přejít na hlavní menu

Au pair v Irsku, Kamila Krenková, STUDENTIN

Po ukončení vysoké školy jsem se rozhodla, že si ještě prodloužím poslední prázdniny a odjedu na několik měsíců do cizí krajiny. Důvodem mé cesty bylo zlepšit se v anglickém jazyce, poznat jinou kulturu, přírodu, přátele, zkrátka načerpat nové zkušenosti do života. Jelikož mám ráda děti a mám pedagogické vzdělání chtěla jsem se stát aupair.

Odcestovat jsem chtěla nejrychleji a bez komplikací. Obešla jsem si několik agentur nabízejících program aupair v anglicky mluvících zemích. Nakonec jsem si vybrala pobyt Aupair v Irsku se studiem angličtiny v Dublin school of English nabízený agenturou Studyline. Nejenže se mi líbil samotný program, ale také vstřícné vystupování, ochotné, přátelské, profesionální jednání paní Jarky Huttové a celková “rodinná” atmosféra agentury.

Potřebné vyřizování trvalo jen 3 týdny. Po zaslání propozic, referencí irské agentuře a telefonátech s rodinou, kterých jsem se nemusela tolik obávat, protože se všichni velice snažili mi porozumět, jsem nadšeně s kapkou strachu odlétala do Dublinu. Na letišti mě podle fotky poznal urostlý otec rodiny, povolaním hasič a odvezl mě do menšího města nedaleko Dublinu.

Druhý den jsem začala 4 měsíce pečovat o 1,5 letou holčičku Ava a 8 letého klučíka Sanena. Rodina si uvědomovala, že je to velmi zodpovědná práce, a proto mou náplní dne bylo jen starat se o děti. Každá aupair má jiné povinnosti, které vyplývaji z potřeb rodiny. Celý den jsem trávila s malou Avou. Sanena jsem odpoledne vyzvedávala ze školy a vodila na tréninky fotbalu, což byl jeho nejoblíbenější sport. Ava milovala procházky, a proto jsme nejvíce času trávily venku. Jen to irské deštivé počasí nám občas nepřálo. Asi tříkrát do měsíce jsem hlídala přes noc (babysitting), když si rodiče vyrazili za zábavou, avšak mi to bylo oznámeno týden dopředu, abych i já měla volný večer.

Celý den bez práce jsem měla v neděli.  Pondělí a středu jsem dojížděla autobusem v dopoledních hodinách do Dublin school of English. Vyučování trvalo 2,5 hodiny a ve třidě bylo většinou do 10 žáků z celého světa. Nejvíce jsem potkávala Španěly, Mongoly, Italy, Poláky a o letních prázdninách přijížděli Češi a Slováci. S výukou angličtiny ve škole jsem byla celkem spokojená. Často se nám měnili učitelé, což bylo zajímavé pro variablilitu učiva, ale ne pro návaznost a ucelenost. Díky škole jsem si našla mnoho kamarádů z dalekých krajin, a tak jsem se rychle v angličtině rozmluvila.

Odjezd byl pro mě velice těžký, protože jsem měla děti velice ráda a rodinka se ke mně chovala velice mile, přátelsky a snažila se mi ve všem pomoct. Maminka rodiny mě seznámila s jinými aupairkami ve městě, se sousedy a po čase jsem se tam začala cítit jako doma.

Jsem velice ráda, že jsem podnikla cestu aupairky, která mi pomohla zdokonalit se v anglickém jazyce, potkat nové přátele, porozkoumat keltskou kulturu a hlavně posílit sama sebe o nové zkušenosti a zážitky.

 

© 1999 - 2020 STUDYLINE s.r.o.