přejít na hlavní menu přejít na kontextové menu

Jazykové kurzy v zahraničí

Jazykové pobyty v zahraničí (kurzy s ubytováním) jsou tou nejlepší volbou, pokud se rozhodnete zlepšit v cizím jazyce. A nejen to! Díky takovému pobytu získáte zkušenosti, nové přátele, rozhled a spoustu (nejen cestovatelských) zážitků.

Svěřte se do péče agentury STUDYLINE a už za pár týdnů si můžete sbalit kufry, nastoupit do letadla a odletět třeba na druhý konec světa. A je jen na vás, zda se rozhodnete pro pobyt v anglicky mluvící zemi, nebo pro studium některého z netradičních jazyků v exotické destinaci. STUDYLINE má ve své nabídce kurzy angličtiny, němčiny, španělštiny, francouzštiny, italštiny, ruštiny, ale i méně časté a netradiční zahraniční kurzy čínštiny, arabštiny, korejštiny a japonštiny.

STUDYLINE nabízí jazykové pobyty ve více než 20 zemích světa a kompletní nabídka škol v databázi škol STUDYLINE rozhodně stojí za prostudování. Začít ale můžete i tak, že si na mapě najdete konkrétní zemi.

Mapa světa

Austrálie Nový Zéland Velká Británie Irsko Malta USA Kanada Jihoafrická republika Německo Rakousko Španělsko Jižní Amerika Francie Itálie Japonsko Čína Maroko

Mapa světa

Austrálie Nový Zéland Velká Británie Irsko Malta USA Kanada Jihoafrická republika Německo Rakousko Španělsko Jižní Amerika Francie Itálie Japonsko Čína Maroko Rusko

Austrálie
Nový Zéland
Velká Británie
Irsko
Malta
USA
Kanada
Jihoafrická republika
Německo
Rakousko
Španělsko
Jižní Amerika
Francie
Itálie
Japonsko
Čína
Maroko
Rusko

Kam vyrazit na kurz? Záleží na preferencích

Jsou pro vás rozhodující finance, nebo hraje hlavní roli vzdálenost? Chcete při studiu i pracovat, nebo toužíte zároveň poznat nějakou netradiční destinaci? Možností, kam vyrazit, je opravdu hodně. Vždyť STUDYLINE vás může poslat do více než 20 zemí světa! Tady jsou některé z našich lokalit:

  • Austrálie, Nový Zéland, Kanada – jsou země, kam rozhodně nepoletíte za hubičku. Ceny letenek jsou vysoké. Na druhou stranu ale nabízejí možnost celkem snadno skloubit studium a práci.
  • Malta, Anglie, Skotsko, Irsko, Kypr – relativně blízké destinace, kde můžete zlepšit svoji angličtinu. Doprava je sem velmi snadná, většinou přímými lety z Prahy. 
  • USA, Jihoafrická republika, ale i Čína nebo Japonsko – jsou státy, kam se za studiem v zahraničí obvykle jezdí na delší dobu. Ale pokud sem chcete zajet jen na pár týdnů, také to není problém. 
  • Německo, Rakousko, Švýcarsko - potřebujete se naučit německy? Není nic snadnějšího, než vyrazit do sousedních zemí, příp. do Švýcarska, kam se dostanete za pár hodin autem. 
  • FrancieŠpanělsko, Itálie, Lotyšsko – poměrně blízké evropské lokality, které patří k nejoblíbenějším turistickým destinacím. Snadno dostupné a blízké naší středoevropské kultuře. 
  • Jihoafrická republika, Maroko, Kuba nebo Jižní Korea – jsou jasnou volbou, pokud preferujete exotičtější destinace.

Jste ideální kandidát, který by měl vycestovat?

Jednoznačně ano! STUDYLINE totiž nabízí zahraniční jazykové kurzy pro začátečníky, mírně pokročilé i pokročilé studenty. Vyrazit na zahraniční kurz můžete jen na pár týdnů nebo klidně i na celý rok. Můžete se soustředit jen a výhradně na studium, nebo při studiu i pracovat a sbírat zkušenosti.

Do zahraničí na pobytové jazykové kurzy s námi vyrážejí děti od deseti let, středoškoláci a vysokoškoláci, ale i dospělí a senioři. Odpovídající jazykový kurz zajistíme jak pro učitele, tak pro manažera.

Cenová nabídka   Objednat konzultaci  Recenze studentů
Nepřehlédněte: Levné kurzy v zahraničí - akční nabídky

Jak to celé probíhá: Aneb jak se na kurz připravit a pak si ho užít?

Nervozita z nového prostředí a společnosti a nedůvěra ve vlastní jazykové schopnosti – tak často vypadá začátek jazykového pobytu v cizině. Už po pár dnech ale počáteční nervozitu střídá nadšení ze všeho nového a jazyková vybavenost se rychle zlepšuje.

Před odjezdem – připravte se na papírování

Rozhodnutí vyrazit do světa za studiem jazyků samozřejmě obnáší určitou porci administrativy. Před odjezdem na zahraniční jazykový kurz je nutné vyřešit všechny náležitosti – vízum (je-li potřeba), cestovní pojištění, mezinárodní platební kartu, telefon nebo třeba i mezinárodní řidičský průkaz. Zajistit si musíte také dopravu – ať už formou včasné rezervace letenek nebo jízdenek.

Ubytování – život v hostitelské rodině nebo v hostelu

Pokud jde o ubytování během jazykového kurzu, mají studenti starší osmnácti let několik možností. Nejvíce studentů volí  bydlení v hostitelských rodinách, které jsou většinou cenově dostupnější a přinášejí „rodinné“ zázemí i možnost komunikace s rodilými mluvčími, navíc bývá v ceně již zajištěné stravování. Dalšími možnostmi ubytování jsou školní rezidence, apartmány nebo hostely a hotely. Kurzů pro dospělé se na většině škol můžete účastnit již od 16 let a této věkové kategorii je pak nařízeno ubytování v hostitelské rodině, která za nezletilého studenta na místě přejímá odpovědnost. 

Výuka – rozřazovací test hned první den

Přivítání a vzápětí vstupní jazykový test – tak vypadá hned první den ve škole, pokud jste ho neabsolvovali online ještě před odjezdem. Další podoba školní docházky se pak odvíjí od typu kurzu. Pro obecné kurzy v zahraničí většinou platí, že studenti „naskakují“ do rozběhlého kurzu, jehož osazenstvo se každý týden mírně proměňuje. Odborné a přípravné jazykové kurzy na mezinárodní jazykové zkoušky naopak začínají jen několikrát do roka, náplň je daná a účastníci jsou stálí.

Volný čas – na nudu zapomeňte

Volný čas během jazykového kurzu si samozřejmě můžete zorganizovat podle sebe, nicméně většina škol nabízí obrovské množství volnočasových aktivit. Stačí jen sledovat příslušné nástěnky nebo se obrátit na recepci školy. Běžné jsou společné procházky po městě a výlety po okolí, sportovní i kulturní akce, ale i víkendové výlety nebo tematické zábavní večery.

© 1999 - 2024 STUDYLINE s.r.o.