přejít na hlavní menu přejít na kontextové menu

Příměstské tábory s angličtinou v Brně

Program: School of Superheroes / Choose your identity

Pro letošní prázdniny jsme si pro Vaše děti připravili anglický tábor na téma Škola superhrdinů a superhrdinek a pro ty starší a zvídavější máme přichystáno téma My favourite influencer. Nabízíme jak program pro děti z prvního stupně ZŠ (6 - 10 let), tak program pro starší a zkušenější angličtináře (10 - 14 let). Anglický tábor přinese dětem nejen nové znalosti z anglického jazyka a kreativity, ale také spoustu nových kamarádů, které letos neměli velkou šanci potkat a také jim předáme hromadu zážitků ve formě volnočasových aktivit a her. Především půjde o obohacování anglické gramatiky a slovní zásoby, ale také o stmelování kolektivu a odbourání bariéry strachu při sociálním kontaktu se svými vrstevníky.

Budoucí superhrdinové a superhrdinky se můžou těšit na každodenní různorodá dobrodružství a výzvy. Děti se budou postupně převtělovat do svých oblíbených či imaginárně vytvořených hrdinů a zdolávat různá úskalí i úkoly, které pro ně máme přichystány. Každý den bude zaměřen na různorodou tématiku. Čeká nás vytváření vlastního anglického komiksu, výroba svého vysněného hrdiny či hrdinky, téma Hrdina mé rodiny, můj oblíbený film se superhrdiny a zachraňování planet, na kterých superhrdinové žijí.

Pro ty starší a zkušenější angličtináře máme přichystán týden na téma Influenceři a každodenní situace v životě influencera, které musí umět zvládnout, aby mohl proniknout do internetového světa plného neznámých anglických slov.

Výuka bude probíhat převážně venku, hravou a zábavnou formou. V případě nepříznivého počasí máme k dispozici kvalitní zázemí v SVČ Lata / Žabovřesky. V

.

  

Kde se sejdeme?

LATA Žabovřesky - známé prostory střediska volného času Lužánky se nachází na ulici Plovdivská. K dispozici budeme mít učebnu, ale i tělocvičnu, kde se budou moci děti vyřádit v rámci pohybových her. V okolí se nachází pěkné veřejné hřiště, kde budeme s dětmi trávit spoustu času, a samozřejmě vyrazíme i po okolí v rámci plnění úkolů a volnočasových aktivit.

Kdo bude učit Vaše děti?

 Tým lektorek    
Lektorka příměstského táboru v Brně Monika

Monika

Jmenuji se Monika Baldrianová a jsem na táborech hlavní lektorkou. Výuce angličtiny se věnuji od 18ti let, kdy jsem se rozhodla vycestovat za cizími jazyky do zahraničí. Působila jsem jako lektorka volnočasových aktivit pro děti a dorost ve Španělsku, dále jsem vypomáhala s výukou anglického jazyka v Holandsku na základní škole. Cizí země mi ukázaly, že výuku lze zpestřit a obohatit i jinými technikami, než které se běžně využívají v českém školství, což mě velmi fascinovalo a tyto skutečnosti se snažím předat i ukázat při výuce na táborech. Kromě zahraničních zkušeností ze Španělska a Holandska jsem působila také v pražské International School of Prague.

 Lektorka příměstského táboru v Brně Nikola

Nikola

Jmenuji se Nikola Peřinová a mám dlouholeté zkušenosti jako lektorka pro různé cílové skupiny, včetně dětí a dospívajících. Pravidelně se vzdělávám na pobytech v zahraničí. Věnuji se přípravě táborů z hlediska metodické náplně a organizace jednotlivých dnů. Ráda zodpovím Vaše dotazy ohledně koncepce vzdělávacího programu na našich táborech a přivítám Vás a Vaše děti při nástupu na tábor.

 Lektorka příměstského táboru v Brně Lucka

Lucka

Jmenuji se Lucie Fischerová a působím na příměstských táborech s angličtinou jako lektorka pro děti, které s angličtinou začínají. Díky své praxi v soukromé školce Kometka mám s malými dětmi bohaté zkušenosti. Jsem kreativní a stále vymýšlím pro děti nové podněty a nápady, díky kterým je angličtina baví a dělají velké pokroky. Nyní dokončuji studium pedagogiky na VOŠ v Litomyšli.

