přejít na hlavní menu přejít na kontextové menu

Příměstské tábory s angličtinou v Brně

Program: Smajlíci útočí! - Ledové království - 4 živly

Připravili jsme pro vaše děti týden prázdnin, na který jen tak nezapomenou. Spolu se zážitky si děti odnesou nové znalosti angličtiny a hlavně chuť vyzkoušet si angličtinu v každodenním životě nebo na nejbližší letní dovolené v zahraničí. Letos nabízíme jak program pro menší děti (5 - 10 let), tak program pro starší a zkušenější angličtináře (10 - 14 let).

S menšími dětmi se budeme učit pomocí her, tance, tvoření, zpěvu a speciální celotáborové hry "Ledové království - 4 živly", během které budou rozpustilí Smajlíci s pomocí známých postav z Ledového království sbírat indicie, aby na konci tábora objevili, který živel je jim nejbližší.

Se staršími dětmi se zaměříme na oprášení znalostí ze školy a hlavně na aktivní komunikaci v angličtině. Tématem pro starší děti bude převážně cestování - každý den vyrazíme do jedné ze zemí, kde se mluví anglicky a povíme si zajímavosti a zvyklosti dané země.

Výuka bude probíhat převážně venku, hravou a zábavnou formou. V případě nepříznivého počasí máme k dispozici velmi kvalitní zázemí.

  

Kde se sejdeme?

LATA Žabovřesky - známé prostory střediska volného času Lužánky se nachází na ulici Plovdivská. K dispozici budeme mít učebnu, ale i tělocvičnu, kde se budou moci děti vyřádit v rámci pohybových her. V okolí se nachází pěkné veřejné hřiště, kde budeme s dětmi trávit spoustu času, a samozřejmě vyrazíme i po okolí v rámci plnění úkolů celotáborové hry.

Kdo bude učit Vaše děti?

 Tým lektorek    
Lektorka příměstského táboru v Brně Monika

Monika

Jmenuji se Monika Baldrianová a jsem na táborech hlavní lektorkou. Výuce angličtiny se věnuji od 18ti let, kdy jsem se rozhodla vycestovat za cizími jazyky do zahraničí. Působila jsem jako lektorka volnočasových aktivit pro děti a dorost ve Španělsku, dále jsem vypomáhala s výukou anglického jazyka v Holandsku na základní škole. Cizí země mi ukázaly, že výuku lze zpestřit a obohatit i jinými technikami, než které se běžně využívají v českém školství, což mě velmi fascinovalo a tyto skutečnosti se snažím předat i ukázat při výuce na táborech. Kromě zahraničních zkušeností ze Španělska a Holandska jsem působila také v pražské International School of Prague.

 Lektorka příměstského táboru v Brně Nikola

Nikola

Jmenuji se Nikola Peřinová a mám dlouholeté zkušenosti jako lektorka pro různé cílové skupiny, včetně dětí a dospívajících. Pravidelně se vzdělávám na pobytech v zahraničí. Věnuji se přípravě táborů z hlediska metodické náplně a organizace jednotlivých dnů. Ráda zodpovím Vaše dotazy ohledně koncepce vzdělávacího programu na našich táborech a přivítám Vás a Vaše děti při nástupu na tábor.

 Lektorka příměstského táboru v Brně Lucka

Lucka

Jmenuji se Lucie Fischerová a působím na příměstských táborech s angličtinou jako lektorka pro děti, které s angličtinou začínají. Díky své praxi v soukromé školce Kometka mám s malými dětmi bohaté zkušenosti. Jsem kreativní a stále vymýšlím pro děti nové podněty a nápady, díky kterým je angličtina baví a dělají velké pokroky. Nyní dokončuji studium pedagogiky na VOŠ v Litomyšli.

Čas a předání dětí

O vaše děti se postaráme každý všední den, pondělí až pátek od 8:00 – 16:00 hodin. Předání dětí bude probíhat na adrese Plovdivská 2572, Žabovřesky  v době od 07:45 – 08:30 a vyzvednutí od 15:30 – 16:00.

