přejít na hlavní menu

Studium v Jihoafrické republice

 
    

Přeji příjemný dobrý den,

tak jsem si vzpomněl (tedy vzpomněl jsem si několikrát), ale nestíhám, že bych vám měl dát zprávu o škole, studiu a tak. Zatím žiju :-) Angličtina neroste, jak bych si představoval, ale nějaké pokroky dělám. Pokud by jste posílali další studenty - měl bych několik rad a typů.

Školu LAL v Cape Town mohu jednoznačně doporučit, má spousty výhod. Je celkem velká – mezi 50 až 120 studenty podle roční doby, v době evropských prázdnin i více díky školním zájezdům. Vždy je tedy možno najít spřízněnou duši podle svých potřeb. Je možné intenzivně studovat s Korejci (cca 30% studentů) vždy ochotnými, milými a neustále studujícími. Je možné vyrážet do nočních klubů s Brazilci (další cca třetina studentů) a nebo si najít vlastní zábavu. Učitelé jsou celkem zkušení a je vždy možné v dané úrovni volit v případě potřeby mezi dvěmi nebo třemi třídami. Školní bar je oblíbené místo setkávání – a na rozdíl od ostatních usnadňuje plánování a trávení volného času.

  

Mys dobré naděje je cca 30 km, na krásnou pláž je minibusem cca 10 min., na Stolovou horu je možné jít asi padesáti různými cestami (nebo lanovkou), zábavní a nákupní centrum je 20 min. pěšky. Škola je v bývalém hotelu, ubytování je standardní, věk studentů je od náctiletých po německé důchodce :-). Zkušenosti s místními lidmi jsou velmi příjemné, a na rozdíl od ostatních destinací, kde je možné se učit anglicky, mají bohaté zkušenosti s lidmi s horší výslovností, takže jsou při rozhovorech vstřícní a trpěliví.

Jižní Afrika navíc svými životními náklady odpovídá spíše České republice než západní Evropě, takže cenový rozdíl za letenku se může i vyplatit. Doporučil bych zvážit před případnou návštěvou JAR možnost navštívit i další destinace – Kalahari, Etosha, Viktoriiny vodopády. Vše je blízko, vše je relativně levné, ale na rozdíl od ostatních studentů (němci, brazilci) nemají Češi s okolními státy bezvízový styk, takže pro jistotu Namibijské a třeba Botsvantské vízum, není špatná myšlenka (vždy se najde někdo, kdo je ochoten půjčit auto a vyrazit). A pokud by nestačilo safari v okolí Kapského města (nejbližší je 250 km) Krugerův národní park je úžasný, ale kvalitní antimalarika jsou jistější než každodenní pití džinu s tonikem :-).

S pozdravem

Ing. Jaroslav Sup

  

© 1999 - 2020 STUDYLINE s.r.o.