Čas a předání dětí

O vaše děti se postaráme každý všední den, pondělí až pátek od 8:00 – 16:00 hodin. Předání dětí bude probíhat na adrese Plovdivská 2572, Žabovřesky  v době od 07:45 – 08:30 a vyzvednutí od 15:30 – 16:00.

Věk dětí a jejich úroveň angličtiny

Věková skupina "mladší děti": 6 – 10 let. S dětmi budeme pracovat ve skupinkách dle jejich úrovně.  Vítáme i úplné začátečníky. Našim hlavním cílem je děti namotivovat a ukázat jim, že angličtina není strašák, ale zábava.

Věková skupina "starší děti": 10 - 14 let. S dětmi budou pracovat zkušené lektorky, předpokládá se již mírně pokročilá znalost angličtiny. Naším hlavním cílem je s dětmi zopakovat základní gramatiku, kterou znají ze školy a naučit je používat ji v praxi. Děti se formou zábavných cvičení, kvízů a aktivní komunikací s lektory naučí mluvit anglicky bez obav. 

Cena

Brno (Plovdivská 2572, Žabovřesky)

2 990 Kč / týden (pro sourozence či kamaráda sleva 200 Kč). Maximální počet dětí je 20. Místa se rychle plní, proto neváhejte a přihlaste se! Pro objednání klikněte na "Objednat" v tabulce níže a nebo vyplňte přihlášku zde.

Cena zahrnuje:

 • táborový program s výukou angličtiny pod vedením zkušených lektorů jazykové školy Studyline
 • pomůcky k výuce (anglické knížky, hry, pexesa, výtvarné potřeby apod.)
 • stravování (teplý oběd - polévka a hlavní jídlo, pití, ovoce a svačina). Obědy budou probíhat v nedaleké školní jídelně, kde pro nás připravují kvalitní a chutné obědy, možné i v bezlepkové variantě)

  Pro více informací prosím kontaktujte paní Andreu Kuncovou.

  Mobil: 603 881 339

  E-mail: brno@studyline.cz 

  Skype: STUDYLINE Brno

 

Program

Dopolední hodiny budou věnovány tématu, který spadá na určitý den v týdnu. Formou her a aktivit se budeme učit slovíčka, jazykové obraty a slovní spojení. Budeme rozvíjet dětskou kreativitu a představivost ať už mluveným, výtvarným či pohybovým projevem. Odpolední hodiny budou vyhrazeny pro facepainting a volnočasové aktivity i hry. Ty se budou odehrávat převážně venku na čerstvém vzduchu, kde bude dětem umožněn dostatek pohybu.

Tématicky zaměřené dny pro skupinu "mladší děti"

1.den – School of Superheroes / Choose your identity

Děti čeká seznámení s okolím a se svými protivníky hrdiny a jejich supersílou. Dozvíme se, jaký úkol je pro nás připraven na tento den a co bude naší misí během celého týdne. Se všemi si zahrajeme seznamovací hry a pustíme se do zdolávání prvních anglických úkolů. Děti musí během celého týdne sbírat body/štíty superhrdinů nejen za angličtinu, ale také za spoluúčast na volnočasových aktivitách, díky kterým budou získávat na supersíle a stávat se odolnějšími.

2. den – School of superheroes / My family and movie hero

Den v podání aktivit a plnění úkolů na téma My family and movie hero. Více detailů prozrazovat nebudeme, jelikož hrdinové musí sami přijít na to, co se pod tímto názvem schovává.

3. den - School of superheroes / Comics

Den v podání aktivit a plnění úkolů na téma Comics. Tento den bude velmi kreativní a umělecký .

 

4.den – School of superheroes / Save the planet

Společně se přeneseme do různých koutů světa na neznámé planety. Naší misí bude některé z těchto planet zachránit.

5.den – School of superheroes / What is your superpower?

Poslední den se ponese ve volnějším tempu plném her a týmové práce. Každý bude mít za úkol ze sebe vytvořit hrdinu, kterým se během týdne stal a všem ukázat, co všechno se naučil a jaké super schopnosti získal. Na konci nás čeká zpětná vazba a celkové shrnutí celého týdne. 

