přejít na hlavní menu přejít na kontextové menu

Studium na střední škole v Austrálii

Austrálie je, zejména pro nás středoevropany, jedno z nejúžasnějších míst na Zemi, které každého uchvátí svou krajinou, klimatem, faunou, flórou i životním stylem, tolik odlišným od toho našeho. Je to jedna z nejrozmanitějších zemí světa, kde najdete vše. Můžete navštívit tajuplné deštné pralesy v okolí Cairns či v UNESCO zapsaný Kakadu National Park, obdivovat největší monolit světa Uluru či dómy Kata Tjuta v Rudém vnitrozemí, vyzkoušet si rychlou jízdu terénním vozem pustými pouštěmi středozápadu, zalyžovat si ve Snowy Mountains, prochodit hory a husté lesy Tasmánie nebo se potápět či šnorchlovat na korálových útesech v ráji podmořského světa Velkého bariérového útesu. Snad každému utkví v paměti tajemná červená barva všudypřítomného písku ve vnitrozemí, která je způsobena vysokým obsahem zoxidovaného železa v půdě. Tato hříčka přírody dokáže vytvářet po západu tropického slunce úžasné scenérie, které jsou přímo předurčené k zachycení fotoaparátem. Fascinující jsou také kresby domorodých obyvatel, tzv. Aborigines, kteří dnes tvoří méně než 1,6% populace Austrálie. Život v Austrálii je velice odlišný od toho evropského. Australané jsou velice otevření, přátelští a uvolnění a opravdu si umějí užívat svůj volný čas. Bez pobytu na pláži a procházek podél pobřeží si nikdo v Austrálii život představit nedovede. Australané milují slunění na pláži, plavání, surfování, potápění a jsou vášniví sportovci. Sporty jako lední hokej, fotbal, volejbal či košíkovou však v Austrálii nečekejte. Národními sporty jsou ragby, kriket, golf, plavání a tenis.

S rozlohu téměř 7,7mil. km2 a populací 20,3 miliónů obyvatel patří Austrálie mezi státy s nejnižší hustotou osídlení. Na rozloze jen o něco menší než je rozloha Evropy žije méně než 20 miliónů obyvatel, tedy pouze dvakrát tolik co v České republice.

Studium a australský vzdělávací systém

Následující tabulka ukazuje schéma středního školství v Austrálii:

Věk 12/13 13/14 14/15 15/16 16/17 17/18
Odpovídající ročník v Austrálii 8 9 10 11 12 13
Název Junior Secondary school Senior Secondary school

V Senior Secondary level nabízí školy dva typy vzdělání – academické a odborné. V každém ročníku se studenti zapíší do 5-6 předmětů, přičemž pro 11. a 12. rok je zpravidla povinná pouze angličtina a ostatní předměty si mohou studenti zvolit dle svého uvážení. Studium je zakončeno obdobou naší maturity Higher School Certificate.

Školní rok začíná na přelomu ledna a února a končí kolem 10.prosince. Skládá se ze dvou 20ti týdenních semestrů, každý semestr je ještě rozdělen do dvou trimestrů. Velké letní prázdniny připadají na prosinec a leden, kratší dvoutýdenní zakončují jednotlivé trimestry studia.

Podmínky pro přijetí

Věk 11 -18 let
Ubytování Hostitelská rodina, rezidence u Boarding Schools
Studijní výsledky Průměr známek na vysvědčení nesmí být horší než 3 (C+)
Úroveň Aj Komunikativní – minimálně 3 roky studia angličtiny a průměr z AJ do 2.00.
Délka pobytu Trimestr (3 měsíce), semestr (5 měsíců), školní rok (10 měsíců)
Uzávěrka přihlášek Začátek studia v září do 1.3. Začátek studia v lednu do 1.10.

Cena pobytu v AUD

Program High School Školní rok Semestr
Austrálie (Public) AUD 15000 AUD 13000
Nový Zéland (Public) NZD 19000 NZD 15000

Kapesné doporučujeme 200 AUD/měsíc pobytu.

Víza

Do Austrálie je nutné vyřídit studentská víza. Všechny potřebné informace k vízům Vám rádi podáme v našich kancelářích a s vízovou procedurou Vám bezplatně pomůžeme.

Kontaktujte nás pro získání katalogu středních škol a detailních informací »

© 1999 - 2017 STUDYLINE s.r.o. - studium v zahraničí, Uhelný trh 9, 110 00 Praha 1, tel.: 224 233 428, e-mail: info@studyline.cz