme, že rodiče jsou opravdu seriózní a velmi příjemní lidé. Vzali jsme je na výlet na Karlštejn, ukázali nějaké části Prahy a navázali bližší kontakt. Tímto bychom vám rádi také poděkovali za zprostředkování celého pobytu Věrky. Věrka je velmi spokojená, její američtí „rodiče“ si také „nestěžují“, Věrka je prý plně vytížená, a tím pádem nemá potřebu nějakých „hloupostí“. Vládne prostě zatím naprostá spokojenost. Děkujeme!

Matouškovi

Dobrý den, syn úspěšně ukončil pobyt v Texasu v USA. I let byl bez problémů. V Londýně mu jen nenaložili zavazadlo a to přiletělo až dalším letadlem, ale večer ho dovezli domů. Adam byl s pobytem spokojený, v rodině vše probíhalo bezproblémů. Jen spolubydlící byl trochu zvláštní, na toho moc štěstí neměl. Naštěstí mu to nahradili kamarádi ve škole, se kterými jezdil i mimo domov. Podíval se i na spoustu jiných míst. Byl na Floridě, v Rocky Mountains, v Denveru, Houstonu, Austinu. Cestou na Floridu projel pobřeží Mexického zálivu. Určitě to stálo za to, že jsme mu výlety s rodinou zaplatili. Poznal život v Texasu od péče o různá zvířata na farmě až po společenské akce se školou nebo jízdu s kamarády truckem v terénu. Ve škole byl moc spokojený s profesory. Mají víc přátelský přístup než u nás. Učení zvládal lépe než na gymnáziu doma, a ačkoliv není velký sportovec, tak americký fotbal hrál rád. Vybavení a podpora sportu na škole byla velká. Adam měl štěstí na rodinu. Kelly jednala otevřeně a s domluvou neměl Adam problémy. Vždy mu pomohla. Můžeme říct, že pobyt se synovi vydařil. Děkujeme za zprostředkování a zdravíme!

Isabella Vierecklová

Vítek je ve škole spokojený - je prý opravdu kvalitní. Denně má dvě hodiny vyšší matematiky, hodinu kvalitní výuky programování v Jawa a samozřejmě povinnou anglickou literaturu, historii USA, španělštinu, kytaru, fyziku... Má prý dost práce, ale zvládá to dobře a se spolužáky a profesory taky všechno fajn. Říkal, že dobře rozuměl všemu hned od první chvíle po příjezdu. A spíš se bál, aby oni rozuměli jemu. Ale rozuměli :-). V rodině je to dobré. Mají adoptivní děti a jsou docela nároční, trochu nevyrovnaní. S Vítkem ale vycházejí docela dobře, drobné neshody se zase vždy vyřeší a uklidní. Rodina v Německu, co u ní žil před dvěma lety náš Jenda, prostě nasadila laťku velmi vysoko a asi není snadné ji překonat. Děkuji za vaši pomoc, děláte svou práci dobře a je na vás spolehnutí!

Jana Kolomazníková

V Texasu se mám zatím skvěle, mám samá áčka a s komunikací není problém. Moje rodina je velice hodná, zatím jsme spolu byli na pár výletech a nebyl jediný problém. Čas trávím i s dalšími 3 exchange studenty. Pobyt hodnotím jako skvělé dobrodružství. Naučila jsem se spoustu věcí a také se dozvěděla víc o americké mentalitě. Stala jsem se součástí školní redakce a track týmu. Zkrátka jsem se pokusila využít všechny možnosti, které se mi nabídly. Moje host rodina byla jedno velké požehnání. Někteří studenti měli se svými rodinami problémy a spory. Já jsem se svou rodinou cestovala po Texasu. Díky zájmovým kroužkům jsem se také seznámila se spoustou dalších lidí. Pokud jde o mojí koordinátorku, musím říct, že se ke mně chová velmi mile a zdvořile. Pobyt hodnotím jako velmi úspěšný a cítím se díky němu naprosto jinak. Samostatně a nohama pevně na zemi. Co se týká jazyka, pozoruji velký progres. Nejen ve slovní zásobě a frázích, ale hlavně v psaní esejí a gramatice, se kterou jsem občas bojovala.