Tematicky zaměřené dny pro skupinu "větší děti"

 

1.den – My favourite influencer / Seznámení

První den věnujeme vzájemnému seznámení a děti budou mít za úkol představit svého oblíbeného influencera a podělit se o to, čím je jejich oblíbený influencer výjimečný. Zopakujeme si základní gramatiku a vysvětlíme si, proč je angličtina v dnešní době tak moc důležitá k ovládání internetových aplikací. Ukážeme si, jak se snadno pomocí moderních technologií a aplikací zdokonalovat v angličtině.

2.den – My favourite influencer / Cestování a oblíbený zahraniční influencer

Budeme se věnovat tématu cestování a povíme si o anglicky mluvících zemích. Vysvětlíme si rozdíl mezi americkou a britskou angličtinou a dozvíme se něco o jejich tradicích. Každé dítě bude mít za úkol nás seznámit s jejich oblíbeným zahraničním influencerem.

3.den – My favourite influencer / Food and shopping

Třetí den se budeme věnovat slovní zásobě a konverzacím, které mohou nastat v obchodech při nakupování či v restauracích. Vysvětlíme si, jak správně reagovat při placení či objednávání a také se naučíme, jak se nazývají různé položky při online nakupování. Ukážeme si různé anglické aplikace, díky kterým budete moct trénovat angličtinu v mobilu.

4.den – My favourite influencer / Sport and free time

Tento den se budeme věnovat tématu volný čas a sporty. Naučíme se slovní zásobu spojenou s tímto tématem a každý z Vás si připraví krátký příběh o sobě, jak tráví svůj volný čas a o tom, jak moc Vás influencer ovlivňuje v trávení svého volného času.

5.den – My favourite influencer / Introduce yourself as an influencer

Poslední den se ponese ve volnějším tempu plném her a týmové práce. Každý bude mít za úkol ze sebe vytvořit influencera a ukázat všem, čím nebo kým by chtěl být. Probereme motivaci ke studiu a vize a plány do budoucna. Děti si vytvoří vlastní Vision board a také nás čeká zpětná vazba a shrnutí celého týdne.  

   

Metoda výuky

Výuka angličtiny probíhá metodou Keep smiling! za vydatné pomoci všudypřítomných smajlíků, kteří v pravý čas zaútočí na náš tábor. Děti jsou podporovány a vedeny pomocí hry, aby se co nejvíce vyjadřovaly v anglickém jazyce. Motivujeme děti k neustálému zkoušení mluvit anglicky, chválíme je za jejich úspěchy a ukazujeme další kroky ke zlepšení.

Keep smiling! je moderní metoda výuky anglického jazyka, jež se maximálně snaží kopírovat přirozené osvojování jazyka. Především odmítá přísně hodnotící přístup, od nějž se ve školství teprve upouští a jež vychoval řadu dospělých, jejichž skóre v gramatickém testu značně převyšuje vyjadřování mluveným slovem (často až o dvě znalostní úrovně).

Jsme přesvědčeni, že výuka jazyka by měla být zaměřena především na schopnost domluvit se, a až na druhém místě by měly být dovednosti typu ovládnutí gramatiky či schopnost vyjádřit se písemně, jež lze trénovat až od vyšších znalostních úrovní. Pouze schopnost konverzovat totiž přináší silný pocit radosti z ovládnutí jazyka a motivuje k dalšímu studiu.

Klíčovou dovedností tréninku konverzace je umění překonat neúspěch a ochota mluvit, i když dotyčný ví, že mluvený projev nebude perfektní. Tento strach z vyjádření v cizím jazyce velice často pociťují i malé děti.

Metoda Keep smiling! je nejpřínosnější právě v dětském věku, neboť se zaměřuje na vybudování návyku si cizí jazyk neustále trénovat a nestydět se mluvit. Děti mají ve výuce jazyka velkou výhodu, neboť jsou mnohem více i v reálných situacích podporovány okolím k vyjádření se, a i cizinec se většinou maximálně snaží dítěti porozumět. Dětem samozřejmě k jejich výkonům podáváme zpětnou vazbu, jež spočívá v propracovaném motivačním systému, v hravých metodách výuky a ve vysvětlení dalšího kroku, jež vede ke zlepšení.

 

© 1999 - 2021 STUDYLINE s.r.o.