přejít na hlavní menu přejít na kontextové menu

Jazykové pobyty v zahraničí

Proč vyrazit na studijní pobyt?

Zahraniční jazykové kurzy s ubytováním jsou nejefektivnějším způsobem, jak se co nejrychleji zdokonalit v jazyce, získat praxi v mluveném projevu, rozšířit si slovní zásobu a nabýt spoustu zkušeností. Rok od roku vyjíždí mimo ČR stále více zájemců všech věkových kategorií - při jazykovém pobytu poznáte vybranou zemi, její obyvatele, kulturu, přírodu i historii. Spojíte tak příjemné s užitečným, a navíc si splníte své cestovatelské sny.

Široká nabídka jazykových škol v zahraničí agentury STUDYLINE zahrnují kurzy angličtiny, němčiny, španělštiny, francouzštiny, italštiny, ruštiny, arabštinyčínštiny, korejštiny a japonštiny. Vyberte si z naší databáze škol.

Jazykové pobyty zajišťujeme již ve více než 15 zemích světa, kterými jsou: Austrálie, Nový Zéland, Anglie, Skotsko, Irsko, Malta, KyprUSA, Kanada, Jihoafrická republika, Německo, Rakousko, ŠvýcarskoŠpanělsko, Francie, Itálie, Maroko, Lotyšsko, ČínaJaponsko, Jižní Korea a země Jižní a Střední Ameriky.

Naše nabídka je až neuvěřitelně široká, takže si vybere opravdu každý. Zajišťujeme všechny typy jazykových kurzů, intenzit a úrovní (od začátečníků až po pokročilé), a to pro všechny věkové skupiny zahrnující děti a mládež od 10 let i dospělé a seniory. Dále pak samozřejmě zajišťujeme jazykové pobyty s kurzy pro manažery či učitele.

 

  Jak probíhá vyřizování jazykového pobytu?

Přijďte se s námi poradit

Domluvte si s námi nezávaznou konzultaci na jedné z našich poboček.

Poradíme vám s výběrem a nastavením parametrů pobytu

Máte rádi přírodu nebo ruch velkoměsta? Hledáte specifický druh výuky? Nevíte si rady jakou intenzitu kurzu nebo typ ubytování zvolit? Obraťte se na nás, se vším vám poradíme. Udržujeme kontakty se všemi nabízenými školami a proto vám dokážeme dobře poradit.

Kompletně zajistíme vámi vybraný pobyt

Kompletně zajistíme nejen pobyt, ale také ostatní služby s pobytem souvisejícími (víza, letenky, cestovní pojištění atd.). Všechny naše služby jsou pro vás zdarma, naší odměnu nám hradí škola.

Zašleme vám dokumenty k pobytu

1 – 2 týdny před odletem vám zašleme dokumenty a manuály k zajištěnému pobytu. V případě zájmu a dotazů Vás rádi uvítáme v naší kanceláři k předodletové informační schůzce.

Nenecháme vás v tom samotné

Víme, že pobyt v cizí zemi může být náročný. Při jakékoliv komplikaci či dotazu nás můžete kontaktovat.

Cenová nabídka  Objednat konzultaci Recenze studentů


Typy kurzů

Jazykové kurzy mohou být v různých intenzitách, v kombinaci s lekcemi obchodního jazyka, v menších skupinách (tzv. Minigroup) nebo dokonce vyučované i individuálně (One to one). Délku a intenzitu studia si u jazykového kurzu samozřejmě vždy volíte vy sami. Je možné studovat třeba jen dva týdny, zdokonalovat se v jazyce po celé léto nebo dokonce v průběhu jednoho roku i více let.

Mezi nejpopulárnější dlouhodobé zahraniční pobyty patří zejména kurzy zaměřené na přípravu k některé z mezinárodních jazykových zkoušek. Především se jedná o anglické Cambridgeské zkoušky FCE, CAE a CPE, kurzy akademický rok a akademický semestr. Mezi další specializované kurzy patří jazykové kurzy pro děti a mládež, učitele jazyků, manažery a kurzy pro seniory. Ke studiu si lze v některých destinacích přidat lekce golfu, tenisu, potápění, flamenga, vaření, umění, literatury atp. Více informací ZDE.

Vyhledávač jazykových kurzů

Celkovou nabídku kurzů najdete v databázi škol STUDYLINE, kde můžete vyhledávat dle země, města, typu kurzu a kurzu samotného. 

V databázi škol Vám pomohou k orientaci ikonky:

Typ kurzu Obrázek
Jazykové kurzy pro dospělé (General English, Intensive English, FCE, CAE, CPE, IELTS, TOEFL, atd.) dospělí
Jazykové kurzy pro juniory a mládež (Junior Course, Summer School) junioři
Jazykové kurzy pro manažery (Business English, Business Minigroup, Full Imersion, One to one) manažeři
Jazykové kurzy pro učitele (CELTA, DELTA, TESOL) učitelé
Jazykové kurzy pro seniory (Senior Course) senioři

Od získání kvalitního jazykového vzdělání vás dělí opravdu jen krůček, kontaktujte nás a my pro vás připravíme jazykový kurz v zahraničí s kompletním servisem přesně podle vašich potřeb a možností. Zajistíme též kompletní servis včetně všech souvisejících služeb zahrnujících ubytování v zahraničí, dopravu do místa studia, vyřízení víz, letištní transfery, cestovní pojištění atd.