Aneta Hucková

Zdravím ze zasněžené a mrazivé Iowy. Z krásného počasí, které jsme měli na našem výletu do NY, jsme přiletěli do minus 18 stupňů, což je tady průměrná teplota posledních dnů. Takže zimy si tu užívám až až! Výlet do New Yorku byl velice povedený. Viděli jsme spoustu zajímavých míst, splnilo to všechna má očekávání. Jen škoda, že to nemohlo byt alespoň o týden delší! Bylo tam spolu se mnou dalších 98 výměnných studentů, tak jsem poznala spoustu lidi z celého světa. Bylo tam i pár Slovenek, se kterými jsem se bavila. Mluvily jsme tak nějak česko-slovensko-anglicky. Bylo celkem těžké mluvit v češtině po tolika měsících mluvení v anglickém jazyce, takže jsme nakonec stejně preferovali angličtinu. Jinak už se mi pobyt chýlí pomalu ke konci, nemohla jsem uvěřit, jak rychle ten čas letí! Z mé skupiny výměnných studentů odlétá jedna studentka už za 12 dní. To já mám naštěstí ještě měsíc čas... S pozdravem,

Helena Holanová

Mám se skvěle. Školu zvládám dobře, angličtina mi nedělá problémy a už jsem si tady našel hodně kamarádů. Hraju tady americký fotbal na pozici kickera a docela mi to jde. Za dva týdny by měl ale už začít hokej, a to se teprve těším. Úroveň je tady sice nižší, protože netrénují celý rok, ale nevadí. Rodina je dobrá, veškerý čas trávím s rodiči od “mamky”, tedy s babi a dědou. A taky s bratrancem. Ten je stejně starý jako já a také hraje hokej a fotbal.

Petr Erhart

Zdravím Vás, pobyt v USA se mi minulý týden přehoupl do druhé poloviny a za 2 měsíce už jedu domů. Moje host family (tedy spíš host táta) je super, nemám s ní žádný problém. Ve škole hraju tenis, ve kterém jsem zatím hodně úspěšný, vyhrál jsem pár turnajů. Před měsícem o jarních prázdninách jsme se byli kouknout na zápase NHL. Splnil jsem si sen a byl to super zážitek. Včera jsme měli ples, ten jsem si taky hodně užil. A počasí? Je tu neskutečný! Léto tu mám už od února

David Balík

Ze začátku bylo těžké aklimatizovat se na nové prostředí, ale postupem času se všechno vylepšilo a nyní si pobyt tady užívám. Našla jsem si více kamarádů, snažím se být více otevřená, omezila jsem styky se svojí rodinou v ČR a moje angličtina se stále zlepšuje. Už dokážu vnímat značné rozdíly v komunikaci. S us rodinou si rozumíme a snažíme se o všem mluvit. V začátku mi hodně pomohli, když jsem byla zmatená a stýskalo se mi, o všem jsme si popovídali a vylepšilo se to. Se školou, kde studuji, jsem moc spokojená. Přestože je to malá škola, nabízí mi mnoho možností zkusit něco nového. Po necelých 2 měsících svůj pobyt tady hodnotím kladně a jsem se vším spokojená.

Barbora Bernatová

Dobrý den, Nikča je naprosto nadšená a opravdu ani náznakem nesmutní po domovu. Užívá si veškeré aktivity, vztahy v rodině i s kamarády. Opravdu nám říká, že nechce nikdy domů :). Jsme maximálně spokojení, protože je-li v pohodě naše dítě, jsme v pohodě i my. Jednoho dne přijde návrat a bude se s tím muset smířit, život půjde dál. Ale je moc dobře, že si může plnit svůj velký americký sen.

Tereza a Radek Spurných

Tadeáš je se svou rodinou, přáteli i střední školou v USA velmi spokojený. Má hodně kamarádů, účastní se setkání "exchange" studentů. Dva s ním chodí do stejné školy - Ital a Brazilka. Na Vánoce jsme si psali s jeho rodinou, jsou skutečně velmi empatičtí a hodní. Zahrnuli ho do Vánoc a rodinných oslav jako člena rodiny. Se svým americkým bratrem každý den posiluje - podle fotek hodně zmužněl. Musím říci, že si to tam fakt užívá. Jsme opravdu velmi spokojení. Děkujeme!

Jitka Černá

Dobrý den, s pobytem jsem spokojený. Už jsem se tu podíval na několik míst po celé Americe, procestoval jsem mnoho států na cestě do Nového Mexika, a dokonce i na kraj Kanady. Zážitky se jen hromadí. Nemůžu si na umístění stěžovat, jediné, co mi občas chybí, je doprava. "Rodiče" jsou v téhle době poněkud vytížení a po škole je doma dlouhá chvíle. Chybí mi české autobusové linky a vlaky. Když chci něco podniknout, jsem závislý na autě někoho jiného. V září jsem se zapsal do amerického fotbalu, poté jsem se připojil do wrestlingu. Zdejší zvyklost trénovat denně se mi ale moc nezamlouvala, takže jsem kroužek opustil. Teď nejsem v žádném sportu, ale čas od času chodím do posilovny. Přátel mám víc než dost. Se Stevem si rozumím, často si ze mě střílí. Nejsilnější vzpomínky budou asi na lov.

