přejít na hlavní menu

Výběr jazykového kurzu: rozhoduje intenzita, cena nebo kvalita?

Vybrat ten nejlepší jazykový kurz není snadné. Do hry totiž vstupuje mnoho faktorů, které musíte vzít v potaz a které se navzájem ovlivňují. Na co si dát pozor a jak vybrat jazykový kurz tak, abyste po jeho absolvování neměli pocit, že jste peníze vyhodili oknem? Poradíme vám!

Asi největší chybou, které se budoucí studenti dopouští je ta, že sledují především cenu nabízených kurzů. Důležité je pro ně ušetřit, ulovit kurz, který je označený jako kurz se slevou. To, co už ale velká část studentů nebere v potaz, je kvalita služby. V našem případě tedy kvalita výuky cizího jazyka.

Pozor na to, že s klesající cenou velmi často klesá i kvalita výuky. Student sice šetří peníze, ale šetří je na nesprávném místě, na kvalitě.

Cena kurzu versus intenzita

Druhou nejčastější chybou studentů je, že sledují celkovou cenu, ale absolutně opomíjí intenzitu kurzu, kterou jim jazykové školy za jejich peníze nabízejí, tedy celkový počet vyučovacích hodin. Vždy si přepočítejte cenu za jednu vyučovací hodinu. Jen tak můžete ceny kurzů srovnávat.

Paradoxní je, že lidé velmi často odmítnou zaplatit 5 tisíc korun za 50 vyučovacích hodin, ale už jim nevadí zaplatit 2500 korun za 20 vyučovacích hodin. Co to ve finále znamená? Že zatímco v prvním případě dělá cena za 1 hodinu 100 korun, ve druhém pak 125 korun. Výběrem zdánlivě levnějšího kurzu student nic neušetří, právě naopak.

Jedna hodina týdně je málo

Posledním, neméně důležitým faktorem, který je dobré sledovat, je frekvence výuky. Podle výzkumů rozhoduje právě frekvence výuky o tom, jaké budete dělat pokroky. Je lepší se učit 10 minut denně než hodinu týdně! Pravidelnost, intenzita a kontinuita jsou velmi důležitá slova, která vás dostanou tam, kam chcete. Pokud si člověk zaplatí celoroční kurz s velmi nízkou intenzitou, postupem času ztratí motivaci a ve výsledku se moc daleko neposune.

Chcete se těchto častých chyb vyvarovat? Poradíme vám. Jazyková škola Studyline nabízí intenzívní a kvalitní kurzy za rozumnou cenu. Jazykové kurzy od Studyline patří, co se poměru kvality, intenzity a ceny týká, k nejvýhodnějším v Praze.

Zaručujeme vám, že už po měsíci studia budete slýchat otázky týkající se vaší angličtiny, znalostí a dovedností. Pokud jste na nával vědomostí a následně i zvídavých otázek připravení, ozvěte se nám a společně se pustíme do studia angličtiny, které skutečně dává smysl.

 

© 1999 - 2020 STUDYLINE s.r.o.