přejít na hlavní menu

Pošlete dítě na jazykový pobyt

Léto. Můžete ho strávit u vody nalepení na displeji telefonu. Nebo ho využít smysluplně a udělat něco pro svou budoucnost. Letní jazykové pobyty pro děti a mládež jsou stále populárnější. Zbavíte se díky nim ostychu z mluvení, poznáte nové lidi z celého světa, ale i krásná města, přírodu, kulturu a zvyky cizí země. A nabídka míst, kam můžete vyrazit, je opravdu široká: K mání jsou jazykové pobyty ve Velké Británii, na Maltě, ve Španělsku, ale třeba i na Floridě, v Austrálii nebo v Kanadě.

Ale pozor: Chcete-li na zkušenou do zahraničí vyrazit (nebo vyslat svého potomka) v létě 2019, máte nejvyšší čas pustit se do příprav. Kapacita juniorských kurzů není nafukovací a ty nejlepší školy a kurzy se zaplní ještě dlouho před prázdninami. Tak mrkněte na naše tipy, jakou zemi a školu vybrat.

  

Juniorské pobyty v kostce

Juniorské pobyty jsou určené pro studenty ve věku 12 až 21 let. Z našich zkušeností víme, že právě 12 let je hranice, od které děti zvládnou samy vycestovat do zahraničí.

Třídy jsou mezinárodní, navštěvují je studenti z celého světa. Intenzitu výuky si můžete vybrat: 20 nebo 30 lekcí týdně. Školy pro studenty kromě klasické výuky zajišťují i odpolední program: Sportovní vyžití, bowling, barbecue, výlety po okolí… O víkendech pak (zase pod taktovkou školy) studenti vyrážejí na delší výlety na zajímavá místa v zemi.

Kam vyrazit na juniorský pobyt?

Do Británie, na Maltu, do Kanady nebo na exotický Martinik? Možností je mnoho a my vám rádi poradíme, která je ta nejlepší pro vás. Mezi dlouhodobě nejoblíbenější patří Velká Británie, Malta a Irsko. Důvody? Nepříliš velká vzdálenost a díky tomu levné letenky. A pak samozřejmě také kvalita místních jazykových škol.

Připravili jsme pro vás kompletní přehled juniorských pobytů a jazykových škol, kam na ně můžete vyrazit. A zároveň pro vás v tomto textu vybíráme ty nejpopulárnější. 

Malta

Ostrov ve Středozemním moři nabízí teplé podnebí, kvalitní jazykové kurzy i historické památky. Zkrátka ideální mix pro juniorský pobyt. Z mnoha místních jazykových škol doporučujeme především:

Velká Británie

Blízkost, angličtina jako úřední jazyk a vysoká kvalita místních jazykových škol. To jsou jen některé z důvodů, proč vyrazit na juniorský jazykový kurz do Velké Británie. Kromě kosmopolitního Londýna je velmi oblíbený i jih Anglie a takzvaná Anglická riviéra.

  • Jazyková škola LAL. Škola sídlí v městě Torbay na Anglické riviéře jen 500 metrů od pláže. Nabídka kurzů je tady široká i cenově příznivá.
  • Jazyková škola Centre of English Studies ve Worthingu. Škola, která také leží na pobřeží. A má pobočky v dalších britských městech. Juniorské pobyty probíhají ve městech Worthing, Oxford, Leeds a Edinburg.
  • Jazyková škola Sprachcaffe v Brightonu. V přímořském letovisku leží jedna z poboček této jazykovky, která je pro studenty ve věku 12 až 17 let a která nabízí mnoho doprovodných aktivit.

Irsko

Svérázné Irsko s nádhernou přírodou a dechberoucími památkami. To je další oblíbená destinace. My pro vás vybíráme populární jazykové školy:

Studenti, kteří se nebojí cestovat i na delší vzdálenosti, pak mohou vybírat jazykové školy v Kanadě, USA nebo dokonce i vzdálené Austrálii. Podívejte se na nabídku škol s juniorskými pobyty a vyberte si.

Kolik stojí a co zahrnují juniorské pobyty?

Juniorské pobyty trvají alespoň 2 týdny (vyrazit ale samozřejmě můžete i na delší čas). Cena letního juniorského pobytu se pohybuje zhruba od 25 do 35 tisíc za 2 týdny výuky.

Cena zahrnuje nejen výuku, ale i ubytováníplnou penzí. Buď v hostitelské rodině, nebo v rezidenci školy. Dále jsou v ceně letištní transfery při příletu i při odletu, zápisné, výukové materiály, mimoškolní aktivity a exkurze a dospělý dohled po celou dobu pobytu.

  

Zvládne to sám?

Studenti mají po celý pobyt 24hodinový dozor a k dispozici nonstop help linku. Při příletu na ně na letišti čeká zástupce školy. Ten pomůže i při odletu: S odbavením a dalšími potřebnými věcmi.

Školy pro své studenty zajišťují kompletní servis, tak aby byli po celou dobu v bezpečí a klidu a pobyt si užívali. Juniorské pobyty jsou proto ideální pro mladé a méně zkušené studenty. Studenti, kterým je 16 let a více let, mohou vybírat i z kurzů pro dospělé, které bývají levnější, ale jsou bez dohledu a řízených mimoškolních aktivit. Kurzy pro dospělé tedy doporučujeme studentům, kteří už mají s cestováním zkušenosti.

Chci vyrazit, nebo vyslat potomka na juniorský kurz. Co mám dělat?

Co nejrychleji nás kontaktovat. Ideální čas na podání přihlášky na letní jazykový kurz jsou únor až duben. Pak máte jistotu, že místa ve školách ještě nebudou obsazená. Čím blíže je léto, tím je výběr menší. Pořídit letní jazykový pobyt se vyplatí i s ohledem na ceny letenek.

Potřebujete poradit? Ozvěte se nám a společně probereme, který juniorský jazykový kurz je nejlepší volba.  

© 1999 - 2021 STUDYLINE s.r.o.