Jakub Temlík

Pobyt v USA byl úžasný! Myslím, že jsem měl štěstí na mojí hostitelskou rodinu. Jsou to pohodáři. Na cokoliv se jich zeptám, tak to nikdy není problém. Nikdy se nestalo, že by řekli ne, a v tom mám to štěstí. Asi vás zajímá i moje angličtina. Ze začátku jsem byl trochu zmatený, ale pak jsem si zvykl a teď rozumím tak 99 %. Občas je tam nějaké slovíčko, které neznám, ale to není až takový problém. S mluvením na tom nejsem až tak dobře jako s poslechem, ale v pohodě se domluvím. Jen nemám tak velkou slovní zásobu. To, že jsem se rozhodl jet do Ameriky, bylo jedno z mých nejlepších rozhodnutí v životě. A tím vám chci poděkovat, že jste to všechno zorganizovali parádně a bez problémů. Mockrát vám děkuji!

Antonín Böhm

Ahoj : ), jmenuji se Valentýna a v polovině srpna jsem zahájila svůj roční pobyt v USA. V rámci programu J1 si mě vybrala pětičlenná rodina žijící v Bay Village, předměstí města Cleveland, které se nachází na pobřeží Erijského jezera v Ohiu. V rodině jsem moc spokojená, moji host-parents jsou moc milí a ochotní lidé. Nejstarší dcera ze tří dětí studuje na univerzitě a dva zbylí sourozenci se mnou chodí na místní střední školu. Zdejší školní systém je naprosto odlišný a první týdny byly opravdu náročné, ale učitelé a i většina spolužáků jsou fajn a se vším mi pomohli. Spolu s mou sestrou Brynn, která je ve stejném ročníku jako já, jsme na podzim běhaly cross-country (přespolní běh) za školní tým. Nejtěžší záležitostí pro mě bylo překonat svůj strach a přestat se bát mluvit anglicky. Již nyní mám spoustu zážitků. Nejraději vzpomínám na baseballový zápas Cleveland Guardians vs. NY Yankees a na Homecoming dance. Nesmím zapomenout zmínit, že jsem si moc oblíbila zdejší fastfoody : ). Ke konci roku plánujeme výlet do Las Vegas a v březnu dokonce lyžování v Kanadě, už se nemohu dočkat! Jestli přemýšlíte nad jakýmkoli studijním pobytem, určitě se nebojte a jeďte! Nějaké dny jsou těžší než jiné, ale jsem si jistá, že si zpět domů odvezete spoustu nezapomenutelných zážitků a zkušeností. S pozdravem,

Valentýna Trachtová

Dobrý den, Jmenuji se Věra a jsem na ročním pobytu v Montaně. Bydlím v malém městečku Absarokee asi 20 minut od města Colombus a hodinu od města Billings. Studuju v místní škole kde je 87 studentů na vyšším stupni od 9 do 12 třídy. Což se muže zdát dost málo, ale všichni se navzájem známe a hodně mi to pomohlo se brzy se všemi seznámit. Kamarády jsem si našla poměrně rychle, všichni jsou tu moc milí a chtějí pomoci. Ve škole máme na výběr každé roční období jiný sport. Na podzim mají holky volejbal a kluci fotbal, v zimě mají všichni basketbal a na jaře je na výběr atletika. Já dělala všechny sporty volejbal, basketbal i atletiku. I díky tomu jsem lépe zapadla a zažila mnohem více nových věci a i přesto, že jsem ani jeden sport předtím nedělala tak jsem do týmu zapadla. Ale i pro lidi kteří nemají rádi sporty jsou tu další možnosti jako třeba FFA, kapela, kroužek robotiky nebo třeba vědecký kroužek. Škola mě baví, protože jsem si na začátku mohla zvolit předměty. Je tu hodně možností a každý máme jen sedm předmětů a ty se každý den opakuji. Já mám fitness and condition, první pololetí jsem měla vědy země a to jsem si ve drohém pololetí změnila na účetnictví, marketing, angličtinu, US government, anatomii a matematiku. S rodinou vycházím velmi dobře. Přijali mě do jejich rodiny a kdykoliv něco potřebuji, tak mi pomůžou a pořadí. Tím že bydlíme kousek od Yellowstonu, tak jsme tam byli dvakrát na výletě. Byli jsem i na dalších zajímavbých místech, kam by se člověk jen tak podívat nejel. Tento rok utekl hrozně rychle a byl to nejlepší rok mého života. Poznala jsem skvělé lidi, získala zkušenosti do života, vyzkoušela spoustu nových věci a viděla spoustu krásných míst. Všem doporučuji tuhle zkušenost také zažít, protože i když to nebude pořad jen jednoduché, tak vám to dá zážitky a zkušenosti na cely život. Z Montany zdraví,