Věk dětí a jejich úroveň angličtiny

Věková skupina "mladší děti": 5 – 10 let. S dětmi budeme pracovat ve skupinkách dle jejich úrovně.  Vítáme i úplné začátečníky. Našim hlavním cílem je děti namotivovat a ukázat jim, že angličtina není strašák, ale zábava.

Věková skupina "starší děti": 10 - 14 let. S dětmi budou pracovat zkušené lektorky, předpokládá se již mírně pokročilá znalost angličtiny. Naším hlavním cílem je s dětmi zopakovat základní gramatiku, kterou znají ze školy a naučit je používat ji v praxi. Děti se formou zábavných cvičení, kvízů a aktivní komunikací s lektory naučí mluvit anglicky bez obav. 

Cena

Brno (Plovdivská 2572, Žabovřesky)

2 990 Kč / týden (pro sourozence či kamaráda sleva 200 Kč). Maximální počet dětí je 20. Místa se rychle plní, proto neváhejte a přihlaste se! Pro objednání klikněte na "Objednat" v tabulce níže a nebo vyplňte přihlášku zde.

Cena zahrnuje:

 • táborový program s výukou angličtiny pod vedením zkušených lektorů jazykové školy Studyline
 • pomůcky k výuce (anglické knížky, hry, pexesa, výtvarné potřeby apod.)
 • stravování (teplý oběd - polévka a hlavní jídlo, pití, ovoce a svačina). Obědy budou probíhat v nedaleké restauraci, kde pro nás připravují kvalitní a chutné obědy, možné i v bezlepkové variantě)

  Pro více informací prosím kontaktujte paní Andreu Kuncovou.

  Mobil: 603 881 339

  E-mail: brno@studyline.cz 

  Skype: STUDYLINE Brno

 

Program

V dopoledních hodinách se budeme věnovat angličtině dle daného tématu pro daný den a naučíme se nová slovíčka, slovní spojení, a to vše formou hry, výtvarných dílen, pohybu, tance, zpívání. V odpoledních hodinách vyrazíme do terénu, kde si vše procvičíme v reálných situacích za pomocí smajlíků.

Tématicky zaměřené dny pro skupinu "menší děti"

1.den - Ledové království (Frozen) - volání záhadného hlasu

Naše malé smajlíky volá záhadný hlas a mluví anglicky :-). Rozluštíme jeho zprávu a představíme si celotáborovou hru s postavičkami z pohádky Ledové království. Seznámíme se se 4 živly - oheň, voda, vzduch, země.

2. den - Ledové královstí (Frozen) - živel "Oheň"

Představíme si první živel oheň. Tématicky se tento den zaměříme na počasí a roční období.

3. den - Ledové království (Frozen) - živel "Vzduch"

Představíme si živel vzduch. Vyrobíme si létající koberce, vlaštovky, balóny a vzducholodě. Naučíme se nová slovíčka k cestování - způsoby cestování, výhody, nevýhody, dopravní prostředky.

4. den - Ledové království (Frozen) - živel "Země"

Představíme si živel země. Naučíme se více o naší planetě a její fauně a flóře. Projdeme si jednotlivé kontinenty a jaká zvířata a rostliny na nich můžeme najít.

5.den - Ledové království (Frozen) - živel "Voda"

Představíme si poslední živel - vodu. Tento živel spojíme s tématem prázdniny, vodní hrátky a vodní živočichové. Vytvoříme si podmořský svět a v případě příznivého počasí bude i vodní bitva s balónky :)

 

Tematicky zaměřené dny pro skupinu "větší děti"

1.den - Seznámení a vize

První den věnujeme vzájemnému seznámení, zopakujeme základní gramatiku a vysvětlíme si proč je důležité se dobře dorozumět v zahraničí a kde všude angličtinu využijeme. Ukážeme si, jak se snadno pomocí moderních technologií zdokonalovat v angličtině i doma. Probereme motivaci ke studiu a vize a plány do budoucna. Čím chci být, proč se mi bude angličtina hodit apod. Uděláme si tzv. vision board.

