přejít na hlavní menu

Studium španělštiny v zahraničí

Tak jako u výuky všech cizích jazyků i u španělštiny platí, že byste měli za cílem studia jazyka navštívit zemi v níž se touto řečí mluví. Nejvhodnější je dlouhodobý pobyt, který však není pro každého uskutečnitelný. Vzhledem k tomu, že Španělsko je i oblíbené výletní místo, nabízí se tu skvělá šance jak spojit dovolenou se studiem španělštiny.

A jaké jsou důvody ke studiu právě tohoto jazyka? Španělština je v současnosti druhým světovým jazykem, který je oficiální řečí ve 21 zemích a mluví jím více než 330 milionů lidí. Trend studia španělštiny neustále stoupá, což znamená, že za 15 let bude španělsky mluvit okolo 500 miliónů lidí (cca 8% obyvatel na zemi).

Španělštinu lze kromě Španělska studovat i na Kanárských ostrovech, Mallorce, v Mexiku, Peru, Bolívii, Argentině, Ekvádoru a Kubě. Studovat můžete v různých intenzitách (20 – 30 hodin týdně) tak, abyste měli i dostatek času v dané zemi poznat její obyvatele a kulturu. Nejrozšířenější je studium General Spanish, které je zaměřené na konverzaci, poslech, slovní zásobu, psaní a gramatiku. Dále je možné se připravit na zkoušku D.E.L.E., která je obdobou anglických Cambridgeských zkoušek. Samozřejmostí je i možnost individuálních hodin s lektorem, kurzy akademické španělštiny, kurzy pro zájemce přes 50 let, kurzy obchodní španělštiny, kurzy pro učitele španělštiny, letní kurzy pro děti a juniory či program Internship (neplacené stáže ve Španělských firmách). Program Internsphip organizuje škola Malaca Instituto, min. věk zájemce by měl být 18 let, umístění je v Seville ve všech oblastech, záleží na znalosti španělštiny a dosaženém vzděláni klienta. Min. doba je 8 týdnů, začátek je každé pondělí mimo červenec a srpen. Je to novy program od roku 2004.

Vzhledem k tomu, že Španělsko (samozřejmě i ostatní španělsky mluvící země) je zemí s bohatou kulturou, můžete si ke studiu španělštiny zvolit i hodiny flamenka, ochutnávání vína, španělské historie, umění, literatury, turismu či vaření. Ani sportovci zde nepřijdou zkrátka – španělštinu lze kombinovat i s golfem, tenisem nebo potápěním.

Z výše uvedeného je patrné, že jet studovat španělštinu do zahraničí je možné pro každého v každém věku. Studovat může jet i ten, kdo španělsky vůbec neumí. Některé ze škol nabízí i kurzy pro naprosté začátečníky. A kdy začít? Každé pondělí v průběhu celého roku.

Následující školy rozhodně můžeme doporučit jako vhodné pro Vaše studium. Colegio Delibes je moderní škola s příjemnými zaměstnanci a skvělými lektory, nacházející se v univerzitním městě Salamanca. Don Quijote nabízející výuku v osmi destinacích ve Španělsku a na Tenerife a v dalších třech v Mexiku. Dále Malaca Instituto v Malaze vyznačující se vysokou kvalitou výuky. A nakonec Proyecto Espaňol v Alicante a Granadě, které Vás mile překvapí příznivou cenou.

Až se budete rozhodovat kde studovat, zamyslete se nad tím co od pobytu očekáváte, případně kam byste se chtěli podívat a spojit to se studiem. Prohlédněte si katalog školy nebo si nechte poradit specialistou na pobyty ve Španělsku. Ať už se vydáte kamkoliv, vězte, že studijní pobyt Vám kromě zlepšení komunikačních schopností ve španělštině dá i skvělou zkušenost.

© 1999 - 2024 STUDYLINE s.r.o.