Věra Králová

Velká Británie

Tímto krátkým reportem bych chtěla vaší agentuře mockrát poděkovat za zprostředkování půlročního studia na State College ve Velké Británii. Daří se mi tu skvěle, na školu i novou hostitelskou rodinu jsem si poměrně rychle zvykla. Líbí se mi přístup učitelů a britský školní systém celkově. Češi by se v tomto ohledu mohli inspirovat. Je to pro mě skvělá možnost rozšířit svoji obratnost v anglickém jazyce a zároveň se osamostatnit. Prvotní strach a obavy se brzy rozplynuly a nyní se skoro ani nechci vrátit zpět do své domoviny. Je to příležitost vyjít ze stereotypu a zažít úplně jiný život, který, doufám, přetrvá i po mém návratu do Česka.

Emma Bambasová

Hodnotím to úžasně, nejradši bych tady zůstala. Ale musím zpátky domů, příští rok za mě nikdo tu maturitu bohužel neudělá :D. Daří se mi super, jezdím na výlety po okolí, takže mám Anglii procestovanou líp než většina mých spolužáků, kteří většinou nevytáhli paty z Nottinghamshire. Jsem naprosto spokojená, děkuju moc, že jsem se sem s vaší pomocí dostala :).

Markéta Čalkovská

Na doporučení brněnské pobočky syn odjel studovat na soukromou College v UK nejdříve na 1 rok, asi po 2 měsících se rozhodl, že tam chce zůstat i příští rok a dokončit dvouletý A levels. Před odjezdem jsme měli velké obavy, jak to syn zvládne. Realita náš velmi mile překvapila. Syn je naprosto spokojený s kvalitou výuky ve škole (matematika, fyzika, chemie, německý jazyk), tak i s atmosférou v rodině. Přístup školy ke studentům i k rodičům je velmi vstřícný a komunikativní, zvlášť k zahraničním studentům. Syn oceňuje hlavně výuku fyziky a chemie, která je provázena neustálými pokusy. Před odjezdem syn vyplňoval podrobný dotazník o jeho představě rodiny a musím říct, že realita naprosto okopírovala tento jeho popis. Skutečně se tam cítí "jako doma". Musím ještě objektivně zmínit profesionální přístup brněnské pobočky, která musela reagovat na mé neustálé dotazy, obavy, které se stupňovaly, když se blížil synův odjezd. Jednoduše řečeno doporučuji jak STUDYLINE s.r.o., tak studium na soukromé College v UK!

Iveta Doubravová

Dobrý den, chci vám jen říct, že jsem z pobytu v Anglii nadšený. Rodina je perfektní a přátelská. Studenti jsou velice milí a škola je přesně podle mých představ. Vyrazit sem bylo to nejlepší rozhodnutí, které jsem kdy udělal.

Olda Pekárek

Díky agentuře STUDYLINE moje dcera vystudoala A-levels na soukromé střední škole ve Velké Británii. Byli jsme velmi spokojeni se studiem i s ubytováním. Určitě bych doporučila i letní jazykové pobyty. STUDYLINE zajištovala našim dětem pobyty ve Francii, Německu a ve Skotsku. Díky nim pak složili jazykovou zkoušku IELTS na vyšší úrovni.

