přejít na hlavní menu přejít na kontextové menu

Příměstské tábory s angličtinou v Brně

Program: Smajlíci útočí! Honba za Disneyho pokladem

Připravili jsme pro vaše děti týden prázdnin, na který jen tak nezapomenou. Spolu se zážitky si děti odnesou nové znalosti angličtiny a hlavně chuť vyzkoušet si angličtinu v každodenním životě nebo na nejbližší letní dovolené v zahraničí. Učit se budeme pomocí her, tance, tvoření, zpěvu a speciální celotáborové hry "honba za Disneyho pokladem", během které budou rozpustilí Smajlící s pomocí známých Disneyho pohádek sbírat indicie, aby na konci tábora objevily Disneyho poklad. Výuka bude probíhat převážně venku, hravou a zábavnou formou. V případě nepříznivého počasí máme k dispozici velmi kvalitní zázemí.

  

Kde se sejdeme?

LATA Žabobřesky - známé prostory střediska volného času Lužánky se nachází na ulici Plovdivská. K dispozici budeme mít učebnu, ale i tělocvičnu, kde se budou moci děti vyřádit v rámci pohybových her. V okolí se nachází pěkné veřejné hřiště, kde budeme s dětmi trávit spoustu času, a samozřejmě vyrazíme i po okolí v rámci plnění úkolů celotáborové hry.

Kdo bude učit Vaše děti?

 Tým lektorek    
Lektorka příměstského táboru v Brně Monika

Monika

Jmenuji se Monika Baldrianová a jsem na táborech hlavní lektorkou. Výuce angličtiny se věnuji od 18ti let, kdy jsem se rozhodla vycestovat za cizími jazyky do zahraničí. Působila jsem jako lektorka volnočasových aktivit pro děti a dorost ve Španělsku, dále jsem vypomáhala s výukou anglického jazyka v Holandsku na základní škole. Cizí země mi ukázaly, že výuku lze zpestřit a obohatit i jinými technikami, než se klasicky využívá v českém školství, což mě velmi fascinovalo a tyto skutečnosti se snažím předat i ukázat při výuce na táborech. Kromě zahraničních zkušeností ze Španělska a Holandska jsem působila také v pražské International School of Prague.

 Lektorka příměstského táboru v Brně Nikola

Nikola

Jmenuji se Nikola Peřinová a mám dlouholeté zkušenosti jako lektorka pro různé cílové skupiny, včetně dětí a dospívajících. Pravidelně se vzdělávám na pobytech v zahraničí. Věnuji se přípravě táborů z hlediska metodické náplně a organizace jednotlivých dnů. Ráda zodpovím Vaše dotazy ohledně koncepce vzdělávacího programu na našich táborech a přivítám Vás a Vaše děti při nástupu na tábor.

 Lektorka příměstského táboru v Brně Lucka

Lucka

Jmenuji se Lucie Fischerová a působím na příměstských táborech s angličtinou jako lektorka pro děti, které s angličtinou začínají. Díky své praxi ze soukromé školky Kometka mám s malými dětmi bohaté zkušenosti. Jsem kreativní a stále vymýšlím pro děti nové podněty a nápady, díky kterým je angličtina baví a dělají velké pokroky. Nyní dokončuji studium pedagogiky na VOŠ v Litomyšli.

Čas a předání dětí

O vaše děti se postaráme každý všední den, pondělí až pátek od 8:00 – 16:00 hodin. Předání dětí bude probíhat na adrese Plovdivská 2572, Žabovřesky  v době od 07:45 – 08:30 a vyzvednutí od 15:30 – 16:00.

Věk dětí a jejich úroveň angličtiny

Věková skupina: 5 – 11 let. S dětmi budeme pracovat ve skupinkách dle jejich úrovně.  Vítáme i úplné začátečníky. Našim hlavním cílem je děti namotivovat a ukázat jim, že angličtina není strašák, ale zábava.

Cena

I. Brno (Plovdivská 2572, Žabovřesky)

2 990 Kč / týden (pro sourozence či kamaráda sleva 200 Kč). Maximální počet dětí je 20. Místa se rychle plní, proto neváhejte a přihlaste se! Pro objednání klikněte na "Objednat" v tabulce níže a nebo vyplňte přihlášku zde.

Cena zahrnuje:

 • táborový program s výukou angličtiny pod vedením zkušených lektorů jazykové školy Studyline
 • pomůcky k výuce (anglické knížky, hry, pexesa, výtvarné potřeby apod.)
 • stravování (teplý oběd - polévka a hlavní jídlo, pití, ovoce a svačina). Obědy budou probíhat v nedaleké restauraci, kde pro nás připravují kvalitní a chutné obědy, možné i v bezlepkové variantě)

  Pro více informací prosím kontaktujte paní Andreu Kuncovou.

