přejít na hlavní menu

Studium a práce v Kanadě

Rád bych poděkoval Studyline za zprostředkování pobytu do Kanady, za profesionalitu při vyřizování veškerých dokumentů a Working Holiday víz.

Studoval jsem 4 týdny angličtinu na škole Sprachcaffe ve Victorii na Vancouver Island a pak cestoval po Vancouver Island, Vancouveru a okolí. Vedení školy a učitelé byli velmi přátelští a vždy mi ve všem rádi pomohli. Škola také nabízí různé aktivity, výlety na celý víkend nebo páteční sportovní dny. Můžete se projet na koni, spát pod širákem nebo si zkusit typické kanadské sporty. Ubytování v rodině bylo pro mou angličtinu ideální.

     

Vancouver Island je ostrov na východním pobřeží Kanady. Celý ostrov stojí za to procestovat pro jeho krásnou a divokou přírodu. Hlavním městem ostrova je Victoria, která má kolem 300.000 obyvatel. Je to menší město, které je klidné a bezpečné. Ve Victorii doporučuju navštívit Legislative Buildings, Royal Museum, Empress hotel, přístav a místní parky. Ve Victorii a na Vancouver Island není tolik prac. příležitostí jako ve Vancouveru, proto doporučuju Vancouver, jako ideální místo pro studium a práci v Kanadě.

Vancouver se často umisťuje na předních místech anket jako jedno z nejlepších měst pro život a po mé zkušenosti s tím mohu jen souhlasit. Město, které má kolem 2 mil. obyvatel, je obklopeno krásnými parky, horami a plážemi. Oproti Viktorii je to živější město, které nabízí  větší možnosti zábavy, nakupování atd. Ze samotného města doporučuju navštívit centrum Vancouveru, Stanley park, Gastown, Chinatown, Harbour lookout (tato budova měří 177m a nabízí krásný pohled na celý Vancouver) a okolní parky.

  

Pokud se rozhodnete pracovat v Kanadě a zařídíte si Working Holiday vízum, tak British Columbia patří mezi část Kanady, která má v hlavní sezoně více pracovních míst než pracujících, takže není velký problém sehnat zde práci v různých odvětvích. Minimální mzda je 8 CAD za hodinu, ale lze sehnat i práci lépe placenou. Jde o dobrou životní zkušenost a další možnost procvičování angličtiny. 

S pozdravem

David Hubený

© 1999 - 2020 STUDYLINE s.r.o.