Irena Gumilevskaya

S agenturou Studyline jsem velice spokojena. Už od začátku vše probíhalo bez komplikaci a měli jsme od jejich zaměstnanců plnou podporu. Komunikace byla rychlá. I přesto, že jsem se rozhodla dělat exchange year v průběhu covidu nakonec vše dopadlo dobře. Nemohla jsem odletět do USA, ale Studyline nám poskytlo jinou možnost a tou bylo vycestovat do Anglie. Hned po začátku mého pobytu jsem začala dostávat měsíční reporty do emailu s otázkami jak se mi daří a bylo vidět, že agentura má o své zákazníky stále zájem i po tom, co je vše zařízené. Nemela jsem během mého pobytu žádné problémy, ale kdyby ano, troufám si říci, že bych se vůbec nebála obrátit právě přímo na Studyline místo mé koordinátorky zde v Anglii. Rozhodně bych tuto zkušenost každému doporučila a myslím si, že Studyline je nejlepší cestou, jak vše jednoduše a bez komplikací zprostředkovat. 

Anastázie Růžičková

Zdravím Vás z britského Torquay.

Přestože jsem neměl na začátku pobytu dobré zkušenosti s hostitelskými rodinami, momentálně jsem ve 3. rodině, která je super, pobyt jako celkový hodnotím pozitivně. Líbí se mi tu, ale kdyby nebyl koronavirus, tak je to úplně o něčem jiném. Škola je tu mnohem lepší než v České republice a učitelé tu mají k žákům kamarádský přístup. Ve škole studuji 4 předměty, které mě baví.

Určitě bych pobyt na střední škole v Británii všem doporučil. Da vám to mnoho zkušeností do života a zlepšíte se hodně v angličtině.

S pozdravem,

Filip Rezek

Dobrý den, musím Vám poděkovat za skvělou organizaci. Doletěla jsem bez problémů, rodina je skvělá a zatím se mi tu opravdu líbí. Studentka z Itálie je taky super, bez ní bych to asi nezvládla. Naše 'náhradní' matka nám zařídila opravdu všechno. Děkuji moc!

Mona Ghazalová

Německo

Zdravím Vás, Jsme rádi, že je vše v pořádku, že Martinova volba pro studia v Německu přes vaši společnost byla správná a výběr Franka a Tanji Gerlachových pro pobyt Martina v jejich rodině rovněž. Taktéž bychom chtěli i vám jako jednateli společnosti Studyline poděkovat za váš přístup, snahu a zařizování všech potřebných formalit pro Martinovo pobyt.

Ing. Ivan Podplešský

Agentura Studyline zajistila tříměsíční studijní pobyt na střední škole v Německu pro našeho syna. Vybrala mu rodinu i školu "na míru". Syn je tam momentálně 4. týden, velmi spokojený v rodině, ve škole i mimo školu. Oceňuji spolehlivost a preciznost při spolupráci se Studyline. Děkujeme!

Jana Kolomazníková

Dobrý den, můžu jen říct že je to tady super. Rodina je milá, pořád se mnou něco podnikají. Dneska jsem byl poprvé ve škole, všichni jsou tam strašně milí. Už mám dokonce i nějaké kamarády mimo rodinu a to je dost super. Jen němčina je trochu těžší než jsem si myslel, ale to se časem zlepší, takže zatím stoprocentní spokojenost.

Martin Rabušic

Kanada

Vážený pane Tykale,
děkuji za zaslání reportu. V Kanadě se mám opravdu dobře. Jsem ráda, že se nám pobyt povedlo vyřídit. Rodina je příjemná, škola je zajímavá a přínosná, ale zároveň zvládnutelná, a soužití se studentkou z Brazílie je skvělá zkušenost. 

Kanada je krásná země plná otevřených a příjemných lidí. Quebec se vyznačuje tím, že se zde mluví francouzsky. Díky tomuto faktu mám šanci komunikovat rovnou ve dvou jazycích - anglicky ve škole a francouzsky s host family. Škola neklade takový důraz na memorování, snaží se spíš uplatňovat individuální přístup s důrazem na různé projekty. Nabízí také přístup k hudebním nástrojům, takže jsem si zde mohla zahrát na studentském koncertu na klavír. 

Jsem nadšená, že i přes komplikace, které přináší pandemie, mám možnost poznávat krásnou místní přírodu a užívat si zimních sportů: okolí Quebecu je ráj pro běžkaře, navíc jsem tu poprvé v životě vyzkoušela chůzi se sněžnicemi. Opravdu jsem si oblíbila sledování hokejových zápasů na místním stadionu a doufám, že budou zase brzy otevřeny pro veřejnost. Cestovali jsme i za hranice provincie, konkrétně do Nového Brunswicku.

Kromě kanadské kultury a historie poznávám na denní bázi i další, bydlím totiž v rodině s brazilskou studentkou, jejíž přístup k životu a chuť poznávat jsem si okamžitě oblíbila. Díky pobytu v Kanadě jsem poznala lidi z různých koutů světa a zažila věci, které si budu pamatovat celý život. Využití služeb agentury Studyline bych doporučila komukoliv, kdo uvažuje o podobné životní zkušenosti.

