přejít na hlavní menu

Léto s angličtinou: Tipy na nejlepší „domácí“ i zahraniční jazykové kurzy

Léto přeje nejen zahálce, ale i těm, kteří se chtějí zlepšit v angličtině. Když se chcete připravit na další školní rok, zlepšit angličtinu kvůli práci nebo se „jen“ zbavit ostychu z mluvení v cizím jazyce, je léto a s ním i letní kurzy ideální. Tím spíš, že dnes už můžete na jazykový kurz vyrazit nejen do zahraničí, ale netradičně i do Prahy.

  

Týdenní intenzivní kurzy v Praze

Budete si připadat jako na jazykovém pobytu v zahraničí… jen budete v Praze! Intenzívní jazykové kurzy Studyline probíhají v období od 5. 7. do 3. 9. a jsou postavené tak, abyste se nenudili ani minutu a s angličtinou se maximálně sžili. V průběhu výuky se potkáte s rodilými mluvčími, a poznáte tak různé akcenty, projdete si Prahu a užijete si plavbu lodí po Vltavě (samozřejmě, že s komentářem v angličtině)

Na studenty v průběhu 5 pracovních dnů čeká celkem 30 jazykových lekcí. Výuka začíná každý den v deset dopoledne a končí po třetí hodině odpolední. A ti, co mají angličtiny pořád málo, si mohou v odpoledních hodinách domluvit i soukromé lekce. Studyline navíc pro zájemce zajistí i ubytování na vysokoškolských kolejích nebo v hotelech.

  

Prožijte léto na jazykovém pobytu v zahraničí

Spojit studium angličtiny s pobytem u moře? Díky tomu, že jazykové pobyty v zahraničí pořádáme už 18 let, ve Studyline víme, že jde o nejpopulárnější formu výuky. Proto jsme pro vás připravili seznam jazykových škol, které se nacházejí na pláži, nebo blízko pobřeží. Vyberte si tu svoji:

ZEMĚ MĚSTO ŠKOLA VZDÁLENOST OD MOŘE
Velká Británie Torbay LAL 500 m
Bournemouth Bournemouth City College 500 m
Worthing Centre of English Studies 500 m
Brighton Sprachcaffe 500 m
Brighton EC 100 m
Malta St. Pauls Bay BELS 50 m
Gozo LAL 500 m
St. Pauls Bay Sprachcaffe 200 m
USA Miami OHLA 100 m
San Diego EC 1 km
Austrálie Sydney Lexis Manly 20 m
Perth Lexis Perth 400 m
Gold Coast Browns  4 km
Francie Nice IH 800 m
Španělsko Barcelona Proyecto Español 3 km
Mexiko Playa del Carmen IH  200 m
Martinique Fort de France France Langue 200 m

 

Tradiční a oblíbená Velká Británie

Zdaleka nejpopulárnější destinací (bez ohledu na roční období) je Velká Británie. Doprava je snadná a levná, angličtina je úředním jazykem a k poznávání je tu spousta krásných míst.

Spousta skvělých jazykových škol leží na jihu Anglie. Patří mezi ně i Bournemouth City College v městečku Bournemouth. Ta jako jediná jazyková škola dokáže nabídnout i studijně-pracovní programy. Kromě toho jsou tu velmi příznivé ceny kurzů a škola leží jen 5 minut od pláže. 

Láká-li vás poznat takzvanou Anglickou riviéru, zvolte jazykovku LAL v Torbay. Na pláž je to 500 metrů a i tady je nabídka kurzů nejen široká, ale i cenově velmi příznivá. Na pobřeží leží i škola Centre of English Studies ve městě Worthing. Přímořské letovisko Brighton je zase skvělou volbou, pokud hledáte juniorský kurz. Jazykové kurzy ve škole Sprachcaffe jsou určené pro studenty od 12 do 21 let a spojené s velkým množstvím doprovodných aktivit. 

Malta – destinace jazykovým kurzům zaslíbená

Typickou letní destinací je nepochybně ostrov Malta, který nabízí teplé podnebí, kvalitní jazykové kurzy, noční život i historické památky. Mezi nejpopulárnější jazykové školy patří BELS v městečku St. Paul´s Bay, nejspíš i kvůli tomu, že na nádherné písečné pláže je to ze školy 2 km, tedy půl hodiny pěšky.

Na druhé straně ostrova, v turisty oblíbeném St. Julian´s, potom leží škola Sprachcaffe. Ta svým studentům poskytuje vlastní kampus, kde jsou kromě tříd i apartmány, restaurace a bazén. Tato škola je velmi oblíbená hlavně mezi juniory a m,ladšími studenty.

Léto s angličtinou na Floridě

Pokud váš kromě plážového života láká i možnost výhodných nákupů, jeďte do Spojených států. Nejoblíbenější školou je OHLA na pobřeží Miami. Se skvělými cenami kurzů a také s krásnými plážemi téměř na dohled školy.

Na Floridě má svůj vlastní kampus s bazénem škola LAL ve městě Fort Lauderdale, tady je pláž jenom 1,5 km od areálu školy. Pokud chcete ještě větší exotiku, vydejte se na Havaj do jazykové školy Global Village. Pláž je tady hned za rohem, zhruba 500 metrů od areálu školy.

Austrálie: Když vás lákají dálky a angličtina

Protřelým cestovatelům můžeme nabídnout jazykové kurzy v Austrálii se spoustou nádherných pláží, slunným podnebím, přátelskými lidmi a cenově dostupnými kurzy. Nejblíže vodě je sydneyská škola Kaplan, v části Manly. Na stejnojmennou slavnou pláž je to jen pár kroků.

V centru města Gold Coast ve státě Queensland, známého díky svým dlouhým plážím, si potom můžete vybrat mezi dvěma školami – Imagine a Browns. V západní části Austrálie doporučujeme jazykovou školu Lexis v Perthu. Budova školy leží jenom 400 m od překrásné Marlborough Beach.

Kam za francoužštinou a španělštinou?

Samozřejmě nezapomínáme ani na ostatní světové jazyky. Francouzštinu si můžete zdokonalit necelý kilometr od pláže ve škole IH ve světoznámém Nice. Nebo třeba na exotickém ostrově Martinik se školou France Langue. A španělština se nejlépe studuje v samotné Barceloně se školou Proyecto Espanol, kde kromě architektonických skvostů máte i městské pláže v čele s Barcelonettou.

 

© 1999 - 2021 STUDYLINE s.r.o.