  Mobil: 603 881 339

  E-mail: brno@studyline.cz 

  Skype: STUDYLINE Brno

 

Program

V dopoledních hodinách se budeme věnovat angličtině dle daného tématu pro daný den a naučíme se nová slovíčka, slovní spojení, a to vše formou hry, výtvarných dílen, pohybu, tance, zpívání. V odpoledních hodinách vyrazíme do terénu, kde si vše procvičíme v reálných situacích za pomocí smajlíků.

Tematicky zaměřené dny

Lion King

Slovní zásoba: postavičky z pohádky Lion King, zvířata a život v džungli

Zpestření: výroba zvířecích masek, facepainting

Aktivity: tanec Hakuna Matata, seznámíme se s celotáborovou hrou „Honba za Disneyho pokladem“ , získání indicie Lion King

MOANA / ODVÁŽNÁ VAIANA

Slovní zásoba: postavičky z pohádky Moana, cestování, poznávání polynéských mýtů a bájí

Zpestření: facepaiting/maska, výroba magického háku

Aktivity: tanec WakaWaka, se Smajlíky budeme hledat boha Mauiho abychom mu předali jeho magický hák, získání indicie Moana

ALADDIN

Slovní zásoba: postavičky z pohádky Aladdin, život v orientu a na poušti

Zpestření: facepainting/maska, výroba létajícího koberce

Aktivity: tanec Džinové, hledání Kouzelné lampy spolu se Smajlíky, získání indicie Aladdin

UNDER THE SEA / MALÁ MOŘSKÁ VÍLA

Slovní zásoba: postavičky z pohádky Mořská víla, mořští živočichové, moře a oceány

Zpestření: facepainting/maska, výroba mořských živočichů (dívky výroba mořských ploutví)

Aktivity:  tanec Under the sea, získání indicie Under the sea

DISNEY PARADE

Slovní zásoba: zopakování všech slovíček, které jsme se s dětmi přes týden naučili

Zpestření: facepainting/maska svého oblíbeného Disney charakteru, kterou děti přes týden vytvářeli

Aktivity:  tanec Disney Parade, se Smajlíky dáme dohromady všechny indicie, které nám otevřou bránu k získání Disney pokladu

  

Co se děti naučí?

Co dělat, když mi napoprvé někdo neporozumí?

Jak se představit kamarádům a pozdravit?

Jak zvládnout pobyt v animačním kroužku v zahraničí?

Co říct, když se ztratím v cizině? 

Novou slovní zásobu dle tématicky zaměřených dní

.Na závěr tábora dostane každý účastník diplom s hodnocením pokroku a dárek na „památku“.

Metoda výuky

Výuka angličtiny probíhá metodou Keep smiling! za vydatné pomoci všudypřítomných smajlíků, kteří v pravý čas zaútočí na náš tábor. Děti jsou podporovány a vedeny pomocí hry, aby se co nejvíce vyjadřovaly v anglickém jazyce. Motivujeme děti k neustálému zkoušení mluvit anglicky, chválíme je za jejich úspěchy a ukazujeme další kroky ke zlepšení.

Keep smiling! je moderní metoda výuky anglického jazyka, jež se maximálně snaží kopírovat přirozené osvojování jazyka. Především odmítá přísně hodnotící přístup, od nějž se ve školství teprve upouští a jež vychoval řadu dospělých, jejichž skóre v gramatickém testu značně převyšuje vyjadřování mluveným slovem (často až o dvě znalostní úrovně).

Jsme přesvědčeni, že výuka jazyka by měla být zaměřena především na schopnost domluvit se, a až na druhém místě by měly být dovednosti typu ovládnutí gramatiky či schopnost vyjádřit se písemně, jež lze trénovat až od vyšších znalostních úrovní. Pouze schopnost konverzovat totiž přináší silný pocit radosti z ovládnutí jazyka a motivuje k dalšímu studiu.

Klíčovou dovedností tréninku konverzace je umění překonat neúspěch a ochota mluvit, i když dotyčný ví, že mluvený projev nebude perfektní. Tento strach z vyjádření v cizím jazyce velice často pociťují i malé děti.

Metoda Keep smiling! je nejpřínosnější právě v dětském věku, neboť se zaměřuje na vybudování návyku si cizí jazyk neustále trénovat a nestydět se mluvit. Děti mají ve výuce jazyka velkou výhodu, neboť jsou mnohem více i v reálných situacích podporovány okolím k vyjádření se, a i cizinec se většinou maximálně snaží dítěti porozumět. Dětem samozřejmě k jejich výkonům podáváme zpětnou vazbu, jež spočívá v propracovaném motivačním systému, v hravých metodách výuky a ve vysvětlení dalšího kroku, jež vede ke zlepšení.

 

© 1999 - 2020 STUDYLINE s.r.o.