přejít na hlavní menu přejít na kontextové menu

 

Jazykové pobyty v Rusku

Vzhledem k aktuální geopolitické situaci jazykové pobyty v Rusku až do odvolání nevyřizujeme. Děkujeme za pochopení.

Nabídka škol a kurzů

Liden & Denz

Moskva, Petrohrad

 

Oceňované jazykové školy v Petrohradu a v Moskvě, které nabízejí nejlepší možné vzdělávací prostředí pro posílení Vašich ruských jazykových dovedností.

kurzy pro dospělé kurzy pro manažery

Rusko

Jazykový pobyt v Rusku

Poznejte širokou ruskou duši a vydejte se na jazykový pobyt na východ, do Ruska, největší země světa. Ruština se vrací zpátky do kurzu, a kde by se ji člověk naučil lépe než v zemi, která je její domovinou? Navštivte kurzy v Moskvě, nebo v Petrohradu!

Proč si vybrat jazykový kurz v Rusku?

Povinná výuka ruštiny na českých školách skončila s rokem 1990 a další roky pak byl tento jazyk v nemilosti. Dnes už je ale zase všechno jinak. Znalost ruštiny je velikou výhodou a není divu, že přibývá těch, kteří ji chtějí studovat přímo v Rusku.

Rusko je největší země světa, leží na více než jedné desetině světové souše. Pravda, většina jeho území je pro život krajně nepříznivá, za jazykovými kurzy ruštiny se ale jezdí nejčastěji do dvou největších ruských měst – Moskvy a Petrohradu. A tady vás čeká dostatek kulturního i jiného vyžití.

Podnebí Ruska není tak rozmanité, jak by napovídala jeho obrovská rozloha. V zásadě převažuje chladné kontinentální klima s velkými teplotními rozdíly. Výjimku představuje na jihozápadě oblast severního Kavkazu a krátké pobřeží Černého moře. Díky svým přírodním krásám je Rusko cílem dobrodruhů, ale objevovat ho začínají i obchodníci ze západních zemí.

Výběr jazykové školy

Z mnoha škol, které v Rusku působí, jsme pro Vás vybrali jednu z nejprestižnějších – školu Liden & Denz, která má v Rusku hned dvě pobočky, v Moskvě a v Petrohradě. Kurzy, které pořádá, mají vysokou kvalitu a jsou určené pro dospělé. Vybrat si zde můžete kurz klasický, který má 20 lekcí týdně, nebo intenzivní kurz, který má v týdnu 25 lekcí. Pro manažery a obchodníky je připraven kurz obchodní ruštiny, který má 5 lekcí týdně a je nutné ho studovat v kombinaci s klasickým či intenzivním kurzem ruštiny. V případě, že má student zájem o oficiální zkoušku z ruského jazyka, může si ke klasickému nebo intenzívnímu kurzu přidat přípravu na zkoušku TRKI v rozsahu 5 hodin týdně. Kurzy na této škole jsou určené pro začátečníky i pro pokročilé a díky kvalitní výuce dojde k velkému pokroku v krátkém čase.

Výběr studia dle lokality

Pokud se rozhodnete pro kurz ruštiny v Rusku, můžete si pro své studium vybrat jednu ze dvou největších metropolí – Moskvu nebo Petrohrad. Obě města si vyzkoušela roli hlavního města země a tak zde najdete dostatek vyžití a možností, co podnikat ve volném čase při vašem studiu.

Co se vhodného období pro studium týká, je dobré vyrazit na jazykový kurz od jara do podzimu. Zejména v létě vás v Rusku čekají příjemné teploty.

Moskva

Během doby, kdy zrovna neabsolvujete jazykový kurz ruštiny v Moskvě, můžete toto město poznat. Projít se tak můžete po Rudém náměstí, prozkoumat obchodní dům GUM, či navštívit pitoreskní chrám Vasila Blaženého. Moskva je politické, hospodářské a kulturní centrum země a v posledních letech také stále častější cíl turistů. Milovníci literatury se zde mohou vydat po stopách slavných ruských spisovatelů. Samostatnou kapitolou vnějších částí Moskvy jsou kláštery, které jsou rozptýlené vesměs v jižní části města. Dále můžete navštívit mauzoleum, Treťjakovskou galerii a mnoho dalších památek, muzeí a divadel.

Petrohrad

Říká se mu Benátky severu a car Petr Veliký ho nechal vystavět v oblasti bažin a močálů. To dnes ale na vzhledu Petrohradu nepoznáte. Petrohrad je označovaný za kulturní srdce Ruska a je druhým největším městem v zemi. Díky své poloze u Baltského moře je jedním z nejdůležitějších ruských přístavů. Původně hlavní město Ruska se pyšní řadou památek zapsaných na seznamu UNESCO. Petrohrad je muzeem pod širým nebem plným paláců, kostelů a romantických vodních kanálů. Město stojí na 42 ostrovech, které propojuje více než pět set mostů a velké množství průplavů. Hříchem by bylo nenavštívit Zimní palác se slavnou Ermitáží nebo Isakijevský chrám.

Víza

Pro vstup na území Ruska je nutné požádat o vízum. Žádost se podává na ruském velvyslanectví nebo konzulátech. Podrobnosti týkající se žádosti o víza Vám rádi podáme v našich kancelářích.

Vyberte si kurz v Rusku za skvělou cenu

Naše partnerské školy v Rusku nám pravidelně poskytují akční slevy a jazykové kurzy za zvýhodněné ceny. Chcete mít o těchto akčních nabídkách přehled? Registrujte se na hlavní stránce webu k odběru novinek nebo sledujte stránku akční nabídky.

Připravíme pro vás nabídku na míru!

Sestavíme pro Vás cenovou nabídku kurzu, který si vyberete. Stačí nám jen dát o sobě vědět – prostřednictvím telefonu, emailu, nebo chatu zde na webu. Pokud máte zájem o osobní schůzku, rádi Vás uvítáme na našich kancelářích v Praze, Brně a Liberci. Více informací v kontaktech.

© 1999 - 2022 STUDYLINE s.r.o.