Jak vypadá jazykový pobyt v zahraničí

První den ve škole

Na místo obvykle přijedete o víkendu před nástupem do jazykové školy. Kurzy obvykle začínají v pondělí, přesné datum a čas najdete na přihlášce ke studiu. Hned první den vás čeká jazykový test a následně zařazení do skupiny podle úrovně.

Rozložení studia přes týden

Obecné jazykové kurzy (kupříkladu General English, Intensive english) začínají obvykle v pondělí, nováček „naskakuje“ do rozjetého vlaku a složení třídy se mění každý týden. Přípravné kurzy naopak začínají jen několikrát do roka, složení je stálé a lekce na sebe navazují.

Forma vedení kurzů

Nicméně všechny typy jazykových kurzů jsou vedené interaktivně. Studenti hrají hry, komunikují mezi sebou což odbourává počáteční stud, kterým studenti často trpí. Na konci studia obvykle studenti obdrží certifikát.

Jazykové úrovně

Jazykové úrovně podle Rady Evropy

A1

Začátečníci, kteří dokážou vést jednoduchou konverzaci na témata týkající se jeho a okolí.

A2

Studenti na této úrovni se umí zorientovat v jednoduchém textu, napsat dopis, jednoduše konverzovat a používat minulý čas.

B1

Dorozumí se v běžných situacích, jsou schopni diskutovat na témata jim známá a používat podmiňovací způsob.

B2

Rozumí psanému textu a mluvenému slovu na běžná témata a jsou schopní konverzovat s rodilým mluvčím na známé téma.

C1

Pohotově a podrobně hovoří na jakákoliv témata, dokážou zpracovávat informace i z rádia a televize.

C2

Rozumí rodilému mluvčímu i odborným textům a v hovoru rozlišují drobné významové odstíny a zároveň používat idiomy.


Školy mají úrovně uspořádané obvykle do 4 - 7 stupňů. Nebude-li vám úroveň vaší skupiny vyhovovat, můžete se nechat přeřadit. Kurzy nejčastěji probíhají dopoledne, 4 až 5 hodin každý den. Intenzivní kurzy pak probíhají i odpoledne. Některé školy nabízejí také večerní výuku.

Cenová nabídka  Objednat konzultaci Recenze studentů


Co nezapomenout zařídit?

Výběr ubytování

Více než 60 % českých studentů dává přednost ubytování v hostitelské rodině před školní rezidencí. Roli hrají finanční důvody, stravování v ceně ubytování a samozřejmě i možnost bydlet (a každý den komunikovat) s rodilými mluvčími. Důležitým faktorem pro výběr je také vzdálenost ubytování od školy.

Náš tip:

Vyrážíte-li na dlouhodobý jazykový kurz, zajistěte si ubytování pouze na první 2 až 4 týdny. Potom hledejte vlastní podnájem na osvědčených webech, jako jsou www.homestay.com, www.couchsurfing.org, www.gumtree.com nebo www.airbnb.cz.

Výběr dopravy na místo

Promyslete nejvýhodnější typ dopravy. U evropských destinací zvažte cestu autobusem, nebo vlakem. Při cestě letadlem myslete na to, že zpáteční letenka je levnější než nákup dvou jednosměrných.

Transfer z letiště

Zjistěte si ještě před odletem, jak se po příletu dostanete z letiště na místo ubytování. Pokud si na tuto cestu netroufáte sami, dopředu si domluvte službu vyzvednutí na letišti. Na místo obvykle dorazíte o víkendu před nástupem ke studiu. Připlatíte-li si za transfer z letiště nebo nádraží, vyzvedne vás zástupce školy a dopraví vás na místo ubytování. V případě, že jste se rozhodli cestu z letiště zvládnout sami (platí pro zkušené studenty), od agentury Studyline samozřejmě před odjezdem obdržíte přesné instrukce k tomu, jak se na místo ubytování dostanete. 

Cestovní pojištění

Ještě před odjezdem do zahraničí uzavřete cestovní pojištění, bez ohledu na to, zda vyrážíte jen na pár týdnů, nebo na půl roku. Cestovní pojištění může zahrnovat i pojištění storno poplatků studijního pobytu zavazadel a odpovědnosti za škodu.

Praktické věci, které oceníte

Hodit se vám bude mezinárodní platební karta, hotovost v příslušné měně, mezinárodní řidičský průkaz, pasové fotografie, základní léky, adaptér do zásuvky, mobilní telefon fungující na provozní frekvenci země, do které jedete (GSM 850/900/1800/1900 MHz) a dárek pro hostitelskou rodinu.

Splňte si svůj sen. Kontaktujte nás ještě dnes a vydejte se studovat cizí jazyk do zahraničí! Z naší nabídky si vybere skutečně každý.

Cenová nabídka  Objednat konzultaci Recenze studentů

 

© 1999 - 2024 STUDYLINE s.r.o.