Lucie Prusíková

Zdravím Vás ze Sarnie, Ontaria. Studuji na Great Lakes School v maturitním ročníku (12.). V prvním semestru jsem zvolila tyto předměty: matematiku, biologii, angličtinu, zdraví a sport, ve druhém semestru: angličtinu, vaření, péče o postižené děti a fitness. Jsem moc ráda, že se mi podařilo studium zakočit kanadskou maturitou. Z předmětů mě nejvíce bavila péče o postižené děti a při odjezdu bylo loučení s učiteli a dětmi velmi složité, protože mi všichni přirostli k srdci. Učitelé ve škole byli velmi přátelší a nápomocní a stále jsem s nimi v kontaktu. Ovšem největší zážitky mám z mého sportovního působení v Kanadě. Nejprve jsem dělala box (to bylo v klubu mimo školu) a později v rámci školních sportů zápas. V zápase se mi podařilo probojovat na mitrovství Ontaria v Otavě, kde jsem se umístila na 9. místě. Tomu předcházely kvalifikace LKSSAA, SWOSSAA, které jsem obě vyhrála. S mojí hostitelskou rodinou jsem byla velmi spokojená. Maminka o mě pečovala, jako o vlastní :-), vozila mě do školy, na aktivity a výlety. Pobyt mě velmi obohatil nejen po jazykové stránce, ale i v rozvoji osobnosti. Každému ho můžu jen doporučit. Děkuji STUDYLINE za pomoc a ochotu a mojí celkovou zkušenost.

Adéla Kantorová

Austrálie

Dobrý den, 
pobyt v Austrálii si zatím moc užívám. 

První měsíc u jazykového kurzu jsem měla v Kaplanu moc milou a přátelskou rodinu. Učitelé a ostatní studenti ve škole byli moc přátelští a ochotní. Litovala jsem, že nemohu zůstat déle. Ale teď na Corinda State High School mám také dobrou rodinu a skvělé spolužáky ve škole. Trávím s nimi hodně času a rozhodně se nechci vracet zpátky do Česka. Jsem tady nadmíru spokojená, děkuji.

Valentina Ferfecká

Jmenuji se Zuzka, je mi 16 let a právě jsem se vrátila z 6-ti měsíčního pobytu na střední škole v Austrálii. A bylo to tam fakt super. Vybrala jsem si školu s krásným názvem Sunshine Beach State High School v prázdninovém letovisku Noosa Heads asi 150 km severně od Brisbane. Než jsem tam odjela, musela jsem si vybrat předměty, celkem šest, povinně angličtinu a matiku a k tomu jsem si přidala takové pohodové předměty jako Art, Recreation, Aquatic Practises a Fashion. Nicméně předměty se dají změnit na počátku každého semestru, takže není nutné se stresovat s vybíráním předmětů už doma. Škola byla od 8:20 do 14:40 a skládala se z několika přízemních budov, obklopená stromy a sportovišti. Na škole bylo asi 50 „internationals“, tak nazývají studenty za zahraničí. Hned jsem si našla mezi nimi kamarády (kromě mě tam nebyl nikdo z České republiky) a po škole jsme chodili většinou na pláž surfovat, nebo do národního parku vyhlížet koaly nebo klokany a také v zimním období velryby, které migrují podél pobřeží. Naštěstí jsem tam nepotkala žádného jedovatého hada ani pavouka.

Rodinu, u které jsem bydlela, jsem měla naprosto úžasnou. Neměli žádné svoje děti a tak si brali 2 internationals, takže jsem měla host sestru z Německa a pak ze Švýcarska. Obě byly prima. Do školy nás vozili autem, ale ze školy jsem využila school bus a městskou dopravu. Doma jsem musela být do sedmi, ale to úplně stačilo, protože se stejně už v 5 stmívá.

Musím říct, že i když jsme před odjezdem museli vyplnit spoustu formulářů, rozhodně to stálo za to!!! Díky agentuře Studyline, která pobyt zprostředkovala, to šlo jak po másle. Rozhodně jsem se zlepšila v angličtině, zažila jsem neskutečné věci, potkala spousty kamarádů z různých zemí a poznala kousek Austrálie. Bylo to pro mě šest nejlepších měsíců v životě.

Zuzana Dybalová

© 1999 - 2024 STUDYLINE s.r.o.