2.den - USA

Budeme se věnovat tématu USA. Vysvětlíme si rozdíl mezi americkou a britskou angličtinou. Projdeme americké zvyky a pobavíme se o oblíbených amerických seriálech. Zvolíme nejoblíbenější seriál a vyrobíme komiks.

3.den - Kanada

Třetí den věnujeme Kanadě. Popovídáme si o kanadských národních parcích - přírodě a zvířatech tam žijících. Věnovat se budeme také sportu -  které sporty jsou v jaké zemi nejvíce oblíbené. Jaký je oblíbený sport u nás. Uděláme si malou sportovní olympiádu.

4.den - Velká Británie

Kolébce angličtiny bude věnován čtvrtý den. Povíme si více o britské angličtině. Vysvětlíme si rozdíl mezi formální a hovorovou angličtinou. Vytvoříme si z fotek nejznámějších památek v Londýně koláž.

5.den - Austrálie a Nový Zéland

Posledním tématem budou pro nás tyto dvě exotické země. Seznámíme se s historií Austrálie a Nového Zélandu. Budeme si povídat o původních obyvatelích a naučíme se tanec Haka.

 

  

Co se děti naučí?

Co dělat, když mi napoprvé někdo neporozumí?

Jak se představit kamarádům a pozdravit?

Jak zvládnout pobyt v animačním kroužku v zahraničí?

Co říct, když se ztratím v cizině? 

Novou slovní zásobu dle tématicky zaměřených dní

Na závěr tábora dostane každý účastník diplom s hodnocením pokroku a dárek na „památku“.

Metoda výuky

Výuka angličtiny probíhá metodou Keep smiling! za vydatné pomoci všudypřítomných smajlíků, kteří v pravý čas zaútočí na náš tábor. Děti jsou podporovány a vedeny pomocí hry, aby se co nejvíce vyjadřovaly v anglickém jazyce. Motivujeme děti k neustálému zkoušení mluvit anglicky, chválíme je za jejich úspěchy a ukazujeme další kroky ke zlepšení.

Keep smiling! je moderní metoda výuky anglického jazyka, jež se maximálně snaží kopírovat přirozené osvojování jazyka. Především odmítá přísně hodnotící přístup, od nějž se ve školství teprve upouští a jež vychoval řadu dospělých, jejichž skóre v gramatickém testu značně převyšuje vyjadřování mluveným slovem (často až o dvě znalostní úrovně).

Jsme přesvědčeni, že výuka jazyka by měla být zaměřena především na schopnost domluvit se, a až na druhém místě by měly být dovednosti typu ovládnutí gramatiky či schopnost vyjádřit se písemně, jež lze trénovat až od vyšších znalostních úrovní. Pouze schopnost konverzovat totiž přináší silný pocit radosti z ovládnutí jazyka a motivuje k dalšímu studiu.

Klíčovou dovedností tréninku konverzace je umění překonat neúspěch a ochota mluvit, i když dotyčný ví, že mluvený projev nebude perfektní. Tento strach z vyjádření v cizím jazyce velice často pociťují i malé děti.

Metoda Keep smiling! je nejpřínosnější právě v dětském věku, neboť se zaměřuje na vybudování návyku si cizí jazyk neustále trénovat a nestydět se mluvit. Děti mají ve výuce jazyka velkou výhodu, neboť jsou mnohem více i v reálných situacích podporovány okolím k vyjádření se, a i cizinec se většinou maximálně snaží dítěti porozumět. Dětem samozřejmě k jejich výkonům podáváme zpětnou vazbu, jež spočívá v propracovaném motivačním systému, v hravých metodách výuky a ve vysvětlení dalšího kroku, jež vede ke zlepšení.

 

© 1999 - 2021 STUDYLINE s.r.o.