přejít na hlavní menu

Rady a tipy k cestovnímu pojištění: Pár korun navíc vám může ušetřit pár milionů starostí

Každý s duší cestovatele ví, že na studiu v zahraničí není lákavá jen představa zvládnutí cizí řeči. Objevování neznámých krajů, exotických pokrmů a také aktivity, které by vás doma ani nenapadlo zkoušet. Na jazykový kurz se zkrátka cestuje také za dobrodružstvím, které budete prožívat každý den. Všechno je nové a neznámé situace nesou nevšední rizika.

Abyste zvládli veškeré nepříjemné situace překonat nejen bezpečně, ale také bez zásadní finanční ztráty, je tady cestovní pojištění. Podle varianty, kterou si zvolíte, určíte rozsah vašeho krytí.

Kdy vám cestovní pojištění pomůže?

Pro všechny studenty v zahraničí je jednoznačně nejdůležitější pojištění léčebných výloh. Díky němu za vás pojišťovna uhradí nezbytné náklady na ošetření při úrazu nebo nenadálém onemocnění, náklady na léky, přepravu do zdravotnického zařízení i převoz do místa vašeho bydliště.

Náš tip:

Toto pojištění se vám vyplatí i v Evropské unii. Ačkoli Evropský průkaz zdravotního pojištění již všichni nosíme v peněžence, kryje jen náklady do výše veřejného pojištění v cílové destinaci.

Před cestou si můžete sjednat také úrazové pojištění. Vyvarujete se tak finanční závislosti v době nezbytného léčení úrazu nebo v případě, že úraz zanechá trvalé následky. Posuďte sami, zda máte pro tyto případy přiměřený finanční „polštář“ na kontě?

Pojištění odpovědnosti za škodu občana vás zbaví nepříjemných starostí v okamžiku, kdy v cizině něco neúmyslně rozbijete, poškodíte, zničíte nebo někoho zraníte. Dobře zvažte, zda si ho sjednat, či nikoli. Výše odškodnění, kterou jsou zvyklé přiřknout poškozeným třeba soudy v USA, bývá pro Čechy leckdy přímo astronomická.

Z pojištění zavazadel získáte náhradu za poškozené, zničené nebo ukradené věci, které jste měli s sebou na cestách. Jejich ztráta během letu hned cestou na místo vám může bez dobrého pojištění značně zkomplikovat prvních pár týdnů.

Náš tip:

V každém případě je vhodné cestovat i s příručním zavazadlem, do kterého si zabalíte pár skutečně nezbytných věcí pro začátek pobytu.

Sjednat si můžete i pojištění storna, které kryje již vynaložené náklady na vaši dovolenou, pokud nemůžete odcestovat z důvodu nemoci, úrazu, úmrtí, škody na majetku, žádosti o rozvod, nečekané výpovědi z práce nebo také zmeškání dopravního prostředku. Pojišťovna Allianz vám uhradí až 80 % nákladů. Na letiště se raději stejně snažte dorazit asi dvě hodiny před plánovaným odletem.

Jak postupovat v krizových situacích?

Hned po sjednání pojištění si do mobilu uložte číslo na asistenční službu a také číslo vaší smlouvy. Jakmile to bude při potížích možné, toto číslo vytočte. Allianz Assistance vám pomůže s řešením problému, a maximálně tak zvýší šanci na pozdější úspěšné zpracování vaší pojistné události.

Náš tip:

Nebudete-li mít možnost spojit se s asistencí hned z místa úrazu a zdraví vám to dovolí, jakoukoli nehodu se pokuste co nejlépe zdokumentovat. Následky události i celkovou situaci na místě vyfoťte. Snažte se získat kontaktní údaje na svědky, v ideálním případě i jejich písemné stanovisko. Nikdy nepodepisujte žádný úřední dokument, kterému nerozumíte. Pouze s vlastním dodatkem v češtině: „Textu nerozumím, podepisuji s výhradou.“

Proč cestovní pojištění od Allianz?

  • Zatímco některé pojišťovny či banky u populárního cestovního pojištění k platebním kartám mají stanovenou maximální výši plnění za léčení, u Allianz je pojištění léčebných výloh bezlimitní.
  • Přes 150 běžných zimních i letních sportů je zahrnuto už v základním balíčku a není tedy nutné si kvůli nim uzavírat zvláštní připojištění.
  • V pojištění zavazadel je zahrnuta také elektronika. Ztráta notebooku či fotoaparátu vás tedy nerozhodí.
  • Pojištění storna platí i pro případ zmeškání dopravního prostředku.
  • Samozřejmostí jsou také asistenční služby v češtině kdykoliv a kdekoliv na světě.

    Náš tip:

    Název největší pojišťovny na světě vzbuzuje u lékařů důvěru. Adekvátního ošetření se vám díky němu dostane okamžitě, bez předchozího ověřování solventnosti (či existence) vaší pojišťovny.

 

© 1999 - 2020 STUDYLINE s.r.o.