přejít na hlavní menu

Léto s angličtinou: Tipy na nejlepší „domácí“ i zahraniční jazykové kurzy

Léto přeje nejen zahálce, ale i těm, kteří se chtějí zlepšit v angličtině. Když se chcete připravit na další školní rok, zlepšit angličtinu kvůli práci nebo se „jen“ zbavit ostychu z mluvení v cizím jazyce, je léto a s ním i letní kurzy ideální. Tím spíš, že dnes už můžete na jazykový kurz vyrazit nejen do zahraničí, ale netradičně i do Prahy nebo Brna.

studyline  V Jámě 1

Týdenní intenzivní kurzy v Praze a v Brně

Budete si připadat jako na jazykovém pobytu v zahraničí… jen budete v Praze/Brně! Letní intenzivní jazykové kurzy Studyline probíhají letos v období od 1. 7. do 30.8. a jsou postavené tak, abyste se nenudili ani minutu a s angličtinou se maximálně sžili. V průběhu výuky se potkáte s rodilými mluvčími, a poznáte tak různé akcenty a na závěr absolvujete prohlídku pražských nebo brněnských památek a užijete si plavbu lodí (samozřejmě s komentářem v angličtině).

Na studenty v průběhu 5 pracovních dnů čeká celkem 25 lekcí angličtiny. Výuka začíná každý den v 9 hodin dopoledne a končí ve 3 hodiny odpoledne vč. hodinové přestávky na oběd. Komu by vyhovoval spíše odpolední termín, může využít 2 vypsané kurzy v Brně v čase od 16:00 do 20:15 hod. A ti, co mají angličtiny pořád málo, si mohou v odpoledních hodinách domluvit soukromé lekce. Rádi Vám také doporučíme vhodné ubytování, pokud nejste z Prahy.

brighton  lodě

Prožijte léto na jazykovém pobytu v zahraničí

Spojit studium angličtiny s pobytem u moře? Díky tomu, že jazykové pobyty v zahraničí pořádáme už více jak 20 let, ve Studyline víme, že jde o nejpopulárnější formu výuky. Proto jsme pro vás připravili seznam jazykových škol, které se nacházejí na pláži, nebo blízko pobřeží. Vyberte si tu svoji:

ZEMĚ MĚSTO ŠKOLA VZDÁLENOST OD MOŘE
Velká Británie Torquay Kaplan 1 km
Bournemouth Kaplan 1 km
Eastbourne St Giles 200 m
Worthing Centre of English Studies 500 m
Brighton Sprachcaffe 500 m
Brighton European Centre 100 m
  Lewes East Sussex College 10 km
Malta St. Julians European Centre 500 m
Sliema IELS 200 m
St. Pauls Bay BELS 500 m

USA


 
Miami OHLA 100 m
Miami Oxford House 300 m
San Diego EC 1 km
Los Angeles Kaplan 5 km
Santa Barbara Kaplan 500 m
Austrálie Sydney Lexis Manly 20 m
Perth Lexis Perth 400 m
Gold Coast Browns  4 km
Francie Biarritz France Langue 200 m

Španělsko
Alicante Proyecto Español 1,5 km
Valencie Españole IH 5 km
  Malaga Sprachcaffe 300 m

 

Tradiční a oblíbená Velká Británie

Zdaleka nejpopulárnější destinací (bez ohledu na roční období) je Velká Británie. Doprava je snadná a cenově dostupná, angličtina je úředním jazykem a k poznávání tu najdete spousta krásných míst.

Řada skvělých jazykových škol sídlí na jižním pobřeží Anglie. Takzvanou Anglickou riviéru tak můžete poznat např. při studiu na škole Kaplan v Torquay. Budova školy se nachází jen 3 minuty chůze od centra města a studentům nabízí vynikající zázemí. Najdete zde jídelnu podávající teplá jídla a k dispozici budete mít i zahradu a venkovní bazén, který vám pobyt v letních měsících ještě více zpříjemní. Na pobřeží najdete i školu Centre of English Studies ve Worthingu. Škola European Centre v Brightonu nabízí během letních měsíců samostatné kurzy pro studenty od 30 let. Mladší studenti pak mohou využít juniorské programy od 12 do 17 let např. na škole Sprachcaffe nebo St Giles.

Malta – destinace jazykovým kurzům zaslíbená

Typickou letní destinací je nepochybně ostrov Malta, který nabízí teplé podnebí, kvalitní jazykové kurzy, noční život i historické památky. Mezi nejpopulárnější jazykové školy patří BELS v městečku St. Paul´s Bay, nejspíš i kvůli tomu, že na nádherné písečné pláže je to ze školy 2 km, tedy půl hodiny pěšky. Na druhé straně ostrova, v turisty oblíbeném St. Julian´s, potom najdete školu European Centre nebo Sprachcaffe. V nedaleké Sliemě pak můžete studovat na škole IELS, odkud se trajektem pohodlně a rychle dostanete do hlavního města Valletta.

Léto s angličtinou na Floridě nebo v Kalifornii

Pokud váš kromě plážového života láká i možnost výhodných nákupů, jeďte do Spojených států. Nejoblíbenější školou je OHLA na pobřeží Miami, se skvělými cenami kurzů a také s krásnými plážemi téměř na dohled školy. Za studiem angličtiny do Miami ale můžete nově také vyrazit na školu Oxford House, která sídlí jen několik metrů od slavné South Beach. Další možností je samozřejmě slunná Kalifornie, kam lze vyrazit za teplým počasím po celý rok. Studovat lze např. v San Diegu na škole European Centre nebo v Santa Barbara na škole Kaplan

Austrálie: Když vás lákají dálky a angličtina

Protřelým cestovatelům můžeme nabídnout jazykové kurzy v Austrálii se spoustou nádherných pláží, slunným podnebím, přátelskými lidmi a cenově dostupnými kurzy. Např. pobočku školy Lexis Sydney Manly najdete v podstatě přímo na této stejnojmenné slavné pláži. V západní části Austrálie doporučujeme také školu Lexis, a to pobočku v Perthu. Budova školy se nachází jenom 400 m od překrásné Marlborough Beach. V centru města Gold Coast ve státě Queensland, známého díky svým dlouhým plážím, si potom můžete vybrat kurz na škole Browns

Kam za francoužštinou a španělštinou?

Samozřejmě nezapomínáme ani na ostatní světové jazyky. Francouzštinu si můžete zdokonalit asi 200 metrů od pláže ve škole France Langue v přímořském letovisku Biarritz. Španělština se vám bude skvěle studovat např. v Alicante na škole Proyecto Español, kde si můžete užít pobřeží Costa Blanca. Lákavou destinací je i Valencie a škola Españole IH, která sídlí v historickém paláci v srdci valencijského starého města.

 

© 1999 - 2024 STUDYLINE s.r.o.