přejít na hlavní menu

Moje zkušenosti? Studium na střední škole v USA byl splněný sen

Helena mohla absolvovat středoškolský pobyt v USA s agenturou STUDYLINE. A pár měsíců v zahraničí doporučuje všem. „Jste studenti střední školy a umíte alespoň trochu jazyk? Chcete poznat jinou kulturu, jinou zemi? Vydejte se na půl roku, nebo na rok na střední školu v USA. Mně finančně pomohla rodina a veškerou organizaci perfektně zajistila právě agentura STUDYLINE.“

A jaké půlroční studium na americké střední škole vlastně bylo? Tady jsou postřehy přímo od Heleny.

Větší než malé množství administrativy

Zařídit studium v zahraničí není jednoduché. Nejprve musíte úspěšně složit jazykový test, absolvovat krátký pohovor, který ověří vaše jazykové dovednosti, a pak přijde na řadu administrativa – vyplnění obsáhlé přihlášky do programu, zdravotní prohlídka, žádost o vízum. Agentura pak všechny dokumenty pošle do Států a zajistí vám přes partnerskou agenturu ubytování v rodině, ale i podporu koordinátora během pobytu.

Já jsem se na cestu vydala přes Londýn a Chicago do Iowy. Tady na mě čekala hostitelská rodina. A také nekonečné cesty, pole s kukuřicí a krásné farmy.

  

Pobyt v USA? Rodina mě přijala za vlastní

Na jedné z těch krásných farem jsem i bydlela. Mí „rodiče“ Vikki a Eric a tři „sourozenci“ mě přijali jako vlastní. S nejmladší „sestrou“ Mady jsem měla společný pokoj i společné cesty do školy a ze školy, kam také chodila. Spolu jsme chodily do týmu roztleskávaček, spolu jsme chodily na nákupy – a staly se z nás nejlepší kamarádky.

S celou rodinou jsme pak jezdili na výlety po Iowě, o víkendech jsme sledovali filmy, chodili na jídla do místních restaurací… Nicméně díky americkým delikatesám jsem také najednou byla – jak říkají Američané – o deset kilogramů větší.

Střední škola: To jsou basket i péče o „elektronické mimino“

Americká high school? Hned jsem si ji oblíbila. Ta moje byla malá, s dvěma sty studenty ve věku 14 až 18 let. Povinně jsem měla „jen“ angličtinu a historii, ostatní předměty jsem si vybírala sama. Nakonec jsem zvolila španělštinu, matematiku, sborový zpěv a… vývoj dítěte, jehož součástí byla 24hodinová péče o „elektronické miminko“.

Kromě toho jsem se stala téměř premiantkou v matematice. Paradoxně v předmětu, ve kterém jsem si v Česku nevedla dvakrát dobře a který mi doma připadal jako strašná nuda.

  

Na výlet do New Yorku

Během pobytu jsem využila i možnost od společnosti, se kterou agentura STUDYLINE spolupracovala, a vyrazila s mojí americkou sestrou na organizovaný výlet do New Yorku. Strávily jsme v něm šest dnů a potkaly se s dalšími 80 studenty z celého světa. Na vlastní oči jsme viděly rozsvícení vánočního stromu i město z Empire State Buildingu. Prošly jsme si ohromný Central Park i slavná muzea. A na lodi vyrazily třeba i k soše Svobody.

Užila jsem si to – nejen výlet do New Yorku, ale vůbec celý půlroční pobyt na střední škole. A všem tuhle zkušenost doporučuju. S organizací vám pomůže agentura – moje studium na střední škole v USA díky STUDYLINE proběhlo na jedničku.

Helena Holanová

© 1999 - 2024 STUDYLINE s.r.o.